Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Haymar

"Chainsi! Chainsi! Trochu to tu hází..." Drsnej film, drsná hudba, drsný lidi... Pro mnohé děsná kravina (což naprosto chápu), pro mě kult a film mého mládí (P.S.: a stejně jsem vždycky fandil Forsythovi s Henriksenem, namísto hereckého polena - Boswortha)... Update 12/2010: Trochu sem se bál, co to se mnou udělá po tolika letech, ale tahle pecka prostě vůbec nezestárla - naopak! Je to pořád stejnej nářez jako v době svého vzniku. Nemůžu si pomoct a (i přes hromadu technickejch kixů a úděsných klišé) jdu do plnejch!! ()

Rakosnicek77

Když jsem nedávno navštívil český film Burácení, který měl být právě z motorkářského prostředí a byla to největší hrůza kterou jsem za dlouhou dobu viděl, tak jsem si nemohl nevzpomenout na právě tenhle film :-) Takhle nějak by měl vypadat film z prostředí motogangu, motorkářů a všeho kolem toho! Bylo to sice celkem jednoduše pojaté, zápletka byla předem daná, ale rozhodně se jednalo o dobrou akční podívanou plnou krásných motorek, akce a všeho toho, co k tomuhle typu filmu má patřit! Dnes už sice starší kousek, ale pro mě pořád žánrová klasika! ()

JohnMiller

Jeden s ďalších VHSkových kultov môjho detstva. Na smolu ako väčšina kaziet sa mi ani tento kúsok nedochoval takže som po ňom pátral nesmierne dlho keďže na názov som úplne zabudol. Avšak, našťastie, sa mi to po dlhom, čase podarilo a tak som si opäť osviežil pamäť. Osvieženie však viedlo k rozplynutiu detského sna. Už ma to tak nebavilo ako keď som bol decko. Ide o svižný akčňák deväťdesiatych rokov v ktorom vybuchuje všetko čo má nádrž (aj čo nemá). V roli motorkárskeho bossa ma nesmierne prekvapil (opäť po rokoch) Lance Henriksen. Je to outlaw biker film ako sa patrí, lacná hudba, akcia, nič moc, všetky akčné klišé scénky sveta a hlášky Českého INTERSONIC dabingu sú proste tie správne ingrediencie na zábavu tejto kadencie. Ale už som s toho vyrástol. ()

Anderton

Hranica medzi tupým násilím a nekompromisnosťou je občas veľmi tenká, tu je to ale viac o tej tuposti. Film, ktorý je dnes bezpochyby už len guilty pleasure svojej doby, kde sa usmievate na vtedajšou módou a otrepanou zápletkou v štýle Point Break. Ono v tej istej dobe robili dvaja to isté, ale to isté to rozhodne nebolo. Našťastie to má spád a trvá to iba hodinku a pol, no a po minuloročných výtržnostiach v Kapitole dostáva Stone Cold po tridsiatich rokoch nový rozmer, ale jeho tvorcov kvôli tomu nemusíme nazývať vizionármi. ()

Divočák

Brian Bosworth je tupé jalové tele, které nikdy nemělo stanout před filmovou kamerou. Tak nesympatického akčního hrdinu jsem snad ještě neviděl. Je mi jasné, že ve zlatých letech přelomu 80. a 90. let byla po nových akčních hrdinech poptávka, ale něco takového? Jinak ale Stone Cold není vůbec špatný. Scénář je "o něčem", špinaví fousatí motorkáři se na záporáky taky hodí (i když podobný plán jako tady by jim ve hlavě asi nikdy nevzniknul) a je potěšení je vidět umírat a ta hora hovězího masa jménem Bosworth mezi ně celkem zapadne. Lance "Bishop" Henriksen s tetováním, ďábelským smíchem a fousy až po triko je navíc opravdu kouzelný a i když by filmu neuškodilo trochu víc akce, rozhodně patří ve svém žánru mezi nadprůměr. 3,5*. ()

• Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Název filmu převzal za svou přezdívku slavný wrestler Steve Austin, který během zápasů vystupoval i s podobnou motorkářskou koženou vestou. (Eldrick)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)