asus

dosť my v tom filme vadilo-dievča čo kidala na priateľa že nevie nájsť robotu,čo keby tiež pridala ruku k diel. a chlapca čo chcel obrázky svojí ch bratov na stenu.to je drzosť prísť do cudzieho podniku a chieť to tam prerábať. ()

toy.ota.car

Doplňuji si filmové resty a zkoumám kolik si z ve své době důležitých filmů ukousl zub času a Do the Right Thing odolává víc než statečně. Osmdesátková estetika mu fakt sluší a energie černých hochů několikanásobně převyšuje český průměr. Nebýt jisté filmové naivity a nemotornosti při záběrování, byla by to plná palba. To nejdůležitější totiž funguje skvěle: film se svou zdánlivě banální repetitivní strukturou dokáže z malého prostoru jedné ulice a jednoho horkého dne vydolovat silnou a stále živou metaforu o střetu otevřených i skrytých předsudků v americké společnosti. Spike Lee zobrazuje USA jako jakousi výbušnou směsici menšin a skvěle vystihuje zásadní podíl iracionality, blbosti, malichernosti ale i skutečných křivd, ponížení a vzájemného nepochopení v průběhu rasových konfliktů; a ve výsledku to schytají všechny odstíny pleti víceméně stejně - myslím tu kritiku. Jo, a inteligentní využití hitu Public Enemy "Fight the Power", který funguje jako refrén filmu, přičemž se postupně posouvá nebo spíš graduje síla a význam jeho textu, je fakt osvěžující. ()

kopy123

NEGRŮM SE NEZAVDĚČÍŠ, PLATÍ NA NĚ POUZE BIČ A ŘETĚZY. ZLATÉ DOBY OTROCTVÍ, KDY JSTE SI MOHLI S NEGRY DĚLAT CO SE VÁM ZLÍBÍ... ()

opatstviolov

Jednej správně je film na který se jen tak nezapomíná. Obzvláště na ten konec, který byl naprosto famózní a udělal z tohohle filmu mistrovské dílo. 10/10 ()