Tenkrát na Západě

• Itálie C'era una volta il West (více)

hyde1987

Pravda, není to můj nejoblíbenější western, ale asi je to tím, že já obecně westernovému žánru nějak neholduji. Dal bych 75% ale!! Claudia Cardinale mě dokázala zdivočit tak, že musím dát plný počet:-) ()

pogoman77

Tohle je Western úplně stejně jako jsou Watchmeni superhrdinská komixárna. V tomhle filmu je ukázáno jak to ve světě divokého západu funguje. Plus k tomu máte boží duelovské scény. Božíííííííííííííííííí ()

AcHeRoN

Nadherna hudba, dnes uz kultova a vsade kopirovana. Uzasne zabery Sergia Leoneho, kde strieda detaily a celky a inokedy necha dlhy detail na drsnu zarastenu tvar postavy na nabudenie atmosfery, skvela skladba zaberov. Vyborny herci, krasny minimalizmus. Chtiac nechtiac, tento film je kultom a to vo viacerych rovinach. ()

Dr.dogous

scénář 4 režie 5 herci 5 výprava 5 celkem 19 hodnocení 95% Franka, záporáka, litoval, dostal, co si zasloužil. Harmonika mu dal šanci, aby se z nastražené léčky vykřesal, aby si ho potom mohl zastřelit sám?! Čestná porážka, ale čestné vítězství? Samé mrtvoly, žily, dokud tě něpotkaly. Hrdinové jsou nebezpeční nejen sobě, za jistých okolností jsou však potřební. Pak jen úchvatně teskná melodie. Napětí vystupňováno rafinovanými zvuky bzukotu mouchy, funící lokomotivy. Klasický western. ()

J. K. Lister

Ať už vidím takové klasické westerny jako Tenkrát na západě, Hodný, zlý a ošklivý, vždycky se mi vybaví hudba Ennia Moriconeho. Tenkrát na západě se mi film spíš stává takový zbytečně zdlouhavý, aby byl divák napnut na samotné závěrečné vyvrcholení filmu. A možná je to tím, že žijeme v uspěchané době a filmy kdysi působé se nám v neposlední době zdají rozvláčné, ale to už je můj názor, každopádně by se mohly i některé scény osekat (jako tomu bylo v Blade Runnerovi - celý film měl 240 minut a zkrácen byl asi o půl hodiny) a dát mu větší spád. U přespříliš protahovaných filmů v hodinách večerních pomalu usnu, obzláště, když přijedu domů z práce. ()

Tchajda

Který filmový tvůrce může o sobě říci, že stvořil dva z nejlepších filmů v jedné kategorii. Ano moc jich nebude, ale naštěstí pro milovníky kvalitních ´´westernů´´ přece jen existuje. Po tak kvalitním počinu jako Hodný, zlý a ošklivý lze jen těžko uvěřit, že může vzniknou další stejně dobré nebo pro některé, ještě lepší dílo. Tradiční vzorec zápletky westernu je zde mistrně sestaven s důrazem na nejmenší detaily. Děj se pomalu odvíjí, aby pak v dramatickém závěru vyřešil osudy hlavních postav, možná předvídatelně, ale i tak zábavně. Dnes již kultovní motivy a scény filmu ve vás zanechají emočně silný filmový zážitek. A ta hudba... ()

TOPmoovie

vo svojom case to predbehlo vsetky westerny a kvalitu kamery, a doteraz to ziaden western nedobehl. a vsetky ceny hudbu by to malo mat ()

jakup57

Na prvýkrát to na mňa neurobilo až taký dojem...Proste western, známa hudba...No na druhý krát som si tento film už poriadne vychutnal a jednoznačne dvíham hodnotenie na 5*... ()

