Spider-Man: Paralelní světy

• USA Spider-Man: Into the Spider-Verse (více)

Phil LordChris Miller, tvůrci hitů Lego příběh a 21 Jump Street spojili svůj um a talent, aby divákům představili dosud nepoznaný svět Spider-Mana v přelomovém a unikátním vizuálním stylu. Spider-Man: Paralelní světy představí dospívajícího chlapce z Brooklynu Milese Moralese a nekonečné možnosti Paralelních světů, kde je víc než jen jeden maskovaný hrdina. (Falcon)

pa3ce

Najoriginálnejší, najsympatickejší, najzábavnejší film roka. A bolo mi to už jasné od úvodného osobitého predstavovania firemných log a potvrdené najzábavnejšími záverečnými titulkami ake som doposial videl + potitulková scéna je tiež medzi tými najviac top. Skvelý príbeh, postavy, soundtrack a hlavne tá štylizácia, radosť pozerať. Asi nikdy som si nemyslel, že budem niekedy tak vystriekaný z animáku. A Nicolas Cage je kráľ a chcem spin-off so Spider-Man Noirom asap. ()

Kotletka

"That person who helps others simply because it should or must be done, and because it is the right thing to do, is indeed without a doubt, a real superhero.” Spoléhám na Vás lidi... Tedy jen pro případ, že bych umřela v boji se zlem. ()

Sentax

Neskutočná jazda. Od začiatku vás film chytí a už nepustí. Nádherná animácia, ktorú ste ešte nevideli, ťažko ju zadefinovať (niečo medzi kresbou a animáciou, taký rozpohybovaný komiks). Krásny kontrast farieb v jednotlivých scénach, ktorý dokresľuje skvelá hudba. S postavami sa stotožníte a zamilujete si ich (prekvapivo mi až tak nevadil Spider pig a tá anime holčina). Animák tohto roku. ()

HenryIvan

Takýto film ste ešte nevideli. Ak ste mali už od malička túžbu vidieť v kine premietať komiks, tak ste sa dočkali. Animácia sa vám buď hneď zapáči alebo budete jej odporcom a pravdepodobne vás o opaku už nikdy nič nepresvedčí. Ja som si to veľmi užil. Malo to nápad, šťavu, vtip a v podstate všetko čo od toho chcete. 90 %. ()

Dm1tr1j

Najlepší film (áno viem,že animovaný ale je o toľko lepší ako ostatné hrané sračky, že ho zaradím proste medzi filmy) od roku 2014 kedy som videl Interstellar. Od vtedy taktiež prvý ktorému som ochotný bez mihnutia oka napariť 5 hviezd a pochváliť ho všade kde bude príležitosť. Animácie, kríženie reality a časová relativita, cross-genre zvládnuté na jednotku. Nenútený, zábavný a dynamický príbeh, ktorý všetci poznajú a aj tak je to nové. Dúfam, že sa mýlim ale určite na veľa rokov zase jediný kvalitný film. A samozrejme soundtrack...neuveriteľne vystihli dobu bez potreby použitia retardovaného mumble rapu. No ale aby som len nechválil, tá octopus žena vydržala príliš veľa úderov a kingpin bol tiež extrémne silný, radšej viac anti hrdinov, ktorých by rovno zavraždili ako dvaja, ktorých sa nedá zbaviť, to už strašne bije do očí. ()

emdvojka

Každý alternatívny svet potrebuje svojho spider-mana. V jednom je Peter Parker, sebavedomý, milujúci partner v inom je to Peter B. Parker opak svojho alter-ega, ktorý nezvládol partnerský vzťah a nezvláda dokonca ani úlohu bezúhoneho Spidermana....a je tu ďalší a ďaší svet, ktorý ma zasa svoju vlastnú realitu super hrdinu. Krásne animovaný a nasnímkovaný komix plný duchaplných postáv, ideologického scenára,kde dobro víťazí nad zlom. To je ono to nás baví. Čo dodať...bolo to zaujímavé, poučné a zábavné...nič viac a nič menej ()

Torgal

Originálne a odvážne formou i obsahom, zároveň pritom aj veľmi sebaisté. Osviežujúci vietor ako pre animované, tak i pre komiksové filmy. Na animáciu si treba chvíľu zvykať, ale potom poskytne doteraz najautentickejší komiksový zážitok, navyše myšlienka s paralelnými Spidermanmi výborne vyťažená. Jediný väčší problém som mal s tým, že sa film na konci odtrhol z reťaze až príliš a s tými fantasmagorickými scénami išiel už dosť za hranu. 8/10 ()

NiaWolf

Velmi zajímavá a nevšední animace, která je novým milníkem v tomto žánru. Oceňuji cameo Stana Leeho a je vážně zábavné sledovat narážky na různé parodie a memy z ostatních Spider-manových filmů a seriálů. Není nad to, když si studio dokáže dělat legraci samo ze sebe. Ke konci ale filmu přece jen něco chybí, asi je to trochu slabší příběh, který byl ve finále až moc předvídatelný. P.S. Obsahuje potitulkovou scénu. ()

kilobyte

Už nemusím přemýšlet jestli film podle komiksu je lepší hraný a nebo kreslený. Nejlepší je prostě animace od Sony, která vypadá jako kombinace obojího. Už se těším na další díly. ()

Dimo

Spider-man je tak velkým překvapením, že bych mu i těch 5 hvězd naládoval. Příjemný příběh, dokonale dávkován, hodně fajn hudba a parádní vizuál s výborným 3D. Animace a humor Spidymu pomohl. 85% ()

