Dungeons & Dragons: Čest zlodějů

• USA Dungeons & Dragons: Honor Among Thieves (více)

Potulný zpěvák neboli bard Edgin (Chris Pine) se živí tím, že se svou partou zlodějíčků pomáhá měnit majitele vzácných artefaktů (jednomu ho ukradnou a druhému prodají). Je to práce, při které prakticky neustále strkáte hlavu do oprátky, a ani Edgin nemůže mít věčně kliku. Když se mu podaří šlohnout to, co se nikdy nemělo dostat do nesprávných rukou, a on to navíc do těch rukou dobrovolně vloží, spustí dominový efekt, který může otřást celým světem. Edgin je sice tak trochu zmetek, ale pořád má v sobě kousek cti, a tak se rozhodne napravit, co spískal. Protože však proti němu stojí armáda nelítostných zabijáků, mocných čarodějů a bývalý kamarád Forge Fletcher (Hugh Grant), potřebuje tým, se kterým by mohl mít aspoň nepatrnou šanci v tomhle úkolu obstát. A protože film vychází z legendární hry „Dračí doupě“, je jasné, že v jeho partě nesmí chybět drsná válečnice (Michelle Rodriguez), ušlechtilý rytíř (Regé-Jean Page), mág (Justice Smith) nebo druidka (Sophia Lillis). (Cinemart)

Diskuze

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ten tvůj rasismus je fakt něco, co do civilizované diskuze nepatří. Tak přestaň nebo odejdi.

Drow (sing & pl; pronounced: /draʊ/ drow or: /droʊ/, also known as dark elves, deep elves, night elves, and the Dark Ones among orcs, were a dark-skinned...

Mám pravdu ve všem. Fiktivní rasy může hrát skutečný člověk jakékoliv barvy kůže. Tečka. V adaptaci DnD kampaně může znít moderní jazyk stejně jako když to hrají kamarádi u stolu.

TheDarKnig

v tom mas ciastocne pravdu, drowa moze hrat len beloch zafarbeny na cierno. drowovia maju jemne rysy.

a drowovia su cierni elfovia, mylis si to s druchii, ktori su temni elfovia.(warhammer)

Jaeger

DnD kampaň, co na tom nechápeš?

A taky - skutečné lidské pigmenty nebudou v dnešní době ovlivňovat obsazení fiktivních řas, které neexistují. Tečka.

Drow nejsou černí elfové, ale temné elfové, které může jistě hrát herec běloch i černoch. Stejně tak naopak.

Darth_AK (hodnocení, recenze)

Vidíš, ale to je to o čem mluvím, máš v tom světě prostě naprosto perfektní orientaci, respekt tobě i ostatním podobným, ale jinej člověk se nad tím ani nepozastaví. Prostě vidí zábavný film, já se přiznám že nebýt předběžného zjištění, napadne mě jen že si tvůrci celý ten svět vymysleli, ani by mě nenapadlo že se to odehrává přímo v tom originálním :). Takže když ti tohle vadí, těžko tu najdeš někoho kdo bude souznít, protože minimálně já se v tom takto vůbec nevyznám :). Jinak oba ty filmy co jsi zmínil mi nepřijdou jako nějaké kinematografické legendy, takže nevím jestli to mělo úplně hláškový úspěch - nebo, nikoho jsem neslyšel vzpomínat na hlášky z Icewind, chápeš.

Jinak jo, nepošéfili si to, ale tak může se říct, že Hugh Grant se prostě dal na útěk a na zabezpečení se vykašlal a ona počítala s tím že je to zařízeno, takže ji to ani nenapadlo.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

ale za sebe musím říct, že nejlepší zpracování tříd, ras, atd má série Divinity Original Sin 1 +2, tam se meze nekladou a originální je to jak sviňa.

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

černý elfové byli i v Dungeon Siege 2 a to je tak stařičká hra, že si fakt připadám jako boomer.

TheDarKnig

nemas pravdu, vo forgotten realms gro ludi necestuje, vacsina ludi je zviazanych s pozemkami, alebo su nevolnici. Cestuju len hrdinovia. jedine miesto na mecovom pobrezi a v okoli, kde je taka zmeska ras ludi, je v Ten Towns na Icewind Dale. Tam utekaju vsetci mozni zlocinci z mecoveho pobrezia.

Gro ras vo FR sa drzi pri svojich.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

Darth_AK

problem ciernych elfov vo Forgotten realms je len jeden. Volaju sa  drowovia, ziju pod zemou, a su na 99,99% chaotic evil :) (su pod vplyvom pavucej bohyne Lloth/Lolth) takze vidiet ich  behat blizko Neverwinter, a byt v opozicii u miestneho tyrana je ..ech :) ...skor by sa k nemu pridali a v pozadi tahali za nitky, ako ta Thayanka.

k jazyku, aj  Baldurs Gate/ Icewind dale bol pre mainstream a tie hlasky tam boli. Skor mi pride precenovanie ludi, strach z toho, ze ked nebude vsetko ako bezna vrava v NewYorku, tak sa ludia nebudu vediet bavit...

