První očista

• Česko Očista: Počátek (více)

Přežít dvanáct hodin, během nichž pro vás nehnou prstem ani policajti ani záchranáři. To je cíl potenciálních obětí Očisty. Ti ostatní tuhle noc chtějí využít k beztrestnému vybití agrese a vyřízení účtů. Dnes večer to bude poprvé. Co se stane, nikdo neví, ale hezký pohled to asi nebude. Úspěšná hororová série od mistrů hrůzy ze studia Blumhouse přichází po třech dílech se svou první kapitolou. Vláda původně naplánovala Očistu jako svérázný sociologický experiment. Aby na zbytek roku snížila úroveň kriminality pod jedno procento, vytipovala si jednu velkou městskou čtvrť, která by se kvůli míře zločinnosti mohla s klidem přejmenovat na „Peklo“, a v ní povolila zločin. Celá oblast je samozřejmě prošpikována kamerami a národ dostává zdarma zvrácenou reality show, která však diváky příliš nebaví, aspoň zpočátku. Byť je oblast plná nebezpečných gangsterů a zvrácených úchylů, nic moc se neděje, potenciální vrazi jsou moc ostýchaví. Organizátoři projektu „naštěstí“ počítali i s tím a mají metody, jak vlnu násilí zvednout do pořádné výšky. Stačí sem zvenčí poslat pár vyzbrojených propagátorů Očisty. Je jasné, že kdo tuhle noc přežije, bude jiný, než byl před pouhými dvanácti hodinami. Jako třeba bezohledný vůdce gangu, který dá před ochranou svého byznysu přednost svým sousedům, nebo dívka, zoufale v nočních ulicích hledající bratra, který se chtěl také „zapojit“. (Cinemart)

RAFT

Další už vlastně čtvrtý díl Očisty .Sice trochu slabší příběh ,ale pořád se na film dá vklidu podívat.Pokračování bych rád viděl jestli jednou bude .Za mě 65% ()

ANTYCHRYST

Není to takovej průser jako předešlej díl s trapnou senátorkou..ale bohužel to pokračuje v podobném duchu.. nechápu proč je to celé zaměřené na černochy..kamera je dobrá.. celé to působí dosti realisticky.. chybí tomu ale šmrnc jako v jedničce.. málo masek..a záběru na různé psychopaty.. což je škoda.. tato série se vydala špatným směrem.. přitom potenciál je tak silný..50% ()

playboy_05

Blbina s topornymi tretotridnimi herci, kde se prvni 3/4 hodiny naprosto nic nedeje. Ze samotne ocisty neni citit zadna ujetost a zvracenost. Vrazdy nejsou efektni. Takovych zoufalych becek uz bylo. Doufam, ze tahle serie na dobro konci, s ohledem na pomerne slusne dva dily s Frankem Grillem. ()

Knor

Tuhle sérii jsme měl doteď docela rád. Ta myšlenka je velkolepě zvrhlá a u každýho pokračování jsem čekal, kdy konečně dostanu tu pravou brutální vybíjenou s nějakými úchyláky co vypustí ty vnitřní nelidský bestie na max. Ale James DeMonaco se docela držel na uzdě, přitom by se dalo natočit totální peklo, když lidi můžou celou noc dělat bez omezení co se jim zlíbí. Já bych tedy měl nápadů minimálně na seriál o 20 sériích po 50 epizodách. No a tenhle poslední zářez je něco příšernýho. Za těch 100 minut je zajímavá jedna scéna, zbytek filmu je jen prokecaná nuda s černochama, který jdou jeden po druhým. To dělají přece i normálně, tak proč z toho dělat takový pozdvižení :-) Doufám, že to byl poslední díl, nechal by to už bejt. ()

mimozakon

...anebo o tom, jak Purge vlastne vzniklo... aneb experimantalni prvni purge na State islande..."I don't know how to die".... ()

Scraffy

Po trocha nudnejšej predchádzajúcej časti prichádza opäť návrat k lepšiemu. Páči sa mi nápad s tým, ako to všetko začalo. Síce to mohlo byť viac originálnejšie a možno aj viac nápaditejšie, no pri podobných filmoch ide hlavne o zábavu a akciu. A to tento film splňuje. Aj keď hodne ľuďom vadilo, že tu je viac černochov, ako bielych, tak ja som s tým problém nemal. Možno aj preto sa mi to tak páčilo. ()

ForGump

Obecně dvojka a po ní jednička nejsou špatné, trojka je zkousnutelná, ale tento prequel je hrůzná nuda. Jednak postav, kteří jsou (téměř) všichni černoši, je strašlivé množství a ta lacinost celého filmu, které byla docela přítomná i u prvních filmů, se velice odhaluje, když sledujeme ty úvodní sekvence před Očistou. Navíc chybí výrazná a charismatická hlavní postava typu Grillo / Hawke. Opravdu zajímavostí je psycholožka Marisa Tomei, ta si přišla pouze přivydělat. Ať už ten Blum s tím Bayem a především DeMonacem dají pokoj. 20% ()

elimS

30% - komentář 20ti slovy: Vyvražďování zbohatlíků ve svých vilkách, je o dost "zábavnější" a na "úrovni", než když to dělaji "gengstři" mezi sebou. Nebylo komu "fandit". ()

borohub

Film bych rozdělil na tři třetiny, kde první třetina filmu je nuda - taková ta příprava před samotnou očistou (myslím, že by bylo možné tuto část o dost zkrátit), druhá třetina už je lepší a poslední třetina je asi nejlepší, plná akce, akčních scén. Je tam maličko vidět ten politický podtext, že černoši jsou ti správní a naopak běloši jsou ti špatní. Bohužel film už nemá takové grády jako měla dvojka (kde se skutečně řezali mezi sebou hlavně civilisté), ale přišla mi zábavnější než trojka. 75% ()

