Hotel Mumbai

• Austrálie Hotel Mumbai (více)

Hotel Mumbai, poutavý příběh o lidskosti a hrdinství, živě líčí události v ikonickém luxusním hotelu Tádž Mahal v indické Bombaji, na který v roce 2008 zaútočila skupina pákistánských teroristů. Mezi oddanými zaměstnanci hotelu jsou proslulý šéfkuchař Hemant Oberoi (Anupam Kher) a číšník (Dev Patel, "Milionář z chatrče"), kteří se v zájmu ochrany hostů rozhodnou nasadit své životy. Před zraky celého světa je zoufalá dvojice (Armie Hammer, "Dej mi své jméno" a Nazanin Boniadiová, "Ve jménu vlasti") nucena učinit nepředstavitelné oběti, aby zachránila své novorozené dítě. (Cinemax)

Fr

„BĚŽTE A VYKONEJTE DŽIHÁD!...“ /// Drsňácký vyprávění o vypíčený teroristický skupině, která řádila v roce 2008 v Bombaji, v hotelu Taj Mahal. Rejža je frajer, co umí dávkovat příběh, napětí, trochu tý akce a emoce. Scénář se zase dobře věnuje personálu, hostům i teroristům. Vyčerpávající výpověď, který odpustím tu malou dávku patosu. Hlavně proto, že ji ocení přeživší. /// NĚKOLIK DŮVODŮ, PROČ MÁ SMYSL FILM VIDĚT: 1.) Jedu jen kusy podle skutečnosti. 2.) Dokument z roku 2009 „Surviving Mumbai“ neznám. 3.) Thx za titule ,,fonsi“. /// PŘÍBĚH ***** HUMOR ne AKCE * NAPĚTÍ ** ()

Malarkey

Přiznám se, že informace ohledně teroristického útoku v Indii na tamní historický hotel, kolem mě tak nějak prošla. Teď už ale po shlédnutí tohoto filmu vím a nikdy nezapomenu. Geniální rekonstrukce teroristického útoku, které vládne preciznost, skvělé herecké výkony, technická vyspělost, ale i mnohdy lidská nelogičnost dána onou stresovou situací a navíc přispívá dalším hřebíčkem do rakve samotnému islámu. Nevím jak se k tomu stavět, ale během filmu jsem se zamýšlel nad tím, co je lepší. Věřit v náboženství, jehož jménem ročně jeho stoupenci způsobí bezbřehé množství bolesti nebo se ho vzdát, ubrat jeho sílu ve světě a stát se ateistou? ()

castor

Zemřelo bezmála 170 lidí. Série útoků naprosto paralyzovala západoindickou Bombaj. Po třech dnech indické bezpečnostní složky dobily zpět všech 12 napadených míst. První útoky měly za úkol odvrátit pozornost. Pákistánští (velmi mladí) teroristé pak využili situace a obsadili důležitá místa, včetně luxusního hotelu Taj Mahal, v jehož prostorách se odehraje většina děje. Seznámíme se s několika postavami a jdeme rovnou na věc. Snímek rekonstruuje dané události, zároveň zdůrazňuje, že polovinu obětí z hotelu tvořil personál, který zůstal, aby chránil své hosty. Samotný hotel plní spíš úlohu jakési kulisy, v níž „bojuje“ jedna hrstka lidí proti druhé. Tvůrci pochopitelně muslimský útok neschvalují, ale spíš na sebe nechávají narážet protikladné postoje a různé pohledy na svět dvou skupin. Na jedné i druhé straně ukazuje zoufalé a zdrcené jedince, oddané své věci: jedni chtějí přežít, druzí chtějí pro „cosi“ popravovat. Atmosférou je to velmi hutné, několik „ústředních“ (v případě Rusa s tváří Jasona Isaacsa nebo šéfkuchaře hotelu solidně charismatických) postav dokáže strhnout a v závěru tvůrci ženou slzy dojetí (i bezmoci) až na pověstný krajíček. ()

sofiapetra

Teoreticky jsme všichni o těch chlapcích s A. v hlavě poučeni, ale je lepší to i vidět. Kdo má samopal, je král. Divit se, že ani ten nejluxusnější hotel široko daleko nemá pořádnou ochranku, je asi zbytečné, když jsme mohli sledovat tu naprostou impotenci bezpečnostních složek jako celku. Těch střelců bylo jen pár, nevylodila se žádná armáda o tisíci hlavách a člověk by řekl, že Bambaj snad není žádný zapadákov, aby museli více než 12 hodin čekat na posily z Dillí...přesto čekali. ()

