Liam se probere po autonehodě a nepamatuje si, kdo je. Když se vydá do města pro pomoc, nachází jen mrtvá těla s podivně bledýma očima. Liam se nejprve domnívá, že to způsobil virus, který je přítomen ve vzduchu. Záhy však odhalí děsivou pravdu – každý, kdo se k němu přiblíží na vzdálenost 15 metrů, okamžitě zemře. (Cinemax)

honajz

Dobrý nápad, který mohl být ale o dvacet minut kratší, aby působil sevřeněji a úderněji. Zajímavý nápad, který je šikovně rozvíjen, včetně postupného odkrývání minulosti, a nabízí poměrně nečekanou pointu. Každopádně, až budu někde číst o blesku Božího hněvu, budu už vědět, co to asi tam může znamenat a jak podivně se dá nakonec dosáhnout spravedlnosti. slušná kamera, atmosféra, nasvícení, hudba, herci (až na manžela), jen to vážně mohlo být kratší a některé jednání obou hrdinů (plus manžela) ne vždy dávalo dokonalý smysl. ()

silentname

Myslím si, že keby to malo väčší budget a stálo by za tým nejaké veľké štúdio, "Radius" mohol byť veľmi zaujímavým filmom. Má to zaujímavý úvod, dobré uvedenie do deja a zoznámenie s postavami je veľmi dobré. Plus je super, že si nepamätajú nič z toho čo sa udialo a kto sú, čo dáva tomu viac mystický nádych a človek to chce postupne odhaliť. Celý čas som mal pocit, že keby to malo viac peňazí, mohlo sa to lepšie dopracovať a mohlo to aj vyzerať lepšie. A hoci celkové prevedenie filmu je podľa mňa dobré, dalo sa z toho spracovať oveľa viac. Najmä ma však mrzí fakt, že ku koncu sa samozrejme pamäť vráti a odhalia sa určité veci z minulosti, ktoré by obaja hlavní hrdinovia asi chceli, aby ostali navždy pochované. A ja mám s tým osobne problém tiež, lebo si musíme zrazu zvyknúť na niečo, čo sa predtým neobjavilo a nejako sa potrebujeme stotožniť so situáciou. Lenže je to ťažké, keď sme predtým nepoznali túto stránku nášho hrdinu. Nebudem prezrádzať viac, aby som nezachádzal do spoilerov, no pre mňa to bolo asi najväčšie sklamanie v tomto filme. Celý čas bol ten scenár dostatočne dobre spracovaný a potom to na nás vystrelí toto. Nemôžem povedať, že by to následne nedávalo zmysel a všetko sa vysvetlí. Lenže nemyslím si, že to bola najrozumnešjia cesta na to, ako to spracovať. Asi to spracovali tak preto, aby mala Liamova "schopnosť" väčší zmysel. A hoci má, je to ťažké sa s tým stotožniť. Plus sa tu udeje aj pár rozhodnutí od našich postáv, ktoré absolútne neberiem a sú podľa mňa nezmyselné. Ako celok musím povedať, že som rád, že som film videl. Sú v ňom dobré nápady, zaujímavý koncept, no reálne to ostane len jednorazovkou, na ktorú človek neskôr zabudne. Možno mohli ísť tvorcovia viac do atmosféry, ako to spravili napríklad vo filme Paralels. Napriek tomu, že aj v tom filme som mal dosť problémov, tak ten nápad a prevedenie boli skvelé (kým sme nedospeli k tomu, že to bol "pilot", ktorý sa nikdy nedočkal svojej série). Tu to ku koncu trošku nedotiahli. Ale napriek tomu si myslím, že na jedno pozretie ten film je. Zvážte si, rozhodnite sa a uvidíte sami. Hodnotenie: C+ ()

Anderton

Tak pozrime sa, stačí originálny nápad, dobré spracovanie a máme tu ďalší nábeh na hororový sci-fi kult. Ono spočiatku ten nápad nepôsobí ako bohvieaká genialita, ale vďaka nemu sa film hneď od začiatku slušne rozbehne. Postupne sú nám a postavám hádzané do cesty viaceré náznaky, kam by to celé mohlo smerovať, ale nikdy tak očividne, aby sme na prekvapivý záver mohli vopred prísť sami. A to je rozhodne dobre, pretože ten určite prekvapí, dodá celému uletenému nápadu potrebnú hĺbku a nechá to postavám poriadne vyžrať. ()

misstake

Mám rád takováhle béčka, kdy nevíte, co čekat, co se z toho vyklube a jak to nakonec dopadne. Většinou to nakonec skončí tak, že překvapivý konec je naprostá kokotina a vy jste buď nasraní a nebo zklamaní. Víceméně nejinak tomu bylo v tomto případě. Ale musím říct, že jsem byl spoko, protože jsem dostal přesně, co jsem chtěl. ()

Pitryx

Dosti obtížné posoudit. Není to na druhé podívání, když znáte pointu. Bez této znalosti však jde o poměrně napínavý a také zajímavý snímeček. Já hodnotím do plusů hlavně nápad, ten je neotřelý a nový. Děj je skoro bez akce, ale každou chvíli se objeví nějaký nový fakt, takže se člověk nějak moc nenudí. Herci jsou v běžném průměru, ale překvapivý konec to zase posune o level výše. ()

• Film se natáčel v Selkirku a Winnipegu (Manitoba, Canada). (ČSFD)