Pearl Harbor

• USA Pearl Harbor
USA, 2001, 175 min (Director's Cut: 184 min)

Režie:

Michael Bay

Scénář:

Randall Wallace

Ben Affleck, Josh Hartnett, Kate Beckinsale, Cuba Gooding Jr., Tom Sizemore, Jon Voight, Colm Feore, Mako, Alec Baldwin, William Lee Scott, Michael Shannon (více)

Nerozluční kamarádi Danny a Rafe prodělávají letecký výcvik. Rafe je přijat jako dobrovolník k elitní britské Orlí peruti. Danny považuje jeho odjezd za zradu a ještě hůře nese zprávu Rafova přítelkyně Evelyn. Zatímco Rafe odjíždí na výcvik do Anglie, situace ve světě se vyostřuje. Americký prezident Roosevelt žádá více pomoci bojujícím spojencům, japonský admirál Jamamoto zase přesvědčuje vládu, aby zasadila Američanům drtivý úder. Při jednom z bojových letů je Rafe zasažen a zřítí se do moře. Je považován za mrtvého a Danny podle slibu, který kamarádovi dal, oznámí smutnou zprávu Evelyn. Postupem času se s Evelyn sbližuje a nakonec se z nich stanou milenci. Jenže pak se náhle objeví Rafe. Pochopí, co se mezi nimi stalo, a v baru se pak s Dannym popere. Je 5. prosince 1941. O dva dny později stovky japonských letadel smetou nepřipravené Američany v přístavu, druhá vlna zničí letiště. Rafovi a Dannymu se podaří vzlétnout a zničit několik japonských stíhaček. Je však pozdě - japonský útok je u konce a flotila v Pearl Harbor je zničena. Danny a Rafe se vzápětí dozví, že byli zařazeni do přísně tajné operace, jejímž cílem je riskantní nálet na Tokio. Těsně před odletem prozradí Evelyn Rafovi, že je s Dannym těhotná. (TV Nova)

Eraserhead

Super podívaná, ale to je tak všechno. Milostný příběh je až odporně předvídatelný. Víc se mi líbil v Titaniku. Druhá polovina je sice efektnější, ale naprosto bez emocí, které ve mě dokázal probudit Cameron. ()

matthew.d

Nacionalistická, americká limonáda plná patosu. Odporná telenovela, na které se dá vyzdvihnout jen to, že tam lítají letadýlka... A ty já rád:-) ()

Milan25

Jediné co mě na tomto filmu asi rozčiluje, je Bayovo vlastenectví. V polovině záběrů vidíme vlát americké vlajky, rozstřílené americké vlajky, hořící americké vlajky, rozstřílené americké vlajky plovoucí po moři...klidně bych mohl pokračovat jako Bubba s krevetama :) ()

wosho

Ambiciozní pokus Michaela Baye o svůj Titanic moc nevyšel. Po technické stránce nemá jeho válečný opus chybu. Bohužel to je jediný klad. Pearl Harbor je zbytečně dlouhý film se spoustou zbytečností. Milostný tojuhelník je sice dobře vymyšlený, ale je absolutně díky režisérovi a hercům suchý-bez vášně. Celý útok Japončíků je opravdu dechberoucí a všechny ty záběry zkázy mají pěkný drajv a šťávu-bohužel Bay zbytečně tlačí na patos a přehání to tragickou hudbou a hromadou vlajek USA. A logika panu Bayovi nikdy nic neříkala, u jíných jeho filmu to ani moc nevadilo, ale u vážně myšleného filmu už ano. Celkově je Pearl Harbor kvalitním letním trhákem, který si zbytečně hraje na něco víc, než je. A to je škoda, protože jistý potenciál tento film měl. ()

Rssa

Klasický blockbuster, který má všeho až nad míru. Přepálená romance film sráží dolu (až přílišná sladkost), akční scény (hlavně nálet na Pearl Harbor) natočeny Bayem jako vždy parádně. Přesto patří k těm slabším snímkům z dílny Baye, řadil bych ho na úroveň Armagedonu. 65 % ()

1860

Hodně patosu, očekávatelnosti, kýčovitosti.. Pokud si nějaký film zaslouží přívlaste blockbuster v tom špatném slova smyslu, je to právě tento až příliš dlouhý snímek.. ()

Shakeus odpad!

Vskutku vynikající science-fiction. Oba hlavní hrdinové, kteří rozhodně nemohou být z této planety, zde zastupují planetu dobra, rytířství, frajerství a chrabrosti. Jejich protivníci z planety Evil předvádějí na druhoválečných strojích stejné kousky jako Luke Skywalker na x-wingu. Ben Affleck a Josh Hartnett jsou opravdu bravurní herci a zároveň vynikající komici, každý vtip ve scénáři umí prodat, pokaždé jsem brečel smíchy. Kate Beckinsale hraje rovněž výtečně, především, když na ní dopadne tíha milostného trojúhelníku anebo strach o „své hochy“. I když jsem si, musím se přiznat, přestavoval válku a útok na Pearl Harbor docela jinak, tento film mi otevřel oči. Byla to taškařice, kde se letadla sestřelovaly brokovnicí a žádná smrt nebyla zbytečná. Skutečné okno do minulosti. Vidím, že více než 400 uživatelů tvoří jeho fanklub ... tak určiťé, film si to jistě zaslouží. ()

