Reklama

Reklama

Ženy od hluboké řeky

  • Itálie Cannibal ferox (více)
Trailer 1

Obsahy(1)

Glorie Davisová píše na univerzitě diplomovou práci, ve které chce dokázat, že kanibalismus jihoamerických indiánů je smyšlený mýtus bílých osadníků. Aby svá tvrzení mohla podložit vlastními zkušenostmi, vydává se Glorie se svým bratrem Rudym a kamarádkou Pat do amazonských pralesů. Na břehu Amazonky potkávají dva americké hledače smaragdů, z nichž jeden je poraněn. Ti jim vyprávějí o přepadení indiány. Glorie však příběhu nevěří a začíná mít podezření, že za historkou se skrývá něco strašného. Nikdo z nich ale netuší, že zanedlouho všichni vstoupí do divokého zeleného pekla... (oficiální text distributora)

(více)

Videa (2)

Trailer 1

Recenze (134)

Lima 

všechny recenze uživatele

Italský splatter braky 70. - 80.let odehrávající se v džungli jsou všechny na jedno brdo. Domorodí špinaví vlasáči, tvářící se jako duchem nepřítomní, detailně nasnímané mordy zvířat (mimo jiné zde opět porcování želvy, vděčný to objekt italských trasherů k zabíjení). Dále sem tam nějaké ty splatter scénky, mezi nimiž nechybí v jiných žánrově příbuzných snímcích s úspěchem vyzkoušené uříznutí penisu, v tomto snímku dokonce spojené s jeho konzumací. To vše tentokrát zabalené do příběhu vědecké expedice, zkoumající život kanibalů, která při své výpravě potká dva drogové dealery, kteří terorizují místní indiánský kmen. Samozřejmě, že indiáni si to líbit nenechají, což je dobrá záminka rozpoutat splatter orgie. Celkově vzato, bráno jako "studijní materiál" o tom, co se také točilo, se to na jedno zkouknutí dá přežít. Ale opravdu jenom na to jedno. ()

Kusko.t2 

všechny recenze uživatele

Odpoveď Umberta Lenziho na kanibalský fenomén Ruggera Deodata - Cannibal Holocaust (1980), je objektívne (a ani sa tým netají) jeho vykrádačkou, ktorá ale podobne ako jeho drsnejší a cennejší kanibalský brat z pred roka (resp. dvoch) je jedným z pilierov žánru. Opäť sa stavilo na brutalitu, konfrontáciu medzi domorodým obyvateľstvom a vyspelým svetom v hustej džungli spôsobom, ktorý má v divákovi vyvolať pochyby o mravných stránkach jednotlivých skupín, hnus zo zabíjania, zimomriavky z teroru nevinných, či proste len sadistickú zábavu na pobavenie. Je možné si teda z ponúkaných príchutí bohatého "Cannibal Ferox-u" slušne vybrať. Aj samotná kópia - "Cannibal ferox", poslúžila ako inšpirácia rady filmov, odkazujúcich sa na film či už slovne, scénkami alebo priamo distribučnými názvami, ako je tomu napríklad u Nudo e selvaggio [Cannibal Ferox 2] (1985) alebo Nella terra dei cannibali [Cannibal Ferox 3: Land of Death] (2003), tituly označované aj ako neoficiálné, voľné pokračovania. Čo sa odkazovej stránky svetovej distribúcie týka, “Cannibal ferox“ v takom Francúzsku vychádza ako "Terreur cannibale" – čo je totožný názov použitý už o rok skôr pre film Terreur cannibale z domácej produkcie Francúzska a Španielska. Austrálsky distribučný názov “Woman from Deep River“ odkazuje zasa na klasiku, ktorá odštartovala prakticky celý novodobý kanibalský žáner – The Man from the Deep River (IL PAESE DEL SESSO SELVAGGIO). ### Uncut šírenie "Cannibal Ferox-u" si cenzori z BBFC vo Veľkej Británii postrážili hneď na štartovnej čiare, t.j. v roku 1982, kedy štúdio “Replay“ pristúpilo v auguste k distribúcii nezostrihanej verzie filmu. Hneď o mesiac neskôr Uncut verzia musela byť stiahnutá a nahradená Cut verziou, orezanou cenzormi o 6 minút a 51 sekúnd (neoficiálny súhlas BBFC). To však nestačilo, a tak vďaka nelichotivej povesti filmu zobrazujúcom násilie nevyberaným spôsobom, neznamenal problém iba výsledný zostrih, ale aj samotná nálepka “Cannibal Ferox“. Preto v Británii došlo k tomu, že nebolo možné zohnať oficiálnou cestou ani značne orezaný zostrih filmu, ktorý sa spolu s Uncut verziou dostal na zoznam tzv. "Video nasties" v júli roku 1983 a podliehal tak distribučnému banu. Cut verzia sa po čase zo zoznamu vyradila, v roku 2000 si ju cenzori z BBFC znova vyžiadali a skrátili ju ešte o 6 sekúnd. V súčasnosti je na britskom trhu k dostaniu iba táto verzia (Rated: 18). V Amerike sa od roku 2006 voľne šíri Uncut verzia na DVD zásluhou vydania "Aquarius R1". ### Mimochodom jedna z hviezd filmu, herec Giovanni Lombardo Radice si kanibalskú tému vyskúšal už v skoršom gurmánskom fláku APOCALYPSE DOMANI Antonia Margheritiho (Radice ako vojnový veterán z Vietnamu stojí na opačnej strane barikády než tomu je u “Cannibal ferox-u“). ()