Nocturnum

Já nějak nevím, co napsat. Postavy tohoto filmu jsou tak skvěle vymyšlené a zahrané, že to snad lépe ani nešlo. Vskutku nejlepší western. ()

blare

Nebudu popisovat atmosféru, skvělé herce a dokonalost, vše je tu určitě barvitě popsáno. Napíšu jen jak jsem kdysi z neznámých důvodů neměl rád westerny. Pak jsem se dostal k tomuto vysoce hodnocenému, bezmála tříhodinovému filmu a po jeho skončení bylo vymalováno. Zbořily se mýty a od té doby s chutí sleduji jeden pistolnický snímek za druhým. Je ovšem nutno říct, že ještě žáden z nově viděných filmů s touto tématikou neodvál a ani neodvane mou duši z dob, které panovaly tenkrát na západě! P.s. nejen melodii harmoniky zapískám ve dne v noci! 9.99/10 ()

boulala

Diamanty, i tak by se daly přirovnat westerny toho nejlepšího zlatníka v oboru. Sergio Leone ukazuje americkým tvůrcům jak se brousí westerny na italský způsob a tentokrát vybrousil opravdu superkámen.... Úvodní scénka z nádraží končící Bronsonovým rozstřílením banditů je naprosto úchvatná. Jak se před téměř 50ti lety i bez 3D, digitální kamery a jiných vymožeností moderní doby dal udělat film, který si budou pouštět ještě i moje vnoučata, to věděl Leone "tenkrát v Itálii". Skvěle ho ve filmu doprovodil jeho dvorní skladatel Ennio Morricone, který hudbě dodal opravdový punc. No a herecké obsazení snad ani nemá cenu rozebírat, jen zmíním, že Bronsonovo ostrohraní na foukací harmoniku s pohledem kočky číhající na myš už asi nepředvede nikdo. ()

MyFairLady

Vynikajuci film s nezabudnutelnou hudbou. Prave pri tomto filme si clovek uvedomi, ze hudba dramaticky dotvara dej a dojem z filmu. ()

Johny Mist

Není na světě lepšího westernu a je na světě jen málo lepších filmů. Jason Robards a jeho nezapomenutelná role. Naprosto nadčasová hudba, která už dávno překonala hranici filmu. Zřejmě nejdokonalejší úvod v dějinách filmu a hláška o počtu koní je jeden z nejgeniálnějších vtipů na filmovém plátně.... Klobouk dolů, jasnejch 5 ()

Pythonator

Sergio Leone, Ennio Morricone a harmonika, která se vám zaryje do paměti jako málokterá hudba z filmu. Geniální soundtrack, geniální režie, geniální western. Podle mě je ale Hodný, zlý a ošklivý přece jenom o trošku lepším filmem (resp. tím nejlepším westernem). ()

krijka

Smí se vůbec kritizovat klasika všech klasik. Jistěže smí a já bych ji rozhodně kritizoval, kdyby ale bylo co kritizovat. Jenže není, protože takhle má vypadat dokonalý film. Téměř tři hodiny pomalu se vlekoucího příběhu, žádné super rychlé akční scény, nikde nestříká krev, přestože lidé umírají, ale film určitě nenudí. Ani na chvíli. Na zadek diváka posadí úžasná panoramata Monument Valey, ale to není to hlavní. Záběry jsou úchvatné i když na nich žádné obří skály nejsou, i když je na nich jen poušť, pár keříků a písek. Postavy jsou úžasně zahrané a i když jsou možná poněkud stereotypní, jsou prostě úžasné. Těžko říct, kdo je lepší. Je to vražedně psychopatický, ale přesto charismatický Frank? Nebo snad až dětsky hravý a zásadově kamarádský Cheyenne? Tajemný Harmonika, který hraje, když má mluvit a mluví, když má hrát a který kromě hraní umí i střílet? A nebo nádherná Jill, po niž pláčí všichni návštěvníci toho nejlepšího bordelu v New Orleansu? Pro mě je to ale asi Pan Vláček Morton, muž, jehož železná vůle drží pohromadě i rozpadávající se tělo. K tomu je třeba připočíst úžasně natočené scény-už prolog ze zapadlého nádraží posadí člověka na zadek. A potom, další smršť-masakr na McBainově farmě, poker alá Pan Vláček, závěrečný souboj… Viděl jsem tento film snad stokrát a kdykoliv ho uvidím rád znovu. ()

Zemřel Ennio Morricone

Zemřel Ennio Morricone