Darebáčci

• USA Small Time Crooks (více)

Ray Winkler je drobný darebáček s velkými sny. Naverbuje svou ženu, která peče skvělé sušenky a pár známých packalů, odejde z práce, kde se živil jako umývač nádobí, aby si mohl otevřít vlastní sušenkárnu vedle banky. Zatímco jeho žena řídí sušenkárnu, on a jeho kumpáni pracují v suterénu na tom, jak se vloupat do banky. Bohatství ale přichází z nečekaného směru a pomáhá mu splnit jeho sny. Avšak když získáte všechno po čem jste toužili, nemusíte mít ještě vyhráno. Ostatní místní boháči nejsou totiž připraveni „darebáčky” akceptovat... (Hollywood Classic Entertainment (H.C.E.))

Terter

Trochu nevyrovnaná allenovka. První půlka je smrští hlášek a gagů (Chci vědět, jak se píše Connecticut), zatímco v druhé polovině příběh se snaží nabrat vážnější podtóny a to mu jen škodí a celkově to tak brzdí dobře rozjetý film. Na druhou stranu je třeba pochválit všechny herce (dokonce i Hugh Grant, kterého jinak nemusím, tu sedne do své role a neurazí). Suma sumárum pohodová oddechovka, která se dá vidět více než jednou, ale já si radši pustím jiné Woodyho filmy. ()

ivishka

Nepřekonatelná profesionalita Woodyho Allena spolu se skvělým scénářem. Woody coby "gangster", který se snaží vyhloubit tunel do banky zatímco manželka prodává sušenky a nakonec se dokope s partou kamarádů někam uplně jinam :-D . Pak také musím ocenit v další části filmu poněkud zkaženou postavu Davida(Hugh Grant), která mě spolu s Woodym na celém filmu bavila nejvíc. Pobavila mě především scéna jak se Woody snaží z trezoru sebrat náhrdelník a vyměnit jej za cetku a nakonec nepozná ani originál od padělku, který nechal sám vyhotovit a je pak zase tam kde byl s ženou na začátku filmu ale hlavně je šťastný :-) . ()

sud

Po svém kapánek hořkém a vážnějším období se Woody Allen rozhodl natočit Darebáčky, film podle scénáře, který v jeho šuplíku vězel dost dlouho. A opět tu od začátku máme komedii, velmi podobnou jeho raným kouskům. Vtip střídá vtip a hláška hlášku a při epizodě s kopání tunelu jsem si říkal že sleduji Seber prachy a zmiz 2. Ovšem, chyba lávky. Woody posléze film změní, ale ne na vážno. Začíná více moralizovat, není tak ztřeštěný a objevují se celkem znatelné romantické prvky, připomínající Woodyho 80. léta. Derebáčci jsou de facto bilancí Woodyho filmografie. Bilance za plný počet. 100%. ()

Jara.Cimrman.jr

"Všichni jsme chytří, ale On nosí brýle." Vykrádání bank se mi vždy jevilo, jako solidní způsob obživy a proto mi bylo potěšením mrknout se na snímek, ve kterém se plánování ujal génius s vězeňskou přezdívkou Mozek. Co na tom, že tato přezdívka je výplodem sarkasmu bývalých spoluvězňů a IQ zbytku týmu je těžko měřitelné i velmi citlivými přístroji. Přiznávám, že jsem se bavil při důlních technikách spolku zabržděných loupežníků, při jejich neplánovaném zbohatnutí poctivou prací i snaze zbohatlíků zapadnout mezi movité snoby. Sice jsem na konci bystře zaznamenal jistou ztrátu tempa, ale má touha po dobré náladě byla spolehlivě uspokojena. ()

Dudek

V TEXTU JE SPOILER: Možná jsem se už někdy zmínil, že mám rád zlodějské filmy, třeba je to tím, že jsem toto povolání chtěl dříve vykonávat sám. Je plné adrenalinu, a přitom odměna za zdařilou loupež je nemalá. Přesto se však v tomto žánru objevují i černé ovce (Bombakšeft). Ze začátku Darebáčků jsem si nebyl jist, zda je zařadím mezi ty dobré nebo ty špatné, zdálo se totiž, že budou eskapádou trapných 'nedopečených' vtipů podobat právě zmíněnému Bombakšeftu. Jenže jak se zdá, i tentokrát má Woody Allen film pevně ve svých rukách a ví, co kde chce mít. Kvalita humoru stále roste, vtipy začínají být vypointované a film začíná výrazně nabývat na kvalitě. Dozvíme se, že vlastně nejde o žádný snímek o velké loupeži, ale že zlodějina slouží Allenovi jen jako odrazový můstek k mnohem rozsáhlejšímu příběhu o jednom rostoucím impériu. Příběh není nikterak originální, ale vyplývá z něj jedna známá věc, k penězům lze snadno přijít, ale ještě lehčeji nám mohou zmizet a s nimi i všichni ti falešní přátelé. Na penězích totiž sice záleží, ale neměly by být prioritou lidského života. ()

• Keď Denny, Ray, Tommy a Benny začínajú prácu na kopaní tunela a dohadujú sa, kto vie používať zbíjačku, Denny (Michael Rapaport) osloví Raya (Woody Allen) Woody. (ZOUi)
  • David (Hugh Grant) utrúsi v jednej scénke poznámku, že má doma v skrini obraz, ktorý starne miesto neho. Ide o odkaz na dielo "Obraz Doriana Graya" od Oscara Wildea. (misterz)