Reklama

Reklama

Když se Richard (Johnny Depp), světem protřelý univerzitní profesor, dozví lékařskou diagnózu, která mění celý jeho dosavadní život, rozhodne se zapomenout na veškerou přetvářku i konvence, aby zbytek života prožil nevázaně a odvážně, s kousavým smyslem pro humor a nádechem bláznovství a pošetilosti. Postupně se stále více oddává všem myslitelným neřestem – alkoholu, tabáku, sexuálním požitkům a urážení těch, kteří ho štvou. S vědomím blížícího se konce ale dospívá k poznání veliké životní pravdy. Učí se smířit se všemi, kterým předtím ublížil a koho má hluboko ve svém srdci rád. (Bontonfilm)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (149)

kinderman 

všechny recenze uživatele

Americký remake Jirešova Prodlouženého času, kde roli profesora, již ztvárnil Miloš Kopecký, hraje Johnny Depp? Problém je, že není zas tak mnoho filmů, v nichž mě Depp jako herec opravdu přesvědčil/bavil, a tento se k nim nepřidá. Navíc, kdykoli se jedná o film ze školního/akademického prostředí, je takřka pravidlem, že hlavní postava učí literaturu (nebo něco spojeného s uměním). To se to pak nabalují moudra, ale skutečná výzva by byla, kdyby šlo o vyučujícího deskriptivní geometrie. ()

Dawe2 

všechny recenze uživatele

Čtvrtá hvězda je za Deppa, možná i kus té třetí :-). Potěšilo mě provedení snímku, komediální ladění. Takhle se na to dalo velmi dobře koukat. V několika směrech jde film proti zažitým trendům a to je dobře. Rozhodně má film co říct a není z těch ,co by vyšuměly hned po shlédnutí. Zároveň to ale není vyložený ždímač emocí. Depp to zahrál výborně. A myslím, že by měl ještě na mnohem víc, přál bych mu i sobě další pěkné role. ()

Reklama

Randyz 

všechny recenze uživatele

Díky tomuto svéráznému profesorovi a tomuto smutněkrásnému filmu (díky @Radek99 za pěkné slovíčko) si opět člověk (aspoň na chvíli) připomene, že by si měl života více užívat a pokoušet se ho žít naplno a na nic nečekat... 🙂 Také se mi hodně líbila dějová linka o velmi silném přátelství... Ve výsledku na mě sice film působil celkem nerealisticky a na závěr dost prvoplánově ždímal emoce, ale užil jsem si ho, účel splnil a byl aspoň opět trošku jiný než ostatní filmy na podobné téma. ()

Cheeter 

všechny recenze uživatele

Šťastná náhoda mě přivedla k tomuto filmu. Téma umírání mě vždycky zajímalo a patří také k častým filozofickým otázkám. Co může udělat s časem, který mu zbývá? Jak se promění jeho chování? A tady dostáváme příklad toho, jak to může vypadat. A to svižnou a zajímavou formou. A není to jenom o umírání. Myslím si, že je tu zpráva, která mě větší rozsah a je pro nás pro všechny. Život se má žít pořádně, protože pro něj máme jenom jednu možnost. A ta se nebude opakovat. Není to jenom o posledních pár měsících. Kdo je navíc zažije v plné síle. Jde o to podívat se zpátky a vidět, že jsme život prožili naplno a zároveň ten život byl naplněný, jak je ostatně součást mého životního kréda. O hereckých výkonech a dalších záležitostech se mi nějak moc rozepisovat nechce. Ale byly dobré. Co vnímám víc, jak patrno, je celkový rozsah filmu, který je povedl. Jinak bych se asi tak nerozplýval. ()

Marze 

všechny recenze uživatele

Casem me film zacal nudit.Vypada to,jako kdyby pribeh psalo hodne scenaristu a kazdy chtel dosahnout neceho jineho.Deppova kazani se stavaji nesnesitelne banality "zivot je jako pisen"...Na druhou stranu se mi libily Deppovy potrhle hlasky jako "po smrti te hodi do zeme jako pytel brambor", "korporatni devky zitrka" ,"tyhle zzenstily sklenky nesnasim",Jestli umru,udelaji si cervy z meho krasneho tela mnozirnu".Vtipna byla take homosexualni scena do cisteho zadku.Poselstvi filmu je tak zrejme abychom zili "naplno". ()

Galerie (19)

Zajímavosti (4)

  • Film měl mét přemiéru nejdříve v roce 2017, ale měl problém s vyobrazením sexuální nadřazenosti vedoucí postavy (v různých scénách), a to v době, kdy se v USA naplno propírala témata z #MeToo. To vyvolalo domění, že by o film nemusel být zájem ze strany novinářů, producentů atp. a premiéra se odložila na, v té době, neurčito. (oldrich.vojt)
  • Film měl celosvětovou premiéru 5. října 2018 na filmovém festivalu ve Švýcarsku, v Curychu. (Meev)
  • Ve filmu jsou na stěnách Richardova domu a v jeho pracovně na okenní římse vidět fotografie od jednoho z nejúspěšnějších českých fotografů – Ivana Pinkavy. Ten byl osloven přímo samotným režisérem Waynem Robertsem. (oldrich.vojt)

Reklama

Reklama