Reklama

Slimak 

všechny recenze uživatele

O něco stravitelnější a o něco zajímavější nežli o rok starší kousek SEŽRÁNA ZAŽIVA...ale vskutku jen o něco málo... jinak stejný humus.všimli jste si také u taliánských hororů toho prolínání mezi New Yorkem a jiným místem....co pamatuju tak to není případ jenom THE BEYOND...aspoň z toho co jsem viděl... ()

giallo 

všechny recenze uživatele

Velice slaboučký příběh o kanibalech, který ale i přes to stojí za shlédnutí. A to především díky skvělé hudbě, která podkreslila film a povedeným gore-scénám (Keslerka dopadla vážně ošklivě). Jo a jinak to, co předvedl český distributor s dabingem, to se jen tak neslyší!!! Pod tou skálou, kde proud řeky ...... ()

darkrobyk 

všechny recenze uživatele

Žánrová klasika, u které jsem po letech přidal hvězdu navíc. Film je samozřejmě určen jistému okruhu diváků, snad proto i mizerné zdejší hodnocení (na IMDb spíše odpovídá). Samozřejmě jde film ve stopách Deodatových Kanibalů, ale mně to vůbec nevadí. Lyrickou složku tedy obstarává krásná příroda a řada živočichů - ara, anakonda, nosál, jaguár, krokodýl, leguán, kotul...a pirani. Epiku pak představuje příběh skupinky bělochů, co se chová k domorodcům tak, že za to zaplatí. Nejslavnější, a pro režiséra následně nejproblematičtější, scénou je Zora pověšená za prsa na háky. Nechybí kuchání, svérázné skalpování i kastrace. Snad jen u těchhle filmů nikdy nevěřím, že by si kanibalové pochutnávali na lidských střevech. Ale je to efektní. A je zde také moralitka o tom, co indiánské kmeny k podobnému jednání vede. A rovněž nechybí srovnání zelené a betonové džungle, kdy v obřích metropolích je možná méně bezpečněji, než v pralese. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (8)

  • Film se natáčel v okolí města Leticia v Kolumbii, stejně jako Kanibalové Ruggera Deodata. (gjjm)
  • Hlavní představitelka Zora Ulla Keslerová je původem Češka a zahrála si i v řadě našich filmů. (cariada)
  • Umberto Lenzi vyloženě ve filmu reaguje na Ruggera Deodata a zasazuje do filmu několik scén zabíjení živých zvířat. Klasickou scénou je pak rozsekání želvy vytažené z jezera, které je téměř identické a stejně brutální, jako Deodatova scéna s želvou v klasice Cannibal Holocaust. Zajímavé je, že tato scéna již nikoho výrazně nepobuřovala... (Flipnic)

Reklama

Reklama