Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Afroameričan Cassius Green (Lakeith Stanfield) je na mizine, býva v garáži svojho strýka v Oaklande, nemá na nájom a hľadá si prácu. Zamestná sa ako operátor telemarketingu v call centre, kde zistí, že má úžasný talent maskovať a meniť svoj hlas. Keď počúvne radu staršieho kolegu Langstona (Danny Glover), aby s klientmi hovoril výlučne belošským prízvukom, začne sa mu v obchodovaní neuveriteľne dariť. Stane sa populárnym superoperátorom a predajcom s najlepšími výsledkami, vymaní sa z biednych pracovných podmienok a raketovo stúpa po kariérnom rebríčku. Dokáže však čerstvá celebrita odolať nemorálnej ponuke vedenia korporácie za astronomický stomiliónový honorár? Vstúpi do sveta mamonu so všetkými dôsledkami? Vedenie korporácie WorryFree plánuje geneticky modifikovať svojich zamestnancov pomocou prášku, ktorý ich premení na hybridné tvory - silnejšie, poslušnejšie a ziskovejšie. Steve Lift (Armie Hammer), výkonný riaditeľ WorryFree, ponúkne Cashovi 100 miliónov dolárov, ak sa stane hybridom a najbližších päť rokov bude pôsobiť ako falošný revolučný vzor pre všetkých zamestnancov, ktorí ešte váhajú, či sa dajú dobrovoľne zotročiť, aby robili (aj vyzerali) doslova ako kone. V prvej chvíli je Cash presvedčený, že niečo také neurobí za žiadny balík peňazí... (TV JOJ)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (64)

EvilPhoEniX 

všechny recenze uživatele

Hodně bizzární podivnost, která je místy vtipná i zábavná, ale na můj vkus v závěru až moc přitažená za vlasy.Nedá se rozhodně upřít kreativnost, barvičky i detaily s kterými tvůrce moc hezky pracuje a Lakeith Stanfeild je velký sympaťák, ale pořád mi tam něco na vyšší hodnocení chybělo. Originální film však bezpochyby Sorry To Bother You je. 60%. ()

VanTom 

všechny recenze uživatele

„Kaufmanovská“ (animovaný kraťas directed by Michel Dongry :-)) nezávislá komedie/satira si bere na paškál fungování korporátní mašinérie a vykořisťování pracujících, nicméně kromě do absurdna dotažené kritiky kapitalismu nemá ve scénáři další oporu (ani v jednorozměrných postavách), takže postupně slábne. Bizarní závěr sice vyšponuje její divnost, nikoliv však zábavnost. 5/10 ()

Reklama

xxmartinxx 

všechny recenze uživatele

O Sorry to Bother you slýchám už od premiéry, přečetl a slyšel jsem dost amerických reflexí, abych chápal, jakou hodnotu ten film má pro určité publikum a jak důsledně je ten film napojený na zeitgeist. Viděl jsem taky rozbory všech detailů, kterých je film plný. Takže nevím, jak úplně ho hodnotit - sám bych si všech těch detailů nikdy nevšiml, a sám bych nikdy ten film nezasadil do dostatečného kontextu. Kdybych o něm nic neslyšel a teď si ho pustil, přišel by mi jako celkem standardní satira vyvedená velmi neotesaným stylem, kdy těžko říct, kde končí stylizace a začíná režijní nezkušenost debutujícího Rileyho. Taky si nejsem jistý, jak moc pro mě funguje ten pseudo-brilantní protagonista, který z nějakého důvodů dokonale ovládá ústřední práci, ačkoliv to nedává příliš smysl. Na druhou stranu díky tomu je v tom filmu kus opravdové agrese a hrany. Takže bych vážil nějakou sympatii s ne úplnou přehledností a artikulovaností. Ale někdy nic z toho není podstatné a důležitější je, jak ten film funguje jako symbol, což o Sorry to Bother you v některých kruzích v Americe rozhodně platí. Tak co s tím? Je to důležitý film, je to zajímavý film, i když nevím, jak moc je dobrý. ()

vurhor 

všechny recenze uživatele

Magický realismus já rád. Ještě když je vtipný, je to vyložená lahůdka. (ať žije Louis de Bernieres!) Sorry to bother you začíná jako velice slušná a milá komedie, která se ale později přetransformuje do ujeté a alegorické kritiky dnešního kapitalismu a buržoazie. A čím ujetější to je, tím víc film ztrácí na síle. Je to škoda, protože v průběhu filmu je mnoho momentů, kdy to je opravdu vtipný. (rapovací scéna, kdy hlavní hrdina zpívá jen ,,nigga shit!") Zároveň ale jako kdyby se filmu s každou další částí čím dál tím víc bortila určitá scénáristická stabilita, tím důvodem může být právě ono snažení se o vytvoření co největšího satirického bizáru, který by možná fungoval víc, kdyby ho tam nebylo tak šíleně moc. Říkám si, že kdyby film úplně vynechal tu nadpřirozenost, vedlo by se mu líp (hlavně s ohledem na ten humor), ovšem zároveň to je i něco, díky čemuž tak nějak vyčnívá. Kdo ví, třeba to na někoho bude působit lépe, za mě snímek trochu překročil míru a začal v tom mít trochu bordel, ovšem nemůžu říct, že by to nebylo docela zábavný. Lepší 3* ()

Mr.Dogman 

všechny recenze uživatele

~Videno na pre-screening na University of Chicago~ Velmi hypnotizujici (i kdyz ne doslova, jako v Get Out) zazitek, ktery se snazi vmestnat mnoho teorie do pomerne kratkeho casu. Urcite to funguje jako pripominky na texty, ktere americti studenti socialnich ved ctou k ranni kave, ale prislo mi to trochu uspechane. Bohuzel to obcas vychazelo jako delsi, ale inteligentnejsi, epizoda Black Mirror. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (4)

  • Více než šedesát scén ve filmu bylo natočeno během pouhých 28 dní. (bigjames)
  • Během scény v baru, když je postava Dannyho Glovera (Langston) dotázána, proč netancuje, odpoví větou: „I'm too old for this shit,“ kterou proslavila jeho role Rogera Murtaugha ve filmové sérii Smrtonosná zbraň. (bigjames)

Reklama

Reklama