Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Neslavně známé léto roku 1977 bylo časem srážky disca s punkrockem, ale i létem, počas kterého řádil vrah, označený jako "Samův syn". Šílený maniak si vybíral milenecké páry a osamělé dívky. Dařilo se mu zabíjet a unikat beze stop, a jak teploty a počty obětí stoupaly, k pátrání se přidala i samotná mafie a občanské hlídky. Kadeřník Joey se svou partou povalečů dostali nápad, že vrahem je někdo z jejich čtvrti. Sepsali si proto seznam podezřelých a začali hledat toho, kdo jim bude nejvíc připadat jako vrah - někdo, kdo je jiný než ostatní... (Intersonic)

(více)

Recenze (208)

Morholt 

všechny recenze uživatele

Mě to ze všeho nejvíc připadalo jako sonda do života v italské čtvrti na konci 70tých let, kdy Ameriku dobývá punk, v CBGB řádí Ramones a Iggy Pop a diskofilové z načančaných barů se na to všechno dívají skrze prsty, stejně jako na všechno, co odporuje jejich vnímání světa a tak když začne řádit sériový vrah, je jasné, že pro tyto lidi budou podezřelí především ti "jiní" a je už jedno, zda je to vietnamský veterán, kněz či punker. Trošku dlouhé, nijak zvlášť napínavé či krvavé, ale přesto to bylo velmi slušné. Adrien Brody a John Leguizamo byli bezchybní. 75% ()

Superpero 

všechny recenze uživatele

Spike Lee to zase vzal originálně. Všechny filmy s psychovrahama jsou vždycky o vrahovi a o vyšetřování. Tady je ale vykresleno, jak vraždy působí na obyvatele New Yorku. Hledání vraha je jen takové pozadí k vykreslení života ve čtvrti, ale zároveň se díky němu vyhrotí vztahy mezi postavami, protože to už je jen taková ta pověstná kapka navíc. Opět se tu zabývá i xenofobií a hlavní postava zase není žádnej klaďas. Co, je nejdůležitější, že je to natočeno s klasickou přirozenou lehkostí a citem. Herci jsou do jednoho výborní. Mě nejvíc utkvěla Mira Sorvino. Přišla mi tam hrozně sexy a bylo mí jí líto. Z ulítlýho pankáče Brodyho jsem měl menší šok, protože v takhle extravagantní roli jsem ho ještě neviděl. A John Leguizamo opět dokazuje, že je nedoceněný herec. ()

Reklama

dyfur 

všechny recenze uživatele

......film,ktorý sa tak snaží byť obyčajný - "len príbeh z newyorskej štvrti " až na to došiel....o čo ide:70-te roky a príbeh "zo života" nejakých sráčov a popri tom behá akoby pomimo masový vrah....pozrel som v odstupe tretíkrát či náhodou neobjavím v tom filme "NIEČO" ,ale ani na tretíkrát nič - a viac nepozerám...."lúzry" čo holdujú drogám,sexu,pričom hlavná postava je v určitom smere impotent....homosexuáli, promiskuita.....niktoši čo sa len poflakujú....neviem čo sa tým chcelo povedať - ani napätie,ani celistvý príbeh,ani vtip....len to "obyčajné" nič.... ()

kareen 

všechny recenze uživatele

Film vlastně není kriminálkou,jak jsem čekala,ale spíše mozaikou různých příběhů lidí z NY v sedmdesátých letech,v jejichž blízkosti řádí sériový vrah.Právě tato situace v nich rozvíjí strach a paranoiu,která je navíc umocn'ována různými frustracemi a předsudky zdejších obyvatel.Co mi trochu vadilo byla dějová linka kolem Vinnieho,který nejenže mi byl dost nesympatický,ale jeho jalové problémy točící se kolem tématu,zda podvádět či nepodvádět svoji ženu mě začaly brzy nudit.Naopak výborná byla postava nekonvenčního pankáče Richieho,velmi dobře ztvárněná Adrianem Brodym.Ačkoliv tedy Spike Lee nenabízí žádné napínavé pátrání po vrahovi,je to zajímavé sociální drama zcela v duchu jeho ostatních filmů i když tentokrát téměř bez jeho oblíbené černošské tématiky.To je asi tak vše,jen snad jěště dva postřehy.Za prvé,je až s podivem,že tak zjevného psychotika policie nevypátrala hned první dny jeho řádění.A za druhé,pokud v koutku duše toužíte stát se slavným zpěvákem(čkou),jenže neumíte zpívat a dokonce ani nemáte hudební sluch,nezoufejte.Stačí založit punkovou kapelu a teprve tam se můžete plně realizovat.A vězte,že lidi budou šílet.... ()

MIMIC 

všechny recenze uživatele

Po "L.A.Prísne tajné" ďalší skvelý retro krimi thriller, ktorý svoju pôsobivosť buduje nielen na popkultúrnych odkazoch a marginálnych kulturologických flashbackoch, ale i na hereckých výkonoch (Brodyho herectvo naozaj nespočíva len v jeho expresívnom, romanticko-exotickom zjave) a inteligentných dialógoch (áno, aj napriek tomu, že sa v nich často hovorí sprosto). Pri scéne dokresby portrétu domnelého vraha vám možno napadne, že Socha slobody je vlastne jedna veľká punková ikona... ()

Galerie (28)

Zajímavosti (14)

  • Během 142 minut filmu bylo řečeno slovo "fuck" 435krát, což je téměř 3,06krát za minutu. (ČSFD)
  • David Berkowitz nebol odsúdený na 6 krát 25 rokov ako prezentuje film, ale na 365 rokov. (BlackTom)
  • Podle scénáře měl být vůdčím charakterem Richie a postava Vinnyho měla mít spíše vedlejší roli. (Chatterer)

Reklama

Reklama