Hpatrik

Hodně fajn podívaná a od Raimiho prvních dvou dílů je to pořádný Spider-man. Nové, originální a modernější pojetí tomu sedí, do určité míry si to udržuje zábavný nadhled a je tam spousta vtipných odkazů na předchozí filmy. Animace není přitom kdovíjak přitažlivá natož Pixarovsky fotorealistická, spíš to hodně připomíná skutečné hrané herce animované speciální technikou, podobně jako třeba ve A Scanner Darkly nebo Alois Nebel. Scházeli mi tam ale emoce, zvlášť ve finále kde je bylo pro dokonalý účinek potřeba nejvíc. ()

dalziel

Napriek tomu že som tak 35 rokov mimo cielovú skupinu bavilo ma to veľmo.Dokokonca si myslím že je to škoda otrepať tak skvelý námet a scénar na animovaný film.Mohol z toho byť kasový trhák so živými hercami.Rozhodne je to veľká a dôstojná pocta comicsovemu svetu.Neskutočná jazda a tenvizuál bol nádherný. ()

AngelG

Tak další film do sbírky alá Proč já kr*va na to nešla do kina?! Kdo by byl řekl, že animovaný film bude tou nejlepší adaptací nejen samotného Spider-mana, ale všech superhrdinských filmů za posledních x let. Naprosto parádní podívaná od vizuální stránky, soundtrack, postavy až po samotný příběh. Uteklo to neskutečně a hned po dokoukání jsem měla nutkání pustit si to znovu. Jsem opravdu zvědavá s čím přijdou příště. Zvedli si laťku sakra vysoko, tak snad si jí také udrží. :) ()

aR3Zz

Těšil jsem se na příjemnou změnu. Ale nesedlo mi to. Poctivě zpracované, děj měl hlavu a patu a ani nebyl stupidní, přesto mi tahle forma nevyhovovala. Navíc akční scény (hlavně ta finální) byly hrozně nepřehledné, určitě to šlo pojmout i jinak. Pro mne tedy zklamání. 50% ()

hrumsrt

Někdy se vyplatí se na film podívat jen tak, aniž bych si přečetl o čem to je, či co mě čeká.. Tohle je přesně ten případ, jelikož kdybych věděl o čem to je, tak bych se na to zřejmě nepodíval. Což by ale byla chyba! Úvodní sekvence s "novým spidermanem" je klasika, ale jakmile dorazí Peter Parker, tak to začne celkem šlapat! Bohužel ostatní Spidermani mě vůbec nebavili, dokonce někteří mi šli až na nervy. Linka okolo našeho hlavního Spidermana Milese je vcelku povedená, vztah otec-syn (+strýc) je zajímavých kořením. K tomu monstrózní vizuální efekty.. Kdybych jen tak nepohrdal anime :/ 75% ()

geek.ondra

Revoluční animace a snad všechno co si fanoušci nejslavnějšího pavouka mohou přát. Oslava komiksového média která je už teď kultovní. 9/10 ()

PEZ

Oscar, Zlatý Glóbus a aj BAFTA za najlepší animák roku. Náhoda? Jasné, že nie! Neskutočná bomba, čistá filmová radosť pozerať tento kúsok. Po dobrých odozvách som čakal slušný animovaný film, ale toto je jeden z najlepších animákov ever. A to fakt nepreháňam! Dôvod je "jednoduchý" - geniálna forma a dokonalý obsah. Jak málo stačí. :) Perfektne vymyslený scenár dopĺňajú skvelé a vtipné dialógy, od začiatku do konca nám tvorcovia súkajú jeden dobrý nápad za druhým. Dosť dlho som zvažoval aj piatu hviezdičku, nateraz som sa rozhodol, že si to ešte minimálne raz budem musieť pozrieť, že či ju naozaj nepridať. :) Tento rok má prísť prvá polovica pokračovania, o rok neskór druhá. Nádejam sa, že sa je na čo tešiť. Ak ste náhodou tento animák prepásli, netreba váhať, to celkové hodnotenie neklame. ()

rublik05

Po hrané trilogii Spider-Man s Tobeym Maguirem v hlavní roli mě docela zajímalo, jestli mě bude bavit i animák, no a jelikož ho dávali hned další týden, nebylo co řešit. Spider-Man: Paralelní světy mi přišel mnohem více komiksový, a to nejen díky svému vizuálnímu zpracování. Vizuál je ostatně velice povedený a především originální, do jisté míry i takový hravý, zkrátka a dobře je nesmírně zajímavý. Příběh je spíše tradičnější, má však svižné tempo, spád, humor, fungující emoce, hromadu akce a sympatické postavy, což z něj nakonec dělá mimořádně nápaditou a chytlavou podívanou. Menší výtku bych měl k hudbě, která mi místy trochu vadila. Ke konci jsem se nemohl ubránit pocitu, že je tam všeho nějak moc, respektive že se toho neustále děje tolik, že absolutně nestíhám vše vnímat. Jinak bych ale neváhal a napálil plný počet. Velká spokojenost. Už se těším, až bude někde k dostání letošní pokračování Napříč paralelními světy. 8/10. ()

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

Nicolas Cage potvrzen jako hraný Spider-Man Noir

14.05.2024

Nicolas Cage brzy obleče černý baloňák a klobouk, už je to snad jisté. V úterý 14. května totiž bylo z příslušných míst oficiálně potvrzeno, že si skutečně má zahrát hranou verzi postavy noirového… (více)

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

Jak to vypadá s budoucností Spider-Mana?

03.03.2024

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

Nicolas Cage jako noirový Spider-Man?

18.02.2024

Noirový Spider-Man míří na Amazon