V oku hurikánu

• USA The Hurricane Heist (více)

Strhující thriller V oku hurikánu vypráví příběh skupiny gangsterů, kteří se rozhodli využít nejsilnějšího hurikánu v dějinách, aby zakryli stopy po loupeži 600 milionů dolarů z americké mincovny. Je na tajné agentce Casey Corbyn (Maggie Grace) a lovci hurikánů, meteorologovi Willu Rurledgeovi (Toby Kebbell), aby společně zastavili lupiče a zachránili rukojmí dřív, než z města zbudou pouhé trosky. (Bontonfilm)

Acrobat odpad!

Až som sa ocitol v oku hurikánu, videl som zástup dolárov. Strieľa a páli sa to červeným a zeleným laserom, auta sa vzdúvajú, ale ľudia chodia normálne. Rob Cohen spadol po tom, čo ho búrka vyhrnula hore. Je to len a len o otázke sympatií. Ani jedna strana nemá na to, aby urobila charizmu, a film aj napriek bežnej stopáži začne nudiť. Hurikán je tak veľký, že aj fantasy princ z Perzie by mohol závidieť. Absentuje teda vôľa raziť prvú ligu, a celkový prejav je flagrantný. Taký Cohenovský. (videné 04.10.2018, BDrip) ()

corpsy

Keď sa v roku 1996 objavil na plátnach kín TWISTER, bolo to ako zjavenie. Každé štúdio chcelo trhák s podobným motívom. O nejaký ten rok aj pol prišiel do kín HARD RAIN ( pôvodne THE FLOOD ) a tento koncept pretavil v akčný film s lúpežným motívom. A bola to opäť pecka, ktorú ale prežratý konzumenti ( rozumej diváci ) neprijali. Podobne neprijali ani tento pokus o znovuzrodenie podobného štýlu. Dá sa povedať, že v tomto prípade ale majú aj trošku tej svojej pravdy. Akcie dostatok, kaskadérskych ( digitálne vylepšených ) výkonov detto, ale taká spomínaná POVODEŇ ( 98 ) pracovala s lepším scenárom a lepšími hercami. Čo sú práve tie najväčšie výtky voči tomuto spektáklu. ()

Wacoslav1

Prostříhat pár nudných pasáží, tak to mohla bejt i větší zábava. Jinak naštěstí čistokrevný béčko co si na nic nehraje s překvapivě slušnými triky. Možná film kterej zaspal dnešní dobu, ale lidi jako já v žádným případě nepohorší. Uvažoval jsem, že bych dal i 4*, ale po dobrým traileru jsem čekal ještě o něco větší nářez.65% ()

Lacike

Stare cinske prislovie hovori: film ku ktoremu urobi vegetol titulky mi stopro nesadne. Co sa znova potvrdilo. :) Mame tu mix heist filmu s bijakom o tornadach. Proste taka variaca Hard Rain, len namiesto vody tam fuka vietor. A ani Hard Rain nebola ziadna pecka, ktoru by som chcel vidiet znova. Cely ten film mi pripadal strasne sterilny. A nielen kvôli PG-13 ratingu, takze sa ziadnej krvi nedockame, kedze zaporaci pouzivaju radsej uspavacie flusatka namiesto poriadnych kverov a kladaci sa zakazdym trafia do kverov zaporakov. Ano akcia je devätdesiatkovo dokonale prehladna. Ale nejak extra ma nebavila, kedze mi boli postavy uplne ukradnute. Tak nevydareny kasting som uz davno nevidel. Nielen ze postavy neboli prilis zaujimave, ale ani hecom som neveril ich postavy. Maggie Grace ako drsna agentka? Nejaka sexica ako hackerka? Super drsny zaporak, ktory vlastne nikoho nezabije? A Toby Kebbell ako hlavny hrdina definitivne dokazal, ze nielen ze nevie prilis hrat, ale bez CGI masky, ktoru doteraz v ostatnych filmoch mal, postrada aj charizmu. Ani kaskaderske kusky ma nenadchli, kedze akcia pôsobi strasne umelo a CGI je dobre len vzhladom na rozpocet, ale samo o sebe neohuri. Celkovo to je blby film s nonstop CGI akciou, ktora ma vôbec nebavila. 4/10. ()

silentname

Ako obyčajný akčný film počas katastrofy to funguje. A myslím si, že je to celkom pozerateľné. "The Hurricane Heist" toho moc neponúka, ale myslím si, že to stačí. Príbeh je obohraný, jeho dej je absolútne obohraný, no je tu pár zaujímavých momentiek a twistov, ktoré celkom stoja za to. V prvom rade hlavná dvojka Will a Casey sú celkom dobrí. Will je inteligentný, je odvážny, vie prísť s riešeniami a hoci miestami človek uvažuje, či by to vypálilo tak aj v skutočnosti, tak nemôžem povedať, že by to nebolo aspoň trošku efektné a nápadité. Efekty sú trošku mix. NIektoré sú dobré, niekedy sú ale veľmi jednoznačné a niektoré scénky vyzerajú absolútne komicky. Ako napríklad aj smrť hlavného zloducha. Ten inak moc zaujímavý nie je. Jediný mizernejší padouch je jeho pravá ruka Rice, ktorý je tak neskutočne neznesiteľný, že jeho smrť je absolútne pohladenie na duši. A vôbec keď si poviem pravdu aj šéf polície je pekný magor. A jeho monológy ma fakt neberú. A tú guľku si zaslúžil už len za tú reč. Viem, že je to divné, no keď to budete počuť, tak pochopíte. Hrdinovia sú okey, zloduchovia sú väčšinou buď magori alebo blbci s mizernými monológmi. Ale nakoľko sa film viac sústredí na našich hrdinov, je to celkom okey. Asi tak by som uzavrel hodnotenie filmu. Okey. Hodnotenie: C+ ()

• Film se natáčel v srpnu 2016 ve městech Vakarel a Sofia (Bulharsko). (GASTON73)
  • Keď behom prestrelky vybuchne nákladné auto, plamene i dym sa pohybujú prekvapivo mierne, v rozpore s prudkým vetrom. Rovnako tak nie je pravdepodobné, že by vo vetre, ktorý dvíha autá a ničí stavby, boli ľudia schopní relatívne ľahko chodiť. (ČSFD)
  • Vo finálnej scéne s kamiónmi rútiacimi sa po diaľnici je možné všimnúť si, že kamióny stoja na mieste a nehýbu sa. (Johnny.ARN)