Pussycat18

"Srdceryvný" nesmysl o bláznivé dávačce, která alibisticky schovává svou potřebu dát komukoliv za válku. Špatný vtip od všech zúčastněných! ()

dopita

Zoufalá snaha vyrovnat se Titanicu. Taky milostnej příběh na pozadí skutečnejch dramatickejch událostí a taky tříhodinovej film. Jenže tohle je průser hned na několika frontách. Film je rozdělenej na třetiny. První je nudná protože romantiku a scény bez akce Michael Bay prostě natočit neumí, navíc si k tomu vybral dost neschopný herce. Pak přijde nálet, ten je celkem fajn. Ovšem to jak jsou hlavní hrdinové v postatě jediní schopní situaci řešit (Affleck s Hartnettem se jako jediní z pilotů dostanou do vzduchu, Beckinsaleová jako tuctová sestřička v nemocnici najednou všechny řídí, protože všichni ostatní ztratěj hlavu) je směšný a pochybuju že jim to někdo zbaštil. No a třetí třetina je uplně zbytečná a vubec tam bejt neměla. Náletem měl film skončit. Jenomže amíci přece nenatočej film, kde dostali na prdel žejo, tak tam násilně nacpali ještě jednu hodinu, která ale působí jak pěst na oko. Takže ke koukání je jen ten asi dvacetiminutovej nálet a jinak nic. Což je na tříhodinovej film dost málo. ()

Scytale

Uvedené 3 hvězdičky jsou za audiovizuální provedení samotného útoku na Pearl Harbor. Romantická linie příběhu byla neskutečně otravná a osudy kohokoliv z milostného trojúhelníku mi byly naprosto ukradené. ()

DocBrown odpad!

Kdyz clovek vidi par minut "tohohle", tak musi proste japoncum fandit a narikat, ze takhle nerozbombardovali Hollywood. ()

The_Second

Ještě lepší by to mohlo bejt, kdyby se na začátku tolik nevěnovali romantický linii a ušetřenej čas by pak použili k rozvinutí Doolitelova náletu, protože ten je až zbytečně krátkej. ()

Paity

Já nemám nic proti velkofilmům. Ale mám vše proti dělání z jednoho náletu, který sice stál životy mnoha vojáků, největší válečnou trágédii druhé světové války. Je toho prostě málo na jeden film. ()

provitamin

Až do japonského útoku si film drží akú-takú úroveň. Lenže potom sa to prevalí. Akútny nával debility a vlastenectva, kde hrdinský americký kuchár pribehne ku guľometu a začne sundávať japonské lietadlá, kde všetko horí okrem americkej zástavy, kde pri všetkom tom chaose a smrti jeden mariňák zachráni roztomilučkého sa topiaceho psíka. Vzťahová rovina tiež nemá chybu a pripomína Beverly Hills 90210. "Nie, ja milujem Denyho, lebo som s ním tehotná, ale Rafeho milujem ešte viac a vôbec nie som schyzofrénna a radšej si to rozdám s riadiacou pákou" ()

farfalla

Hollywoodský velkofilm na velké americké téma. V roce 2001 se také objevil český ´Tmavomodrý svět´ s podobným námětem. ()

Petr.Kocfeld

Dávám 60 procent za příběh a piloty a letecké scény a taky za romantiku,jinak tento snímek mohl být o něco kratší...3hvězdy za mě a hlavně také za ústřední dvojici Bena Afflecka a Kate Beckinsale.Docela se mi Pearl Harbor líbil a je to jeden z lepších amerických válečných filmů.Rád jej skouknu znovu a znovu... ()

pjotr76

Takže, ehm, od odpadu tento film zachránily jenom některé letecké scény...ale za ty prachy?? Ben Affleck opět potvrdil svého Mirka Dušína kříženého s mladým komsomolcem, herecké výkony, dialogy nemá smysl obecně komentovat - takovou nafučenou nacionální frašku udělanou z tak zajímavého, a pro státy kontroverzního tématu jako byl a je útok na Pearl harbor jsem vážně neočekával. 3 hodiny k nepřečkání - jeden svazák střídal svazáka, jedna svazačka střídala druhou, do toho pár rádoby vtipných hlášek...Kdy lidi přestanou chodit na tyhle nabubřelý kraviny, co z venku vypadají úchvatně, ale uvnitř je vzduchoprázdno. Děkuju za ten romantický příběh, dojal mě fakt až k slzám...vzteku, za ty dvě, vlastně čtyři kila co jsme nechali na pokladně. ()

Zemřel herec Tom Sizemore

05.09.2008

Manželství Beckinsale & Rockwell

Manželství Beckinsale & Rockwell

19.12.2005

Ne, nejedná se o bulvární výkřik, nýbrž o vztah, který spolu herci Kate Beckinsale a Sam Rockwell prožijí ve filmu SNOW ANGELS. V tomto dramatu režiséra Davida Gordona Greena si Kate zahraje… (více)