Emjecko

Purge je ve smyčce, do které se propracovalo i Saw, byť každý začínali jinak. Saw v podobě úžasného zjevení, Očista jako ošklivé káčátko. Obě série si však uvědomily, co chce divák doopravdy. Krev! Saw se tedy vykašlalo na příběh, Očista pro jistotu ani nikdy žádný neměla, ale aspoň přenesla děj do ulic města. Víc nebylo třeba. Od té doby jsme zásobování hromadami mrtvol, jež tolik chceme, přičemž letošní téma besídky je politická korektnost ve vztahu k utiskovaným menšinám. Checked. ()

Mamlas odpad!

Asi 100 bezejmenných tlachajících černochů v dalším rektálně vyblitém idiotském pokusu o napodobení prvního a jediného dílu, který měl nějaký nápad. ()

Mr.Ward

Zatím nejhorší díl celé série. Po podařené dvojce a trošku nudnější trojce bych osobně uvítal návrat ke stylu prvního dílu... ()

Jarduk03

Jsem bílej. Jsem muž. Jsem hetero. Omlouvám se, že jsem to největší zlo na týhle planetě. Tak si řikam, jaký nepokoje by vznikly, kdyby tahle rasová pohádka byla naopak. Na víc nemam slov, vše podstatný už vystihla Asia_Power. ()

Pitryx

Myslel jsem že i tvůrci věděli, že musí přijít s něčím extra novým, ale prostě to neudělali. Takže je to jen opakování staré věci, byť jde o prequel. A ke vší té neochotě vymyslet něco nového se ani nesnažili to celé něčím okořenit. Takže divák očekávající hektolitry krve bude zklamán, stejně jako já. Dvacku dávám jen za pár nápaditých masek a sem tam povedené scény. ()

ostravak30

Když se Očista spustila, jak to vlastně začalo byla jedna z těch prvních a nejzajímavějších otázek. Faktem je, že ačkoli jsme na začátku, jde v pořadí už o čtvrtý díl. A tvůrcům evidentně dochází dech. Gerard McMurray si zarežíroval svůj teprve druhý film a James DeMonaco tentokrát zůstal pouze na scénáristické židli. A je patrné, že režisér žádnou inovaci nepřinesl. Nová politická strana sice nabídla občanům uvolnění, jejich plány ale nevycházejí jak by chtěli a tak posílají do ulic žoldáky. Pak se ale neděje nic výjimečného. Ti, co se měli ukrývat dobře se nakonec do válečné vřavy vydat musí. Následují výbuchy, střelba a přes řadu mrtvých, ti dobří opět vyhrávají. Na konci se žena ptá muže, co budou dělat. Bojovat, zní odpověď. Bojovat, ptám se já. Proti komu? Proti čemu? S kým? Od Očisty by měl být přece rok klid. Nevím, jaký je zatím poslední díl, ale pokud tvůrci nezmění prostředí, nebo dramaticky nezasáhnou do okolností, pak už asi žádný další film v sérii nic zajímavého nepřinese. A mě přitom napadá spousta různých prostředí a způsobů, které by mohly ději vévodit a byly by zajímavé. Natočen byl ještě seriál, možná že nějaké originální možnosti využili alespoň tam. Faktem je, že jde o průměrný akční film, o hororu nemůže být řeč. ()

mivr

škoda, toto bola podľa mňa najslabšia očista, aj dosť ukecané, málo napínavé, kamera na môj vkus veľmi roztrasená, ALE, malo to niečo do seba a vidieť úplne prvú očistu som trochu potreboval, ako a prečo sa to zrodilo. 3/5 ()

MichaelKey

První Očista je pro mě prvním filmem ze série a asi brzy dohoním restík a dokoukám i zbylé díly. Na můj vkus má První Očista trochu pomalejší rozjezd, ale jakmile se setmí a očista vypukne, začne akční zbytek filmu. Na proslovy tu není čas, jedna akční scéna střídá druhou. Scény jsou tak akorát brutální. Nic extrémního nečekejte. Přišlo mi, že se film snaží hlavně nahodit pocit nejistoty. Je tu pár lekaček a v jedné scéně jsem si všiml extrémně nevyužitého potenciálu na vystrašení diváků, ale rozhodně nejde o horor a i ten pocit nejistoty chvilkami chybí, protože příběh je extrémně předvídatelný. Herci průměrní, nikdo tak nějak nevyčnívá. Hudba nezapamatovatelná. Natočeno ovšem kvalitně. Pokud jste neviděli doposud žádnou Očistu, tak doporučuji jako jednohubku, ke které se asi nikdy už nevrátíte. Pokud ano, tak si podle zdejších komentářů nejsem jistý, zda vás nová Očista uspokojí. ()

TinyMartina

Smysl mi sice nedávala žádná Očista, ale ta první je ještě nesmyslnější než ty ostatní. Jako mě fakt nepřesvědčíte, že by to v Americe prošlo, nehledě na to, že v celém konceptu očisty je prostě moc děr. ()

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

Mravenčí Ant-Man má obří otvírák

09.07.2018

Nenápadná síla Marvelu spočívá v jeho dovednosti udělat ze svých sequelů ještě daleko úspěšnější filmy, než jak tomu bylo v případně prvních dílů. Tato pozoruhodná vlastnost se teď opět projevila na… (více)