verbal

„Zabíjejte je všude, kde je dostihnete (nevěřící) …“ – Súra 2., verš 2:191 - Mohamed & Gabriel, Archanděl: KORÁN. 1. Vydání. Mekka, Spolek vymatlaných fanatiků 651 n.l.. 1568 dílků popsaného hajzlpapíru. ISBN 666-00-0000-000-0. Ta guerilka převzdělaných intelektuálů v podstatě nedělala nic jiného, než bez váhání plnila zcela striktní a jasnou doktrínu toho jejich tolik mírumilovného náboženství, jež jim bylo od mala jedinou učebnicí, kterou kdy v životě jedli. Pokud vaše edukace probíhá od útlého věku následovně – Mateřská škola v Islamabádu: hry Na odřezávanou, Na Ali babu či Bezvěrče, podrob se!, Základní škola v Teheránu: Slabikář typu I-MÁM MÁ KO-RÁN, AH-MED ME-LE DŽAU-RA, poté Mohamedkova cesta, Fatima Dlouhá burka a Lovci bezvěrců, Střední škola v Kábulu: Zkrocení zlé ženy, Granáty z jedné a druhé kapsy, Smrt hnusných džaurů a Kdo chytá v mešitě, no a konečně jako třešnička na dortu progresivního salafistického školství Právnická fuckulta v Damašku s jediným možným povinně volitelným oborem, a sice Aplikovaná šaría – nemůžete se po postgraduálu uplatnit lépe než jako promovaný džihádista. Prostě islám je děsně kulantní berlička slaboduchých, a vědomí, že každý správný muslim žije podle Koránu plného tolerance, altruismu a snášenlivosti, mě naplňuje vírou ve šťastnou budoucnost ve sluníčkovém Eurochalifátu po boku kulturních, adaptabilních a vysoce vzdělaných Mudžáhidů a jejich pytli obalených žen. Je moc dobře, že to, co se nepovedlo za tisíc let úmorného teroru a násilných invazí do Evropy, zmákl Sóroš, Andělka a Eman mocenskou manipulací za necelých 6 let a já už si na internetách objednal ateistický konvertor, kobereček, chránič čela proti obití a tupý nožík na halal podřezávání obědů. Ať žije politická korektnost a multikulturalismus, s nimiž sice nadpoloviční většina evropského prostoru nesouhlasí, ale nikdo se jí na nic neptá! *** Pokud ani tato vizualizace ještě pořád není dostatečným mementem, chce to urychleně ještě Hotel Berlín, Hotel Paříž a Hotel Brusel (tady nejlépe jen Brusel a pěkně z gruntu), aby se už konečně zvedla globální vlna nevole zuby zatínající většiny a tu minoritní bandu oligarchistických kurev, hrajících z pečlivě zabezpečených bílých čtvrtí šachy o nový světopořádek, někdo odeslal na permanentní dovolenou do Jemenu, a já tu pak budu moci s nadšením pětkovat, jak jim na Tytrubku řežou hlavy. Skvělá nehtohryzná a žlučovarná dramatizace skutečných událostí, výborně porežírovaná i zahraná, nad níž budou pojebaní sluníčkáři dštít síru a fanaticky vyřvávat své obvyklé bonbonmoty o jednopytlování a o tom, že přece ne každý muslim je terorista. A mají samo sebou obvyklou korektní vytrhkontextovou demagogickou pravdu! Dokud jim nepřihodíme na druhou misku vah nesporný statistický fakt, že ale většina novodobých teroristů jsou muslimové. Takže chceme to riskovat se spolubydlícími, nakaženými epidemickou parazitickou vírou a netolerantní tmářskou kulturou á la 13. století a cíleně programovanými bez váhání je šířit i násilím, když dojde na lámání pity? () (méně) (více)

• V čase 20:00, při útoku na Lilopal Café, stojí obsluhující čísník čelem k oknu a je zasažen střelou do pravého spánku a padá mrtvý na stůl, směrem k oknu. V dalším záběru je vidět, že vedle něj žádný střelec není. Teroristé přicházejí zvenku a střílejí dovnitř, museli by tedy číšníka zasáhnout do obličeje a on by padl na záda směrem do místnosti. (heavy66)
  • Celosvětová premiéra proběhla 7. září 2018 na Mezinárodním filmovém festivalu v Torontu. (ČSFD)
  • Tento film je založen na stovkách hodin rozhovorů s pozůstalými a svědky. (ČSFD)