Spartakus

• Polsko Spartakus (více)
TV spot 4
USA, (2010–2013)

Hudba:

Joseph LoDuca

Andy Whitfield, Liam McIntyre, Lucy Lawless, John Hannah, Viva Bianca, Manu Bennett, Craig Parker, Lesley-Ann Brandt, Erin Cummings, Peter Mensah (více)

Klasický příběh thráckého bojovníka, který byl zajat Římany, stal se gladiátorem a v boji o svobodu se postavil starověkému Římu, ožívá v novém akčním historickém seriálu na HBO. Spartakus, odtržený od své země a milované ženy, je uvržen do surového světa gladiátorské arény, kde krev a smrt jsou tou nejsledovanější zábavou. Na písku se však neodehrávají všechny bitvy. Zrada, korupce a pokušení vystavují Spartaka nepřetržité zkoušce. Aby přežil, musí být víc než jen mužem. Víc než jen gladiátorem. Musí se stát legendou. (oficiální text distributora)

Simgal

Prostě bomba. Po trochu pomalejším začátku se rozjede neskutečný pohled do antického Říma plný krve, násilí, sexu a intrik. Takový Řím tehdy byl a konečně měl někdo kuráž ho tak ukázat. Navíc se zde nevyskytuje jistý neduh mnohých seriálů a tím je kolísající kvalita jednotlivých epizod. Spartacus graduje přesně tak, jak by skvělý seriál měl. Od slabšího začátku až k vynikajícímu vyvrcholení celé série. Už ať je tu druhá série!!! ()

VencaS

Na serial je to mozna dobré, avšak vypnul jsem to v půlce pilotního dílu. Důvod? Ani pořádně nevím. Nenadchlo mě celkem nic, možná jsem nedočkavej ale za těch 30 minut jsem nebyl absolutně ničím zaujat a ani mě nezajímalo jak to bude pokračovat... Zklamaný jsem hodně protože mi tenhle seriál byl doporučován ze všech stran. Uvidíme, třeba se ještě k němu někdy dostanu. Jestli je z onoho seriálu někdo unešenej, tak pak asi nepochopím co teprve musel zažívat u 300, to by se podle hodnocení nevešlo ani zdaleka na 10ti stupnovou hranici hodnocení.(a čsfd nabízí jen 5) ()

JM87

Pokud tě to nebude na začátku bavit, tak to rozhodně nezavrhuj, první dva, tři díly nejsou opravdu nic moc. Jenže jak se věci dají do pohybu, jak se objeví víc postav a z toho se rozvětví i příběh, tak to začíná mít grády. Spolu s Římem nejlepší dva serialy tehdejší doby. ()

Domec

Drsny pojeti tehle legendy. Abych pravdu rekla, tak me se to pomerne libi. Dokaze to zaujmout, pobavit a je to v celku neco neobyvykleho, neco co se na obrazovkach nevyskytuje prilis casto. ()

CamperCz

Po straslivem prvnim dile, ktery pusobil jako hodne spatna kopie 300, se cely serial naprosto zmenil. Misto hektolitru krve najednou do popredi vystoupily charaktery, jejich pribehy a motivace. Zaver me pak tak pohltil, ze ted nedockave vyhlizim dalsi sezonu. Za 4* - doufejme, ze pokracovani bude minimalne stejne dobre... ()

maty39

Spartacus si hraje na cool zpracování historie, ale chybí mu technická kvalita. Tím nemyslím, že by byl odfláknutý po řemeslné stránce. Jen mu chybí něco, co by nám vyvátilo čelist z pantů. Souboje v aréně vypadají slušně, ale pořád je v nich vidět, že se jedná o televizní záležitost. Příběh samotný dokáže udržet pozornost diváka (teda těch, co vyhledávají podobný žánr) akorát doufám, že tento seriál nepřesáhne 2 až 3 série. Pak by z toho asi byla kaše naředěná nudou. Tu spoustu obnažených žen já osobně považuji za plus :-) ()

Illy

Masakr. Ze začátku jsem si říkal- napodobíme 300 a lidi to budou žrát. S postupem času a dílů jsem se chytil na udičku a....žeru to! Akční scény jsou super, květnatá mluva zároveň s moderním lookem k smíchu, herecké výkony některých postav na úrovni ochotníků z Nasavrk, a i kozomilci si na své přijdou (sem tam i bobr se mihne). Prostě oddechovka jak má být a to se mi líbí. Sparta!! (kus) ()

