Reklama

Reklama

Paříž 15:17

  • USA The 15:17 to Paris (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

V podvečer 21. srpna 2015 svět v němém úžasu sledoval oznámení v médiích o zmařeném teroristickém útoku ve vlaku Thalys #9364 na trase do Paříže – pokusu o teroristický útok zabránili tři odvážní mladí Američané cestující po Evropě. Film sleduje životní příběhy těchto tří přátel, od jejich dětských, přes hledání svého místa v životě, až po sérii málo pravděpodobných událostí vedoucích k útoku. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (197)

dobytek 

všechny recenze uživatele

Clint Eastwood asi viděl Eurotrip (2004), tak si řekl, že to natočí podle sebe. Vyškrtal z toho veškerej humor a nahradil ho takovym tim otravnym americkym patosem. A než se film vůbec nějak stačil rozjét, tak to zakončil scénou "mi scusi" ve vlaku. Věřim tomu, že třeba jako dokument s poloviční stopáží by to asi bylo zajímavý, ale tohle byla fakt ukrutná nuda. Jedna hvězda za posledních cca 15 minut. ()

Tft 

všechny recenze uživatele

Eastwoodovi už asi na dobro hráblo. Nejdřív bych chtěl říct, že neupírám Aleku Skarlatosovi, Anthonymu Sadlerovi a Spenceru Stoneovi jejich hrdinský čin, právě naopak. Ovšem snaha Clinta Eastwooda tuhle jejich záchranu vlaku oslavit, se tady naprosto minula účinkem. Povedl se mu naprostý opak a to z nich udělat naprostý debily. Nechat je totiž jako chudáky hrát ve filmu o svém vlastím životě, přičemž do té doby neměli s herectvím žádnou jinou zkušenost, to je spíš trest, než pocta. Chudáci se snaží co jim síly stačí, ale jejich herectví dosahuje místy úroveň The Room, díky tomu 90% filmu nejde brát vážně. Beru to jako naprosto nepochopitelné selhání Eastwooda, tenhle průšvih jde čistě na jeho bedra. S přehledem nejhorší film jaký kdy natočil. Vůbec mi nejde do hlavy jak někdo může natočit Grand Torino, Million Dollar Baby nebo i nedávné Sully a pak se vytáhnout s touhle naprostou amatéřinou. Filmy podle skutečných událostí jsou specifická disciplína a pro mě jeden z nejtěžší filmových žánrů, Eastwood tady ukázal, že už je možná čas na důchod. Tady to totiž projel na všech čárách. Film je zajímavý možná tak 5 minut, kdy dojde ke skutečnému útoku ve vlaku, zbytek filmu je naprosto zbytečný. Naprosto tupý příběh, který je naprosto tupě odvyprávěn, celá část o tom jak tři kamarádi zamlada rebelovali a obdivovali vojáky je úplně zbytečná a dala by se zkrátit tak na 10 minut. Jejich následný výlet po Evropě, kdy si Eastwood myslí, že selfie stick je zbraň každého správného amerického hrdiny je tak trpná, že mi bylo hloupě za všechny zúčastněné. Průšvih na všech frontách, kdyby se z toho aspoň dala dělat sranda jako z The Room, ale na tomhle je nejhorší, že je to myšleno naprosto vážně. 20% ()

Reklama

Vyhy 

všechny recenze uživatele

Určitě oceňuji přiblížit nám útok, jak skutečně probíhal, a také se mi líbí, že Clint Eastwood hlavní role obsadil skutečnými vojáky, kteří útoku zabránili. To je ale asi vše. Samotný útok trvá jen pár minut a je až na konci filmu. Předtím sledujeme jen to, jak kluci rostou, utužují se v přátelství, mají své problémy. Potom jak jsou na vojně, jak mění své životy. Jednoduše nic zajímavého. Spíš než na dospívání hlavních hrdinů bych se třeba zaměřil na útočníka – jeho přípravu, motivaci. Kdybych to tušil, podíval bych se jen na pár finálních minut. ()

Jaro.Krafcik 

všechny recenze uživatele

Zbytočný začiatok z detstva, Eastwood asi nevedel ako začať. Potom tradičný výcvik a nakoniec cestovanie kamošov po Európe. Musím spomenúť aj detaily ktoré sa mi páčili, napríklad skvelá hudba od zosnulého Aviciiho a dres Bayernu. Film je však priemerný avšak klobúk dole pred nehercami ktorí si to na vlastnú kožu zažili a ešte aj dokázali hrať vo filmovom spracovaní, ale predsa peniaze sú peniaze. 3* ()

Radko 

všechny recenze uživatele

Podstatné je niečo urobiť. Čokoľvek. Len neležať ako hnida v nehybnom bahne. Nemusí to mať vôbec podobu hrdinského činu troch mladých Amíkov. Režisér ich príklad použil ako atraktívnu hyperbolu a poctu výnimočnému činu zároveň. Ale veď pozrite - trojica kamarátov z detstva, z toho dvaja posadnutí fanúšikovstvom k zbraniam a military, sa stretne po pár rokoch od skončenia strednej na spoločnej "pařbe" Európou. Náhodou odchytia fanatického arabského útočníka. No nie sú pasívni. Aktívne odvrátia nebezpečenstvo, zachránia minimálne jeden život. A o to ide - zdá sa mi, že režisérovi na jeho staré kolená, čím ďalej tým viac rozumiem. Nielen preto, ale aj preto, že veľmi podobný odkaz - o potrebe niečo konať v prípade spoločenského ohrozenia (a vôbec sa to nemusí týkať aktívnej fyzickej akcie) - vyslal svetu ku koncu svojho života aj básnik, spisovateľ, filozof a kultúrno ideový guru Egon Bondy (v závere dvojdielneho dokumentu "Fišer alias Bondy zrežírovaného Jordi Niubóm). Mimochodom Egon Bondy a Clint Eastwood sú generační súputníci, obaja narodení 1930. ()

Galerie (32)

Zajímavosti (11)

  • Natáčelo se na autentických místech v Evropě – Itálii, Belgii, Nizozemsku, Francii a Vatikánu. Scény odehrávající se v USA byly natáčeny na vícero místech v americkém státu Georgia. (ČSFD)
  • Približne osem týždňov po útoku na vlak Thalys bol Spencer Stone bodnutý niekoľkokrát do zadnej časti Jamesom Tranom mimo centrálneho nočného klubu v Sacramente. Stone utrpel poškodenie pľúc, pečene a srdca a musel sa podrobiť núdzovej operácii. V roku 2017 bol Tran uznaný vinným z pokusu o vraždu a odsúdený na 9 rokov za mrežami. (WalterIK7)

Související novinky

PF 2018

PF 2018

24.12.2017

Začíná se nám finalizovat žebříček TOP 10 nejlepších celovečerních filmů, uvedených v české a slovenské distribuci v roce 2017: 1. Thor: Ragnarok, 2. Wind River, 3. Logan, 4. Paddington 2, 5. Dunkirk… (více)

Reklama

Reklama