Reklama

Reklama

Epizody(8)

Obsahy(1)

Realizačně velkorysá adaptace stejnojmenného bestselleru Mishy Glennyho (česky vydalo Argo v roce 2009). Scénář napsal na Oscara nominovaný Hossein Amini (Drive), režíroval žánrový specialista James Watkins (Žena v černém, Černé zrcadlo), hlavní roli nejmladšího člena ruské mafiánské rodiny Godmanových, žijící v londýnském exilu, ztvárnil James Norton (Šťastné údolí, Vojna a mír, Grantchester). Ve chvíli, kdy začne temná rodinná minulost ohrožovat život jeho otce i dalších blízkých, je Alex Godman, dosud bezúhonný absolvent elitních západních škol a majitel prosperujícího investičního fondu, nucen jednat. Postupně je vtahován do kriminálního prostředí, kde musí bojovat nejen o bezpečí těch, které miluje, ale i o svou duši. Jedním z ústředních témat na pozadí dramatického příběhu osmidílné série – jak napovídá název – je globalizace organizovaného zločinu, kterému se také nevyhnula tzv. mcdonaldizace. Novodobé mafiánské války se vedou spíše v zasedačkách než v ulicích, utrpení a zmařené životy za sebou ale zanechávají stále stejné. Natáčelo se v různých koutech světa (Velká Británie, Rusko, Chorvatsko, Česká republika, Indie, Izrael). Série vznikla v koprodukci britské veřejnoprávní BBC a americké společnosti AMC. (Česká televize)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (52)

slunicko2 

všechny recenze uživatele

Mafiánská limonáda. 1) Pointa seriálu byla jasná už od prvního dílu. Nicméně bylo zajímavé sledovat cesty, jak se k ní tvůrci dopracují._____ 2) "Mcdonaldizace žánru a tématu" (gudaulin) mi příliš nevadí. U Mackieho si občas dávám jejich umělou zmrzlinu a oceňuji i jejich obchodní model._____ 3) 33letý James Norton (bankéř Alex Godman) je proklatě sympatický, ačkoli je vlastně ten nejhorší. Pak tu je 34letý Izraelec Oshri Cohen (Kleimanův tělesný strážce Joseph) nebo třeba 38letý Brazilec Caio Blat (Antonio Mendez, mluví za Mexičany)._____ 4) Psáno po první řadě._____ 5) Výstižný koment: gudaulin**. ()

gudaulin 

všechny recenze uživatele

McMafia představuje mcdonaldizaci žánru a tématu. Svým divákům servíruje globalizovaný produkt, který může bez problémů konzumovat česká rodina z panelového sídliště, beduíni v pouštích Blízkého východu i indická rodina ze slumu velkoměsta. Časté střídání lokací, obrázky ze života společenské smetánky, povrchní moralizování na téma kapitalismu. Je to mělké a neautentické. Kdybych měl hledat přirovnání v oblasti hudby, připodobním McMafii k chytlavému pop-rocku. V řadě detailů je to neskutečně naivní, ba hloupé, vývoj postav a jejich rozhodování nehodnověrné. Pokud dojde k atentátu, můžete předpokládat, že pachatelkou bude svůdná modelka, a syrovost je pravidelně nahrazována melodramatičností. Obsazení je v rámci toho, čím chce seriál být, ucházející, ale jde o tak tuctovou komerci, která se navíc tváří jako něco významnějšího, že se mi ani na průměrné 3 hvězdičky jít nechce. Celkový dojem: 45 %. ()

Reklama

Torpid 

všechny recenze uživatele

Starý dobrý příběh o v poctivém spekulativním bankovnictví ukotveném synkovi mafiánského rodu, kterého minulost tatínkových aktivit postupně dožene. Tentokrát žádné melancholické retro, ale globalizovaný svět. Odehrává se to všude možně a Praha je dokonce jednou z hlavních lokalit. Dobře napsané, zahrané, inteligentní postavy působí inteligentně a kdo má mít charisma, tak ho skutečně má. Vynikající casting - především Rusů a Židů. Nebýt několika zbytečných a natahovaných dějových linek uprostřed série, bylo by to za plný počet. Cekem podstatná role Karla Rodena taky potěšila. ()

bearmeedek 

všechny recenze uživatele

Velice příjemné překvapení mezi mafiánskými filmy. Zcela jinak podaný děj, než na jaký jsme zvyklí u všech těch ostatních, klasických, podání. Je to ovšem tím, že se odehrává v současné, moderní době. A dneska se holt vydělává jinak, než dřív. Jen to zabíjení je stejné. Seriál je poutavý i tím, že se odehrává v různých (a atraktivních) koutech světa, takže i když děj zpomalí a obchody se sjednávají za dlouhého povídání, tak je pořád se na co dívat. Jednou z významných zemí pro pašování drog je zde i Česká republika. Tu si filmaři pro Prahu vypůjčili Rodena a Vašuta a pak nám je normálně zamordovali. Ovšem hlavně je to o Rusech. A ruská mafie v britském podání se rozhodně povedla. ()

tranquill 

všechny recenze uživatele

"Tyhle války se dnes vedou v zasedačkách, ne v ulicích..." Ano, ale i v těch "zasedačkách" lidé umírají. Skvělý seriál o "rodinách", mafiánských i těch skutečných. A také o tom, že když něco máte v krvi, tak vás to stejně dožene. "Vlevo je salonek míru a vpravo salonek války, do kterého chcete vstoupit?" ()

Galerie (182)

Zajímavosti (2)

  • Seriál se natáčel na několika místech na světě: Bělehrad (Srbsko), Praha (Česká republika), Tel Aviv (Izrael), Mombaj (Indie), Moskva (Rusko), Istanbul a Izmir (Turecko), Káhira (Egypt), dále ve Velké Británii, Belize a Chorvatsku. (Yardak)

Reklama

Reklama