Zaporacka spolupracovala s Hughom Grantom, ktory mal pod palcom miliciu/straz celeho mesta nie? Aj teraz ked ides len do kina, tak su pri vstupe 2 ludia, je tam brana atd. Ked ides vyvrazdit cele mesto, asi sa zabezpecis, aby ti to vyslo. Niekolkorocne planovanie a na take nieco nepomyslis? Szass Tam by take nieco vobec neschvalil (ten liche v tieni)

Darth_AK

Hezky napsáno. Hlavně o té inkluzi a jazyku. Je to doslova DnD kampaň, svět, postavy tam fakt můžou vypadat jak chtějí... a tohle jaegerovi jako fanouškovi DnD vadí? Cože?

Jaeger (hodnocení, recenze)

ok, tak sa raz za den tu zastavim a skusim najst, ci da niekto aj nieco k teme, aby som sa snad aj zapojil. Peace

Jaeger

Teda ještě k tomu co jsi tam zmiňoval - je to DnD, nevím co by mělo být špatného na inkluzi, právě sem to klidně může zapadnout, proč by nemohla být půlka elfů černých atp., není tu žádný povinný mustr, že tato rasa musí mít tuhle barvu bez výjimky.

Jazyk - je to prostě i pro neznalce, je to zábavný akční film, který si upřímně umím představit, že po úspěchu dostane několik pokračování, kdyby si to hrálo na trochu pozérský středověký vyjadřování, myslím si že by to z trailerů tolik nenalákalo.

Jak má záporačka zabezpečit arénu? Jakože .. všechno magii pozamykat? Asi by to šlo, ale nepřijde mi to jako nějaká stěžejní věc, hlavní bylo vytvořit prostředí pro finální souboj naší party proti ní.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig, Jaeger

Jaeger

Podle mě to není potřeba zase tak hrotit, z tvého úvodního příspěvku je docela jasné, že jsi DnD tryhard, který se zabývá i mytologií světa a co a jak s tím bylo ve filmu v rozporu, já hrál DnD jednou v úplně jiném světě než je originální, takže tyhle věci mě nechávají docela chladnými. Hoši si tu rozjeli konverzaci o Diablu, protože buď film neviděli, nebo k tomu taky neměli moc co říci, a tak už se jelo dál. Neviděl bych v tom velkou vědu, pak se to k tomu třeba zase vrátí :)

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jako fakt nevidím problém, když u filmu/seriálu který je o fantasy a o RPG elemetech, se diskuze přesune na téma hry, ať už konzolové a nebo deskové, či karetní. Ono to tak nějak k sobě patří a souvisí.

na příspěvěk reagoval TheDarKnig

TheDarKnig

kludne nech pride admin, a mojich 10 OT a vasich 4 OT vymaze, s tym nebudem mat ziaden problem  :)

a k teme DnD nieco nedas, ci sa len budes naduvat?

na příspěvěk reagoval Darth_AK

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

Ano a může být i na csfd, třeba tady. Ale však tu nic takového ani nebylo, jen pár příspěvků... přehnaná hysterická reakce totalitně smýšlejícího jedince, který by chtěl jen omezovat a zakazovat rozmanitost světa.

4 příspěvky o fantasy, a teprve teď díky němu 10 zcela OT o ničem.

Darth_AK

clovek tu pride, ze pokeca o DnD, co tam bolo, nebolo, co by mohlo byt ine... a nikto sa nechyta, hlavne ze diskusia o mainstreamovej klikacke tu je. Je to len smutne, no. Ohladom Diabla je v sucasnosti kopec diskusnych vlakien, na pctuning, na tiscali.games..

na příspěvěk reagoval Darth_AK

TheDarKnig (hodnocení, recenze)

No a co, diskuze nemusí být vždy jenom o filmu. Za ty roky co tu jsem se v diskuzích lidé už bavili tolikrát o všem možném. Takže se s tím smiř. Navíc je to stále fantasy téma.

TheDarKnig

ako vravis, tvoj nazor tesat do kamena

pokec o Diablovi pod DnD je to iste, ako pokec o CSI v diskusii o Mindhunter, tiez to ukazuje, ze nemas co povedat k teme :)

na příspěvěk reagoval Ratemus

Ratemus

Kde jinde by se na csfd dalo bavit o fantasy obecně lépe než na diskuzi k fantasy, kterých je stále jako šafránu.

Navíc kecá jako obvykle nesmysly :-D

Jaeger (hodnocení, recenze)

klasika, elfska skupinka riesi OT. fakt tu musite riesit diabla? Hru, ktora na dlhe roky utlmila a devalvovala herne RPG a pod znackou D&D, ktora kvoli tomu skoro herne zanikla?🤡

na příspěvěk reagoval Ratemus

Uživatel Jaeger smazal svůj příspěvek.

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD