Ve strhujícím thrilleru režiséra filmu Na život a na smrt hraje Mark Wahlberg agenta elitní jednotky CIA Jamese Silvu. S pomocí špičového supertajného týmu musí Silva dopravit „zásilku“ (Iko Uwais), která disponuje životně důležitými informacemi, na leteckou základnu dřív, než dorazí nepřítel. (Magic Box)

Diskuze

Ouwen

No jo no, já už se u filmů chci hlavně bavit a neřešit podstatu vesmíru. Na náročnost už seru, šak je to jenom zábava a ne smysl života :)

na příspěvěk reagoval Ouwen, Yoshitsune

Wacoslav1

Já zas nechápu tvá hodnocení, kde u poctivých kaskadérských filmů dáváš mrtě nízký hodnocení a u ambiciozních, kde není studio a tvůrce z rozpočtu vytříská naprostý maximum a má to inovativní prvky a pak dáš full house expendables 3, kde je polovina věcí nechutně prostříhaná, umělá a uhlazená pro kojence. Třetí díl je naprosto proti konceptu na kterém ta série staví. A nasere to, že za to může Stallone, co v roce 2008 kina rozmrdal Rkovým čtvrtým Rambem ;-) kor k těm hodnocením napíšeš maximálně pár vět a ani nevim, co si mám z těch komentářů vzít.

U Lacikeho chápu hodnocení, protože to kompletně rozpitvá v komentáři. Čtu od něj i komentáře k filmům, které mě absolutně nezajímaj. A zapomínáš na důležitej aspekt, na kterém stavíš svoje příspěvky - že hodnocení filmů jsou subjektivní, takže to jestli si Mile 22 zaslouží odpad, jednu či milion hvězd, nikdo s jistotou nemůže říct jaký přesný hodnocení si to zaslouží.

Z objektivního hlediska, já viděl za svůj život tolik akčních filmů a bojovejch, že mám nějaký nároky a nejsem kojenec. Když angažuju herce, co ovládá bojovej styl, chci pořádnou bitku. Podle mě je to naprosto logický a logicky za to strhávám body. Těm méně náročným to tolik vadit nebude :)

Lacike

Nevím prostě jsou pro mě některá tvá letošní hodnocení trochu nepochopitelná. Já si myslím že když na to příjde tak jsem taky celkem snadno odhadnutelný. Taky mě tady ten zrychlenej střih sral a uznávám že story nic moc, ale zase tak nepřehledné mi to nepřijde. Pustil jsem si znova tu bitku na ošetřovně a užil jsem si jí. Podle mě highlight filmu. To dlouhý akční finále za mě taky ok. Nic z čeho bych si sednul na prdel, ale odpad nebo 1* si to rozhodně nezaslouží.

na příspěvěk reagoval Ouwen, Lacike

Wacoslav1

Ja som uz roky konstantny v tom co sa mi paci a co nie.

Komplet CGI akcne sceny v komixoch atd ma nebavia.

Neprehladne Bourneovske akcne sceny ma nebavia.

Rozhodne ale neodstrelim akcny film s takym stylom akcnych scen ak ma bavi pribeh. Napriklad treti Bourne ma neprehladnu akciu ale skvely pribeh, tak som dal 3 hviezdicky.

Spy Who Dumped Me ma skvele akcne sceny, ale otrasny zvysok, tak som dal 2*.

Moje hodnotenie je lahko citatelne.

To skôr ty si raz nadseny z nejakeho filmu aj ked je to vykradacka vselicoho starsieho a hned na to odjebes iny film, lebo je to vykradacka starsich filmov.

m.a.t.o.

m.a.t.o. (hodnocení, recenze)

Do konca roka si to urcite pozriem, potom vam poviem, ktory z vas dvoch ma pravdu :D Ale je fakt, ze o Petovi Bergovi ako reziserovi prilis vysoku mienku nemam :))

Lacike

Sorry poslední dobou mi tvoje hodnocení přijdou dost mimo, ale tvoje věc. Mě je to fuk. Já mít tvůj přístup a na všechno nadávat, tak to už se na ty filmy můžu rovnou vysrat a nemusím se na ně koukat vůbec :)

Wacoslav1

V tomto filme ma vôbec nebavil deja a akcne sceny mi nic nedali co je u akcneho filmu to najpodstatnejsie. Co ine tam mam hodnotit? Za co mam davat nejake hviezdicky? Ze to nevyzera podfinancovane je pre mna samozrejmost.