Pedro Morales

Od prvních, dějově velmi plytkých a ve stylu 300 až otravně komiksově přestylizovaných epizod, se seriál postupně stále více soustředí na příběh a my tak (naštěstí) místo hektolitrů otravné digitální krve, podivných efektů a až přespříliš často využívaných zpomalených záběrů můžeme sledovat, jak se vyvíjí perfektní příběh, všichni aktéři se různě podvádí, lží si, kují pikle a osnují vraždy, zrady a podvody. Vše tak neúprosně směřuje k úžasnému vyvrcholení, v podobě naprosto dokonalé závěrečné epizody. Těžko lze v prostředí plném smrti a lží o některé z postav říct, že je vyloženě kladná, přesto si je pravděpodobně zamilujete. Herecké výkony jsou většinou skvělé (John Hannah snad musel v minulém životě být samotným Batiatem), občas trochu slabší (Lucy Lawless a Viva Bianca). Vše je doplněno opravdu strhující hudbou a já už se nemůžu dočkat druhé řady. ()

Atheas

Neobyčejné zacházení s historickými fakty vyvolávající naprostý úžas a pobouření, ve mě zvedly obrovskou vlnu vzrušení a odporu ke staré civilizaci, kde gladiátorské soupeření bylo jasnou a žádanou samozřejmostí. Seriál táhne pouze jediná osoba, kde ostatní působí pouze jako drobné kosmetické doplňky a to je - Andy Whitfield. Charismatický herec s vysoce jiskrným pohledem dokáže navodit atmosféru opravdového zájmu, ve kterém divák splývá s hrdinou v čase starověkého Římského imperia. Nezapomenutelné. ()

Murphy722

Je tu snaha, je!! Oživit zase myšlenku Gladiátora, k tomu všemu to pěkně promíchat ve stylu 300. První díl Vás o tom přesvědčí na 100% a teď je už jen na Vás jestli se Vám bude chtít dívat dále!! Ale věřte bude to lepší a lepší!! Klasika to pro mě byl poté tak působící seriál na závislost, že jsem nemohl přestat hltat další díly!! ()

PAVEK

Velice kvalitní řezničina, která je ale inteligentní a zábavná i mimo brány arény. Identicky by na tomto místě mohl být i prequel ke Spartacovi, který je zde na čsfd zvlášť. ()

doddo2012

Akcia, krv a sex!...to by som mohol pozerať celý deň. 2 séria tiež v pohode, len trochu krátka. R.I.P.Andy Whitfield ..odpočívaj v pokoiji :( ()

Strike

1.řada 90% 2.řada (Vengeance) - škoda Andy Whitfielda, nový představitel není nic moc. Pokud se to odehrává v interiéru (dům, město, chrám, aréa) je to v klidu, ale ve ,,volném prostředí " je to dost studiový papundekl. Každopádně stále velmi koukatelné.7/10. 3.řada (4/10) - velmi slabé. Jen pár dílů bylo opravdu dobrých. Představitel Spartaka velmi špatný a některé postavy se staly nesnesitelnými (Naevia). V podstatě jsem to dokoukal jen proto, že byl ohlášen celkový konec. Celkově první řada špička a postupně to šlo dolů.7/10 ()

JK-Stinger

Seriál, který pro mě zase posunul trochu dál laťku morbidnosti a sexuality v televizním vysílání. Historické zápletky nečekejte, příběh je smyšlený, ale o to více zajímavý. Gladiátorské souboje mají šťávu, přehnané hektolitry krve mají své specifické, dalo by se říct i rádoby umělecké místo a nahota nechybí snad v žádném z dílů. Krutost doby je vyjádřena v některých momentech možná až příliš morbidně a některé scény jsem i chvíli vydýchával. Každopádně musím po první sérii rozhodně pochválit. Nenudil jsem se ani chvilku a dočkal jsem se všeho, včetně spletitých intrik a bezpočtu dějových zvratů. Asi životní role Johna Hannaha a jednoznačné lákadlo Xeny v rouše Eviném, která je i po těch letech pekelně sexy. ()

Vitaminy

Každý nový díl je lepší než předchozí. Režie a obraz, jak ve 300 od Zack Snyder a potoky krve, jak ve filmech od Tarantina. Neskutečný nářez, skvělá výprava a prostě všechno. Díky třetí sérii bych klidně dal hvězd šest. ()

majo_svk

Spartakus je tým seriálom, ktorý sa páči asi každému. Je to čaša tých navyberanejších vín, ktoré majú ľudia najradšej. Nájdeme tu hlavné odrody ako vizuálno-pútavé, krvavo-bojové, intrigánsko-falošné, vášnivo-zmyselné, živočíšno-pudové, dramaticko-atmosférické, priateľsko-emotívne. Áno, chutia a páčia sa nám. Spartakus dokáže diváka udržať v napätí a túžbe dopozerať ho na jeden záťah. Človek ho začne pozerať, je nadšený a vychutnáva si ho plnými dúžkami. Charaktery a postavy sú rôznorodé a každý si nájde obľúbenú či nenávidenú postavu. Od začiatku cítiť dobovú atmosféru. Pútavé spracovanie bojových i milostných scén zachytávate všetkými zmyslami. Na jednej strane cítite krutosť, podmanivé maniere, intrigy, nenávisť, faloš, pretvárku a na strane druhej česť, statočnosť, lásku, úprimné priateľstvo a túžbu po slobode. Nič sa tu neskrýva, nič sa nezjemňuje, všetko je kruté a drsné ako má byť. A tri posledné časti, fakt silné a dojímavé. PS: Spartakus šup šup do mojej top 5 najobľúbenejších seriálov. ()

