Ve státě Mississippi řádí motocyklový gang zvaný Bratrstvo. Jeho vůdce Chains (Lance Henriksen) obchoduje s drogami a nemilosrdně likviduje duchovní a soudce, kteří mu stojí v cestě. Do gangu se včlení tajný policista John Stone (Brian Bosworth), který jej má postavit mimo zákon. Získá si důvěru šéfa gangu, ale později je jeho identita prozrazena a Johnovi jde o život. (videofil)

Flipnic

Pořád dobrej, docela kvalitní, svižnej a zábavnej akčnák. Spíš nadprůměrnej, až na hlavního "hrdinu" Boswortha, kterej mi opravdu nebyl ve filmu moc sympatickej a navíc spíš filmem jen projel na motorce a prošel, než aby něco zahrál ... Jako samozřejmě tradiční akční "borci" hrát neuměli, ale Bosworth konkuruje v tomto filmu i Norrisovi a to je co říct. Naštěstí má kolem sebe spoustu perfektních herců, kteří ten film utáhnou za něj. Henriksen je samozřejmě perfektní charismatickej záporák. Akce je docela dost a závěrečná střílečková čístka je fakt perfektní, tady film vyloženě graduje a boduje. Takže se změní z běžnýho béčka na slušnej kvalitní akční film. Bosworth byl naštěstí hvězda jednoho filmu a u toho taky zůstalo. U tohoto "herce" jsem docela i rád, opravdu mi zvlášť nijak nesedl. ()

neoBlast

Pamatuji si to jako dneska, kamarád měl VHSku s tím super cool obrázkem kde vybuchuje Kapitol na pozadí sluncem ošlehaného blonďatého svalovce. A já dvě pak třetiny života přemýšlel, co to tenkrát byl ten film s tím Dolphem Lungrenem. O dvacet let později sleduji mé oblíbence Red Letter Media jak se vracejí k trashi let devadesátých a je to ta VHSka, kterou jsem hned rozpoznal. Konečně. Zjišťuji, že tahle osmdesátka nemá Slye, Dolpha ani Arnieho, ale nějakého fotbalistu s náušnicí což jenom umocňuje 80s feeling (a trochu pomrkává na Carpentera). Spouštím... A jo, dočkal jsem se. Je to retro pecka. Studený jako kámen je ten nejlepší prefabrikát tehdejších "tupých" svalovců, který si zaslouží místo po boku Kobry, Harleye a Marlbora, nebo Tanga s Cashem. Tohle je prostě díra do minulosti, kterou jsem se radostí velmi rád propadl.   80 % ()

bourec

Tenhle film si ke mě hledá cestu dost těžko. Vlastně ani nevím, jestli kdy vyšel na dýfku. Každopádně je to od Baxleye nejlepší film. Bosworth ovšem kariéru nenastartoval. Bohužel jeho další filmy jsou poměrně slabý. Dopadl stejně jako Weathers. Taky točil s tímhle rejžou, taky první film kariéry mimo ring, a ani to se moc nepovedlo. Jinak ale pekelně zábavná jízda bez blbejch scén, se spoustou akce, a s perfektním Lance Henriksenem. 80%. ()

ondrula

Vzpomínka na mé útrpné mládí. Listoval jsem časopisem Cinema, donekonečně si četl o filmech jako je Stone Cold nebo Martial Law a byl tak nějak stále v zajetí atmošky 80. let. Pak jsem si půjčil VHS v půjčovně od týpka, kterej vypadal jako ghůl a všechny tyhle sračky uměl očividně nazpamět a s vytřeštěnýma očima jsem se na ten spektákl podíval. Zajímavý je, že ačkoliv jsem tehdy ve svém otroubeném dětství neměl žádný velký kvalitativní nároky, vzbudil ve mně Stone Cold odpor, protože to bylo třeba ve srovnání s filmem Ve stínu gangu dost špatný. Myslím, že dneska bych se asi nepodíval na film, kde je na posteru odbarvenej týpek s odhalenou hrudí, za nímž kuriozně hoří Kapitol. Byla holt jiná doba a zaplaťpámbu, že je pryč. ()

majo25

Bosworth sa určite hodí viac do záporných rolí, tu bol taký divný kľadas. S Henriksenom je to zasa opačne, aj keď scéna, kde prezlečený za kňaza rozstieľava súdnú sieň nebola vôbec zlá. Inak bol film dostatočne akčný, typické amícke prešvihnuté streľby a výbuchy. Ale podstatne viac sa malo zainvestovať do scenára, ktorý je mierne odfláknutý. ()

• V čase 01:18:25 rozstřílí vojáci čelní sklo náklaďáku, ale v následujícím záběru je sklo nepoškozené. (HellFire)
  • Film původně obdržel rating NC-17 (nepřístupné mládeži do 17 let), proto musel být sestříhán, aby dosáhl alespoň na rating R (dostupné mládeži do 17 let pouze v doprovodu rodičů). (HellFire)
  • Na režisérské křeslo byl dosazen Bruce Malmuth. Ten ale nepochopil, že se má jednat o čistokrevný akční snímek a v jedné scéně měl dokonce nechat Joa Huffa (Brian Bosworth) plakat. Rychle ho nahradil Craig R. Baxley. (Fenk)