Reklama

Reklama

Režisérský debut Woodyho Allena z roku 1969 zachycuje kriminální léta mladého Virgila Starkwella, kterého hraje sám Woody Allen. Přestože byl Virgil nadprůměrně inteligentní, a možná právě proto, připadal si zmatený a osamocený. V osmnácti se vykašlal na školu a vydal se na dráhu zločinu. Jeho sklon zpackat všechno, na co jen sáhnul, jej ale brzy dostal za mříže. Po propuštění potkal mladou a krásnou Louise, do které se zamiloval. Kvůli ní se také rozhodl změnit svůj život. Před tím se ale ještě naposledy pokusí vyloupit banku, což ho opět dostane do vězení. Dny se vlečou a Virgil se rozhodne vzít osud do svých rukou a utéct. Tentokrát se na něj usměje štěstí. Společně s Louise, která je těhotná, odjedou do jiného státu, kde konečně začnou žít normálně. Pronajmou si malý byt a Virgil si najde práci v kanceláři. Jednoho dne se ale objeví neodolatelná sekretářka slečna Blairová, která zjistí, že Virgil je hledaný zločinec a začne ho vydírat. Vrátí to Virgila zpátky do starých kolejí, nebo to tentokrát zvládne bez porušení zákona? (HBO Europe)

(více)

Recenze (208)

PogoJoe 

všechny recenze uživatele

Dobrá komedie, kterou bohužel kazí spousta nepovedených nápadů. Film obsahuje velké množství gagů a vtípků, některé jsou opravdu geniální, dost jich je zdařilých a člověk se u nich alespoň pousměje, dost jich je ale naneštěstí přehnaných a trapných. Není to ještě ten Allen, kterého mám rád, je to divoké, nevyvážené a nezralé. Podobně jako Banáni. Nevím, jestli zvolený "dokumentární" styl filmu prospěl. Ale některé scény jsou fakt dokonalé a už jen díky nim stojí za to se na film kouknout. ()

Snorlax 

všechny recenze uživatele

Plán na vyloupení banky za použití zdraně začíná natáčením s chytře ukrytou kamerou. A také nesmíme zapomenout na to, že Virgil pojmenoval dítě po své matce. Místy má sice film slabší pasáže, ale už je z něj Woody cítit. Nezapře duši romantického snílka především ve chvīlích, kdy řeší, jestli je to láska. ()

Reklama

Aleee89 

všechny recenze uživatele

Kdybych v televizi vynechala Woodyho Allena, asi bych si to neodpustila, proto jsem se samozřejmě dívala. No nevyšvihne se to u mě k pomyslné špičce jeho filmů, kam zkrátka patří jiné, ale dobré to je, to se zase musí nechat. Woody skvěle baví a paroduje, i když na pozadí plytšího děje. Ale nudit se rozhodně nebudete a o tom tady ten film je. Těším se na další, protože Woody je prostě Woody. ()

becki_tu 

všechny recenze uživatele

Moje první seznámení s Woody Allenem dopadlo nad očekávání dobře. Jako příznivec zábavné party Monty Python jsem si nemohl nevšimnout podobného "citu" pro humor, jaký zde zdatně praktikuje právě Woody Allen. Jako gangster je zde Allen naprosto skvělý a hlášky a gagy nejen z jeho úst mě dokázaly spolehlivě pobavit, podobně jsem se u komedie nenasmál už dlouho. Pistole z mýdla, přepadení banky se vzkazem na papíru, "útěk" z vězení... na to se snad nedá zapomenout. ()

andrii

všechny recenze uživatele

Nepřepočítávat. Žíznivý Woody žhaví své okuláry, záchranné, šustící pudy. Kamufláží. Píchne do žíly. Líže zlaťáčků opojení. Ani muk, ani píp, když rejdí v kapsách tvých. Má šmak, ale pak zavadí o bližního poblíž. Jeho svazek se zločinem stihá stres, jeden za druhým. Pekluje se s paklem dnes. Do pout s ním, ať zrezne "pustošivý" nerv. Slízne muklovský trest. ()

Galerie (40)

Zajímavosti (13)

  • Na filmu pracoval jako střihač Ralph Rosenblum, který podle své knihy natočený materiál důkladně zkrátil a dodal rytmus ve střídání "dokumentárních" a hraných pasáží. (Oktavianus)
  • Ve filmu se objevuje celá řada odkazů na slavné komiky. Například souboj s žehlícím strojem odkazuje na Charlieho Chaplina, ukradená nefunkční pistole na Harolda Lloyda, přepadení banky zase na bratry Marxe. (Oktavianus)
  • Film měl vyjít na 2 miliony amerických dolarů, Woody Allen ho ale dokončil týden před termínem za 1 600 000 dolarů. (Oktavianus)

Reklama

Reklama