Flopik

Tak som na konci svojej púti so Spartakom.Ako prvú som videl poslednú časť prvej série a rozhodol a nato som si musel pozrieť hneď všetko.Teraz k sériám 1.Krv a piesok:Andy Whitfield bol ako Spartakus skvelý , prvé dva diely ma veľmi nebavili , no potom keď prišli gladiátorské súboje bolo to skvelé.Dojemná hudba úžasná.Posledný diel čistý masaker , a ja som sa nemohol dočkať 2 série. 95% 2.Pomsta:Andy nahradený Liam Mcintyre , spočiatku mi to vadilo , no potom som bol rád začal sa mi tam hodiť viacej.Nebola to naj séria ale užil som si hu.Spojenie Spartaka ,Ganica,a Onomea bolo úžasné.Glaber nebol však na toľko charizmatický a skôr by som sa bál Ashura s bandou zabijakov alebo Psycho Lukrecie.Posledná bitka super 90% 3.Vojna zatratených:Wow , tu to nabralo neskutočne na obrátkach.Prvých 6 dielov som si užil , keď ich vyhnali z mesta trochu som sa nudil ale stále to bol nadpriemer.Marcus a Ceasar z nich šiel rešpekt.Leuta krásna a so Spartakom som im fandil.Posledná bitka bolo niečo neskutočné , hlava nehlava no a posledný súboj Marcus vs Spartakus skvelý.Bohužiaľ keď do Spartaka priletela prvá kopii stále som dúfal že to dá..... Koniec bol straŠný , celé Spartakovo ťaženie bolo zničené vojsko popravené , nevinný ľudia zabitý a iba hŕstka prežila.Pri posledných slovách som sa rozplakal, a na vetu umriem ako slobodný nikdy nezabudnem . 100% ()

Jožin

Ďaľší unikátny kúsok, ktorý sa zapíše do seriálovej histórie. Začiatok Spartaka mi príliš nevoňal, no po troch, štyroch častiach ma priam pohltil. Fantastické postavy, dokonalý príbeh, ktorý je dokonca spracovaný podľa skutočných udalosti, bravúrne súboje so spomaľovačkami , odseknutými hlavami, končatinami a hektolitrami krvi. Obaja herci, ktorý stvárnili Spartaka boli sympatický a rola im sedela na mieru. Na Liam-a som si zvykol už po prvej časti druhej série. Cricsus, Agron, Onomeus, Ganicus, Lugo, Mira, Laeta su moje ďaľšie obľúbene postavy. Druhou stranou mince sú záporaci. Tým najväčším sviniarom bol podľa mňa Ashur, ktorého som priam nenávidel a čakal kedy už konečne skape. Podrážal koho len mohol a ubližoval kde sa dalo. No z hlavných záporakov bol naslabší podľa mňa práve Glaber. Batiatus ho určtie so svojimi manévrami a ambíciami prešťal, no bohužial ani on nemal na všemocného Crassusa so svojim poskokom Ceaserom. Občas mi vadila prílišna brutalita ale jednoducho to k tomuto seríalu patrí a treba si na to zvyknúť. Naj momenty ktoré mi utkveli v pamäti sú - súboj Spartaka spolu s Cricsusom proti Theokolovi, Varova smrť, krvavý maseker v Batiatovom dome, zničenie arény, smrť Miri, Glaberova smrť, obsadenie mesta. prechod cez hory ponad mŕtvych, rozdelenie Spartaka a Cricsusa, Cricsusova smrť, epic battle a koniec. ()

Spartakus se vrací na obrazovky

Spartakus se vrací na obrazovky

10.02.2023

Pacific Rim 2 potvrzen

Pacific Rim 2 potvrzen

25.02.2016

Po třech letech máme konečně jasno v tom, jestli bude Pacific Rim 2. Guillermo del Toro ho původně chystal na léto 2017, nakonec to ale neklaplo a film zmizel z kalendáře premiér. Del Toro i přesto… (více)

David Slade se ujal piráta Malkoviche

David Slade se ujal piráta Malkoviche

14.08.2013

Spartaka nahradí Julius César

Spartaka nahradí Julius César

02.12.2012

Kabelovka Starz do nás v lednu (konkrétně 25. 1. 2013) začne ládovat třetí regulérní sezónu (nepočítáme v to prequelovou řadu Bohové arény) seriálu Spartakus. Ví se, že War of the Damned příběh… (více)