Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Shit

Brian Bosworth je vymletý dutý hovado, ale zároveň je i výbornej bouchač a pro tohle béčko je naprosto dostačující, svoje drsný ksichty tam nahází celkem v klidu, prohodí pár drsnejch hlášek a keců a ještě stihne pozabíjet pár šmejdů v docela velkým stylu a závěrečný 15-ti minutový vyhlazování soudního domu je fakt parádní béčková akce, který nechybí skoro nic. K tomu si ještě připočtěte dobrý záporáky v podobě úchylně valsatých a vousatých Lance Hneriksona a Williama Worsythe a je tady celkem hustá béčková podívaná ()

Wiluna

Intersonic uvádí (VHS) - Ak chcete vedieť, prečo je tento film lepší ako väčšina žánrových (motorkárskych) filmov, je to práve pre jeho akurátne herecké obsadenie. Hovorím o L. Henriksenovi a W.Forsythovi, ktorí si svoj part záporných hrdinov odkrútili bezchybne. Premisa filmu je dobrá a aj napriek viac ako 30 ročnej etape, ktorú film prekonal, určite ešte dnes schová do vrecka mladšie filmové kúsky. Hlavný hrdina Joe Huff (AKA: John Stone), drsný alabamský policajt, sa snaží v utajení infiltrovať do motorkárskeho gangu, ktorý kšeftuje s drogami a zbraňami. A ten je (ako sa dozvedáme počas deja) sám korisťou pre väčšie a nebezpečnejšie dravce, čo sú mu v pätách. Čiže taký obrazný „potravinový reťazec“.  John (Brian Bosworth) má všetky predpoklady (vysokú inteligenciu, vynikajúce schopnosti  v oblasti strelných zbraní, bojového umenia, cynický úsmev, nadhľad, odvahu, neskutočne štýlový účes, motorku (použil vo filme svoju vlastnú), dosť extravagantné spodné prádlo a atypické domáceho zvieratko -  varana komodského), aby túto misiu dokončil, sťa pravý americký hrdina. Goals: Take down Chains Cooper and his gang  -The Brotherhood ()

topi

Motorkářská klasika devadesátých let. Perfektně nadabovaný John Stone Markem Vašutem, (oni si jsou aji trochu podobní ) a perfektně nadabovanej Chains (Vynikající Lance Henriksen) Borisem Rosnerem. Nenudící akční béčkovej snímek, na kterým jsme hodně moc s kámošama ujížděli. Konec filmu v soudním domě je perfektní a dá se říct, že pro některé i kultovní! Film je spíš na 3 *, ale vzhledem k tomu, že mě i po létech pobavil a nenudil jsem se u něho, musím dát za plnej počet. BŮH ODPOUŠTÍ, BRATRSTVO NE!!! ()

zdenny

Tři hvězdy dávám jen proto, že jsem si Briana díky této roli v sedmnácti letech oblíbil. Nyní jsem se na to podíval po sedmnácti (zase) letech a došel jsem k šokujícímu zjištění: Tento film je úplně jiný než kdysi v mém náctiletém věku. Scénář jednoduchý - to by nevadilo, bitky z očí do očí nejsou špatné, ale veliké minus mají akční scény, které byly prakticky za hranicí sci-fi. Jinak klasika žánru (spíš asi béčkového) z přelomu osmdesátých a devadesátých let. ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

• Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)