Nie som recenzent, takze nemusim sa snazit hladat pozitivne stranky filmu. Hodnotim cisto to jak ma film bavil. Tento film ma vôbec nebavil.

Wacoslav1 (hodnocení, recenze)

Jasně tak to všichni vyodpadujte a pak si hlavně nezapomeňte postěžovat, že už se skoro netočí žádné rkové akční filmy. Žádný div s takovým přístupem ze strany dnešních diváků :)

Lacike (hodnocení, recenze)

Nebavi ma strih cez osu, roztrasena kamera, bleskovy strih, ale najviac ma serie, ze behom chvatu vyhadzuju niektore zabery, takze chlapik načiahne ruku a hned sa zaber posunie o nieco dalej, ked uz superovi vrazil. Podobny problem s akcnymi scenami som mal v Mission Impossible 5.

Fakt nechapem, ze vyhodia tolko penazi na akcnu scenu a potom nam ju ani neukazu celu kvôli tomu, aby bola co najdynamickejsia.

Lacike

Ale to já si klidně porovnám, ale stejně mi nevymluvíš, že poslední dobou děláš to co já dělal nějakých pár let zpátky. Když ti prostě nesedne jeden aspekt filmu, tak ten film kvůli tomu shodíš úplně celý a nevidíš i to povedené v něm. Kurwa ze mě se stane ještě objektivní hodnotitel :) Odpady už prakticky nedávám. Kurwa jsem na dobrý cestě, aby se ze mě stal mýval číslo 2 :)))

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

jako Lacikeho pleskám, skoro za každý film, ale tady, tady se mu nedivím, má to pecku.

Wacoslav1

Ale proč stříhat Uwaisové bitky, to americký kaskadéři nestíhaj? Pro mě je to jako když rocková kapela, založená na kytaře, utlumí kytary v novým albu. Prostě na hovno.

Ouwen

Je fakt, že těch střihů je tam víc než je záhodno, ale Laco má sklony poslední dobou dost přehánět, proto mě jeho hodnocení vlastně ani nepřekvapilo. Pro mě osobně je ten film lehkým zklamáním a Berg pro mě pořád zůstává tak trochu rozporuplným režisérem který dokáže natočit velkou pecku, ale i absolutně průměrnej film.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Ouwen (hodnocení, recenze)

člověk neví čemu věřit - někdo tam píše, jak je to fyzický, přehledný, kontaktní, někdo zase nepřehledný a umělý. sakra lidi...

vegetol.mp

Hej, já si myslim, že s tim problém mít nebudu, ale i tak..proč Uwaisovi stříhat zbytečně bitky? Jakou to má pointu, najmout top bitkaře do filmu a prostříhat mu to? Prostě ať ten stříhač nevysírá, přece to není potřeba.. druhej díl Skylinu s ufounama nabídl špičkově natočený souboje, tak nevim proč je to potřeba tady nějak trhat.

Ouwen

Mozno ta to prekvapi a das plny pocet. Som zvedavy hlavne co povies na Ikovu bitku na osetrovne.

na příspěvěk reagoval Ouwen

Yoshitsune

Yoshitsune (hodnocení, recenze)

Lacike

tak možná mu něco řekne, poradí, občas se něco přetočí. Však nevim už u jakého filmu, si kameraman a režisér vjeli do vlasů, kolem točení a kameraman, se jim na to vysral a velkou část věcí spálil, pře karavanem režiséra. Takžeeee jo :))

Lacike

No jo no a o mě lidi říkaj, že si pořád jedu to svoje, když se polovina vyjadřuje naprosto bez nějakých znalostí, tohle fakt nechápu.