Josef (Saša Rašilov) a Miluška (Lenka Vlasáková) jsou manželé už snad celou věčnost. Miluška učí aerobik a svého manžela i dospívající dceru neúnavně zahrnuje péčí. Josef svou ženu miluje, ale má slabost i pro mladší a krásnější ženy. Jejich manželství, spolu s Josefovým krachujícím nakladatelstvím, se pomalu řítí do záhuby. Na záchranu přijíždí teta Marta (Vilma Cibulková), která má šílený plán, jak krachující manželství i nakladatelství Josefa zachránit. Jako zkušená psycholožka pracující v manželské poradně naordinuje manželům nevěru – musí se přistihnout in flagranti. Bláznivá hra může začít. (Bioscop)

Emzet odpad!

A jako vždy, jakmile se Češi pokusí o "sex comedy", je téměř zaručené, že mě výsledný film vyléčí z lecjakých mých fetišů, včetně několika, které jsem vlastně ani neměl. Po komentáři xxmartinxx jsem sice čekal morální dno, ale netušil jsem, kam až hluboko může králičí nora vést. Skutečně jsme asi nalezli filmového krále pro dnešní post-hodnotovou společnost, aneb jedna sprcha je po tomto výplodu málo. A věřte, že nevěra je skutečně ještě to nejmenší. --------------- Vzhledem k tomu, že jsme si VTN pustili v "double feature" po Ženské na vrcholu, která je však příšerná zcela jiným způsobem (a možná za to taky může to víno), jsem ke konci měl vlastně docela radost, že jednotlivé scény dávají docela smysl, a to i v kontextu celku, tedy že alespoň tuším, co tím chce výkvět české tvorby Cieslar asi říct. Nevím, jestli fakt, že toto vypichuji jako plus, jako jistotu, která rovněž není v současné české filmové tvorbě zaručena, je tragický nebo tragikomický, rozhodně však má blíže ke komičnosti než celá tato fraška. --------------- Cieslar měl už Špindlem z předchozího roku nastavenou laťku hodně nízko, až jsem netušil, že za pouhý rok lze ze špatnosti přejít do naprosté odpornosti; Rašilov se od Rodinných pout a VKV hereckou úrovní ještě zhoršil, což se snad ani nezdálo být možným, Vlasáková se svým věčně utrápeným pohledem film taky zrovna nevytrhne, Germani je vlastně jediná "pozitivní" herecká zkušenost - tedy v té rovině, že ví, co se od ní chce (hrát fetišizovanou slovenskou poběhlici, tedy když nejste Vejdělek a nemůžete si dovolit tu pravou Vicu Kerkes) a nekazí to příliš. A k tomu nesnesitelně vlezlá titulní etno-rádiovka, v níž Ládek a Křováková rozverně zpívají, že "Nevěra je hra pro dva!" Trochu málo na 92 minut života. ()

xxmartinxx odpad!

České filmy posledních pár měsíců opakovaně prorážejí strop představitelných měřítek, až mám dojem, že jen jedno hodnocení "odpad" nestačí. I po odfláklé nudě Špindl taky od Cieslara, rozháraném Vejdělkovi a nekonečné Dukátové skále dokážou další čeští filmaři nalézat způsoby, jak šokovat absurdní odporností. Ve věčně tvá nevěrná zaskočí obludné vykreslení lidských vztahů překračujících i nejhorší kreace Petra Kolečka, který má alespoň nějaký cit pro timing a maskování šovinismu za metašovinismus (kdo chce, ať věří). Jestli jsem se vztekal u Teorie Tygra nad filozofií lidské interakce ospravedlňující slabošské sobce a uměle vinící jejich oběti, tak tady fakt bleju při pohledu na to, co je předkládáno jako řešení manželské krize a vůbec dynamika soužití. Postavy tu žijí a uvažují ve světě vrcholící totality správných hodnot a "nutných" kompromisů, ve kterých zpoza košilatosti vykukuje prezentace "normality", jaká musí být v civilizované společnosti tvrdě odmítnutá. Neřeším takové věci jako směšnou nenávaznost scén, nepřehledný děj a nevykreslené postavy, vlastně po pěti minutách filmu je jasné, že v něm neexistuje žádná vnitřní mechanická nebo intuitivní logika, podle které by šlo hledat smysl. Se špatným nudným filmem jsem byl předem smířený. Morálně obludný chrchel tohohle kalibru ale nemůže zůstat jen tak bez povšimnutí. Je tohle vážně možné? Je mně jedno, jestli jde o důsledek vědomé agendy, nebo scenáristické a režijní neschopnosti, ale tenhle film je veskrze zlý a zkažený a mě uráží a znechucuje. Po příšerných zážitcích na českých filmech během posledních měsíců už se mi těžko hledají slova, která by popsala, o kolik níž dokáže být ve všech ohledech tenhle film... už vážně nevím... prostě nevím, jak dát tu negativitu najevo - protože už minule jsem myslel, že horší to být nemůže. Ale může. ()

oveckaoa

Pan Cieslar žije asi v nějaké paralelní realitě jinak si nedovedu představit vysvětlení k tomu co točí za filmy. Film vypadá jako laciná kopírka Žen v pokušení (manželský pár v krizi a matka psycholožka co jim radí) akorát s horší zápletkou a hereckými výkony. Bohužel stejně jako i v případě Špindlu skoro vymizel humor (až na jednu vtipnou scénu) a herci vypadají jako by odříkávaly naučený text. Pochválit se tak dá pouze soundtrack od Xindla X jedna slovenská herečka a postava dcery jinak nic. Konec už je totální píčovina poslal jí jednu sms o schůzce a oni ho obviní ze sexuálního obtěžování. 20 procent. P.s. nechápu jak to mohlo jít do kin ()

Figu

Jedna z mnoha těch českých komedií, která strhává naší domácí komedialní filmařskou tvorbu do sraček! Ani ostřílení herci jako Lábus, Kříž, či Cibulková nemůžou zachránit tuhle trágu... Krajně nesympatickej, slizkej Rašilov funguje skvěle jako klacek, hozenej pod nohy tohoto bijáku. Má hvězda patří Natalii Germani, páč to její tělo v bikinách bylo fantastický. 25% ()

Lachtaan

Ano, opravdu jsem se na to podíval, opravdu jsem potřeboval něco šíleně jednoduchého, lépe vystiženo anglickým slovíčkem pointless a dle požadavku jsem takový “film” opravdu dostal. Když opomenu hrozivý střih jako z Movie Makeru a zápletku zapletenou do vlastní myšlenky, tak bych zrovna tuto ztřeštěnou komedii neutápěl až v takových číslech už jen proto, že skončila velmi rychle a netrápila nikoho z nás přepálenou dějovou linkou. Zdráhám se ale obecného hodnocení a to nejen z důvodu toho, že by mi černé spektrum kazilo celkový vzhled profilu. Když bych se měl odvážit k soukromému hodnocení zde v komentáři jako to dělám u jednotlivých sérií TV seriálů, zasadil bych celkově 3/10. Z toho je ale polovina za tělo Natalie Germani. ()

• Část scén se natáčela v hotelu Pod šikmou věží, který se nachází asi 200 metrů od vstupu do Prachovských skal. (pornogrind)
  • Kapela, která hraje na zahrádkářském plese ve filmu, se ve skutečnosti jmenuje Smeč a je z Prahy. Funguje více než dvacet let a hraje především na plesech a svatbách. (Yardak)