Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

HellFire

Testosteron, ženská prsa, drsňácké hlášky, zbraně, motorky, výbuchy, akce! Tady není o cílovce pochyb. Bryan Bosworth hraje jako o život v téhle variaci na všechny myslitelné akční filmy 80. let. Nebýt kluků z RLM, tak mi tenhle klenot unikne. Stone Cold se mezi 90. akčními filmy rozhodně neztratí a má potenciál stát se kultem. Nejchlapáčtější film všech dob? ()

tron

Snaživé. Za mňa vcelku sympatické akčné béčko za 17 miliónov, ktoré sa na nič nehrá. Svojho času šlo o pokus razantného Briana Boswortha preraziť na plátna kín a stať sa novou akčnou hviezdou. No... veľmi mu to nevyšlo. Napriek tomu to paradoxne vôbec nebol márny krok! Naopak, šlo o zaujímavý a originálny pokus o vyrobenie novej akčnej hviezdy, čosi medzi Schwarzeneggerom a Dolphom Lundgrenom a za seba hovorím spokojné: „áno“. Jednak je to obrovský chlap, ktorého by mal problém prebiť aj Schwarzenegger vo svojom vrcholnom období a jednak mu nemožno uprieť nenútený herecký prejav (čo u svalnatých akčných borcov býva nie vždy samozrejmosťou povedzme si na rovinu). Ale proste to nestačilo a dnes jeho existenciu vnímame ako slepú akčnú uličku. Naopak (tradične) poteší démonický Lance Henriksen. Zápletka o agentovi, tajne sa infiltrujúceho do zločineckého gangu, vskutku nie je originálna (a vskutku takou nebola ani v r. 1991). Ale mňa to bavilo. ()

Tommassi3

"Lepší je bejt první v pekle, než druhej v nebi.." ;) Nablblé béčko plné brutality a jalového humoru jako další důkaz toho, jak moc se jinak výbornému režisérovi Craigu Baxleymu na poli akčních filmů nedaří.. Ačkoli ten k téhle šmudle přišel jako slepej k houslím.. Henriksen se snaží, co může, mánička Forsythe k nepoznání a ten Lorenzo Lamas tady taky vypadá nějak divně..;) ()

Junglista

Bůh odpouští, Bratrstvo ne... Já tomuhle filmu odpustim totální béčkovost, protože si na nic nehraje. Brian Bosworth je dřevěnej jak Boubínskej prales, Lance Henriksen je psychouš a motorky sou nádherný. Byl to film mýho dětství, ale kupodivu se mi líbí i dneska (narozdíl od spousty dalších). Za zmínku stojí i výbornej dabing Marka Vašuta a Borise Rösnera. ()

Anderton

Hranica medzi tupým násilím a nekompromisnosťou je občas veľmi tenká, tu je to ale viac o tej tuposti. Film, ktorý je dnes bezpochyby už len guilty pleasure svojej doby, kde sa usmievate na vtedajšou módou a otrepanou zápletkou v štýle Point Break. Ono v tej istej dobe robili dvaja to isté, ale to isté to rozhodne nebolo. Našťastie to má spád a trvá to iba hodinku a pol, no a po minuloročných výtržnostiach v Kapitole dostáva Stone Cold po tridsiatich rokoch nový rozmer, ale jeho tvorcov kvôli tomu nemusíme nazývať vizionármi. ()

• Jedním z výkonných producentů filmu je Michael Douglas, ale jeho jméno ve filmu nenajdeme, protože si nepřál být uveden v titulcích. (HellFire)
  • Původní originální název filmu byl The Brotherhood. (Fenk)
  • V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)