Reklama

Reklama

Obsahy(1)

New York roku 1934. Legendární Angelo "Snaps" Provolone slibuje svému umírajícímu otci, že opustí svoji gangsterskou dráhu a obnoví čest rodiny. Jeho náhlá přeměna je podezřelá nejen mafiánovi Vendettimu, ale i policii. Jednoho dne je Snaps surově probuzen svým účetním, který mu neomaleně oznámí, že potřebuje zvýšit plat, aby se mohl oženit s jeho dcerou. Snaps však zjistí, že tento mladík ho okradl o 50 000 dolarů a požaduje, aby je vrátil. Účetní nabízí jako svatební dar kufřík klenotů. Tento kufřík se pak stává předmětem mnoha záměn, nedorozumění - a nakonec i šťastných shledání... Oscar je návratem ke gangsterským komediím z třicátých let. Dominující hvězda Sylvester Stallone, nákladná produkce, kostýmy a vynikající herci okamžitě vyvolají vzpomínku starého Hollywoodu. (oficiální text distributora)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (280)

Colonist 

všechny recenze uživatele

Na francouzský originál tento film nemá, ale přesto je to docela povedený remake. Originál ve vtipnosti jednoznačně vítězí, Stallone v žádném případě není Louis de Funès, dialogy jsou v původní verzi ještě více vypointované a tomuto příběhu lépe sluší francouzský temperament. Velkým plusem americké verze je, že má zajímavou stylizaci do 30. let, prakticky všechny dějové aspekty a zvraty jsou stejné jako v předloze (jen hloupý masér byl nahrazen uťápnutým lingvistou) a je zde plno známých tváří, které se ve filmu objeví. Rozhodně se nejedná o remake, který si zaslouží zatracení. ()

otík 

všechny recenze uživatele

Povedená komedie točící se kolem nekonečného koloběhu omylů, ztrát a nálezů. Toto remake staré dobré klasiky s de Funésem staví na kontrastu drsné postavy mafiánského šéfa Sylvestra Stalloneho a jeho slibu začít žít čestně. Vtipu je dostatek, herci hrají dobře, hudba, kulisy i oblečení navozuje 30. léta. Jedna z mála komedií se Stallonem, která přesahuje průměr ()

Reklama

Divočák 

všechny recenze uživatele

"A neříkej mi šéfe! Jasně šéfe." Když jsem byl malý, neexistoval pro mě zamotanější film než právě Oscar. Dneska už mi to sice tak komplikované nepřijde, ale smál jsem uplně stejně jako tenkrát kdysi dávno, když mi mafiánský boss Sly poprvé přicapkal ve svých psích dečkách na obrazovku a rozjel tuhle perfektně zamotanou taškařici. Na Slyovi je prostě vidět, že si tuhle roli náramě užívá a pokud ho třeba jinak moc nemusíte, věřte mi, že tady ho budete milovat na každém kroku. Za film 4* + 1* navrch z nostalgie. ()

Roman.Ticka 

všechny recenze uživatele

Fešák Sly vypadal jak Sekáč, gestikuloval jak Al Capone, běhal po schodech jak Rocky, hláškoval jak Harpagon a opět překvapil v roli akčně-komického hrdiny. I kdyby si jen přehazoval tašky z ruky do ruky, měnil červenou kravatu za růžovou a luskal prsty, stejně bych byla spokojená.☺ Partička taliánů skvěle sekundovala, nepřetržitá migrace lidí a kufříků bavila a z vokálů padaly syntaxy úměrně mým kontinuálním záchvatům smíchu. A fabulózní retrostory vyvrchlolilo parádním závěrem na úrovni ultrahvězdy, kterou už Sly pochopitelně dávno je. Bravo! ()

cheyene 

všechny recenze uživatele

Komediím s akčními herci jsem se většinou vyhýbal, tudíž mi dlouhé roky unikal i Oscar. John Landis natočil parádní snímek, u kterého se divák pobaví od první až do poslední minuty. Pochválit musím český dabing, ale zejména herecký výkon Sylvestra Stallona, jenž opět prokázal, že umí zahrát na úrovni. Vedle Rockyho 1 a 6, Ramba 1, Creeda a jedné scény v Expendables 2 je Oscar dalším filmem, v němž opravdu hraje. ()

Galerie (31)

Zajímavosti (11)

  • Noc poté, co bylo natáčení dokončeno, zničil požár několik pásek, několik přívěsů herců (včetně toho Tima Curryho), všechny kostýmy a 21 cenných veteránů. Produkce se zastavila na dva týdny, zatímco se znovu vyráběly všechny kostýmy. Strážný, který hlídal auta, se později přiznal, že požár založil. (The_God)
  • Jméno koně, na kterého sází jeden z Provoloneho mužů, je High Hat. Tak se jmenuje kůň, na kterém jezdí Harpo Marx ve filmu Kobylkáři (1937). (The_God)

Reklama

Reklama