Děj Blues Brothers 2000 se odehrává po osmnácti letech, ale zároveň tvoří nepříliš pozměněnou variaci na předchozí příběh. Kapelník a zpěvák Elwood Blues (Dan Aykroyd), jenž se dokáže plně realizovat jen na jevišti, se vrací z vězení a dává dohromady svou starou skupinu Blues Brothers Band. Záhy po propuštění na svobodu se musí ujmout protřelého sirotka a je z různých důvodů pronásledován policií, FBI, ruskou mafií, militantními neofašisty i jeptiškami ze sirotčince. S reorganizovanou skupinou absolvuje úspěšná vystoupení před kentuckými farmáři i před královnou kultu voodoo. Nakonec ovšem opět končí na útěku… Hudební komedie Blues Brothers 2000 je volným pokračováním a zároveň remakem snímku The Blues Brothers z roku 1980, jenž je dodnes nejen ve Spojených státech velmi populární. U nás byl uveden pouze v televizi a na VHS pod názvem Bratři Bluesovi. Režisér John Landis a představitel hlavní role Dan Aykroyd se na druhém díle podíleli také jako scenáristé a spoluproducenti. Museli se ovšem obejít bez Aykroydových hereckých partnerů Johna Belushiho a Johna Candyho, a bez jazzmana Caba Callowaye, kteří hráli v prvním snímku a kteří mezitím zemřeli. Blues Brothers 2000 nabízejí jak přehlídku nejznámějších světových hudebníků ve volně propojených číslech (mj. Erica Claptona, B.B. Kinga, Jimmieho Vaughana či Arethu Franklinovou), tak „anarchistický“ humor (hrdinové se dostávají do střetu výhradně se zástupci institucionalizované moci či organizovaného násilí a zločinu). Zdánlivou nevázanost celého projektu vyvažuje John Landis režijní jistotou, s níž kombinuje poetiku videoklipů s muzikálovou stylizací. Přestože pro ctitele prvního dílu budou Blues Brothers 2000 patrně jen slabší kopií, neméně svéráznému pokračování nelze upřít „šťávu“ jak v hudebních vystoupeních, tak v komediální nadsázce. (Česká televize)

Luckyboy

Dvojka už nefunguje tak, jako fungovala jednička. A není to proto, že by šlo v podstatě o stejný námět, jenom trochu jinak vyprávěný, ale o to, ač mám Goodmana moc rád, že tahle role mu nesedla a John Belushi prostě chybí (jedničku táhl především on). Snaha o bombastičtější scény vyšla veskrze naprázdno (několik momentů stálo za to, třeba "vrakoviště" aut po honičce na dálnici), protože ani o tom jednička nebyla. Chyběla prostě jasnější příběhová linka a chemie mezi duem hlavních protagonistů. Koukat a bavit se u toho však dá, to beze sporu. ()

PeteBuck

Nie je to tak dobré ako jednotka, má to proste jednu riadnu chybu. Chýba tam John Belushi. Teda nie žeby sa John Goodman poriadne nesnažil, ale už to nie je ono. Krpec Buster je tiež zvláštnou voľbou, ale prekusnúť sa to dalo. A inak? Dej v pohode, poenta ukradnutá z jednotky, opäť hromada dobrej hudby, kopec špecifických vípkov a tá kapela na konci (Clapton, B. B. King, Steve Winwood, Jimie Vaughan, Paul Shaffer, atď.), tak to bola sila. Tentokrát neonacistov vystriedali nejakí militantní magori, Elwooda a jeho partu naháňa iná partia policajtov, dokonca aj ruská mafia a zábavnejšie "plníme božie poslanie" vystriedalo trochu uletenejšie"cesty božie sú nevyspatateľné". Za mňa pohoda, výborná komédia istého druhu, ktorý nie každému sadne ()

forsberg

Důstojné pokračování kultovní lahůdky. Johna Belushiho vystřídal stejně vynikající John Goodman, děj je skoro stejný...vlastně o děj vůbec nejde. Důležité je, že hudba pořád šlape jako o život ( Ghost Riders ještě lepší než Rawhide) a bratři Bluesovi vyráží na svou další misi korunovanou tentokrát soutěží kapel u Queen Mousette. ()

mala_kea

Když jsem u "mamma mia" tvrdil, že muzikály jsou děsně nudné, tak si za svým názorem stojím. Ovšem, Blues Brothers 2000 je milé překvapení. Takhle obohacený muzikál, se spoustou vtipů a "akčních" scén jsem rozhodně nečekal. Navíc, písničky vypalující uši jsou takřka geniální. Když navíc přihodím výkon Dana Aykroyda, opravdu se není čemu divit. Příběh je naprosto nijaký, odhadnutelný a zápletky se do budoucna rychle vytrácejí. Ovšem John Landis ukázal, že muzikál nemusí být jen film o zpěvu, ale o skvělých hereckých výkonech, ale taky o tom, že takřa z nulového děje se dá vykřesat něco koukatelného.70% ()

vydumnica

The Blues Brothers (1980) originál je veľmi podarená komédia, od tohto pokračovania som čakala tiež dobrú zábavu, ale nevedela som, že to je PARÓDIA. Alebo možno je Blues Brothers 2000 len normálny sequel po 18 rokoch, ale je tak bláznivý, že ja som to jednoducho brala ako paródiu. V úvode som najprv nechápala, prečo mala mníška obrúčku, ale postupne som prišla na to, že v celom filme nedáva nič zmysel, žiadna logika, treba vypnúť mozog. Aretha Franklin si aj tu zaspievala, tentokrát Respect, ale už to nebolo také šmrncové ako v jednotke. Jednotka ma bavila tisíckrát viac. Tu som len krútila hlavou, aj keď musím uznať, niektoré scénky ma fakt pobavili, napr. keď Elwood vyhľadal svojho "brata", chlapec v kufri auta akože v izbe (ešte aj lampa mu tam svietila!), keď sa aj "brat" pridal k Blues Brothers a zopár ďalších. ()

• Poslední film ve kterém si zahrál Wally High. (Pumiiix)
  • Elwood si za celý film sundá své sluneční brýle jedinkrát, v kanceláři policejního náčelníka. Oči si ale stejně zakrývá rukou. (Matty)
  • Nový Bluesmobil je 1991 Ford LTD Crown Victora. (Matty)