Reklama

Reklama

Seznamte se s Gusem Gormanem (Richard Pryor), naivním počítačovým programátorem, pro nějž je klávesnice jeho největší zbraní. V důsledku toho čelí Superman svému dosud největšímu nepříteli. Christopher Reeve se znovu zhostí své role v níž ještě prohloubí lidskou stránku své postavy, když jako Clark Kent spatří na srazu střední školy ve Smallville Lanu Langovou (Annette O’Toole). A když se Muž z oceli po vystavení Kryptonitu stane jeho největším nepřítelem, Reeve se zhostí obou rolí s oslnivým herectvím. Prožijte Supermana III s celým jeho srdcem, hrdinstvím a vzletným humorem. (Magic Box)

(více)

Videa (1)

Trailer

Recenze (179)

choze 

všechny recenze uživatele

Zvrhlost, ve které campy humor definitivně vítězí. Že něco není v pořádku zvětříme hned na začátku filmu. Jestliže první díl otvíral epický zánik Kryptonu a druhý napínavý boj Supermana s teroristy o atomovou bombu na Eiffelovce, trojka začíná infantilní bláznivou groteskou vrcholící tím, že Superman zachrání řidiče topícího se v kabině svého auta (do kterého nějakým podivným způsobem vtéká voda ze sraženého hydrantu pod ním). Kamenem úrazu je slabý scénář, který sice operuje s několika zajímavými motivy (nadšení i obavy z komputerizace, schizofrenický Superman), ale postrádá silný příběh plný emotivních momentů, jakým disponovaly oba předchozí díly. Místo toho je pojednán jako trapná taškařice, opírající se o one man show Richarda Pryora, který se ne náhodou dělí s Christopherem Reevem o místo na filmovém plakátě – stráví totiž na plátně zhruba stejně tolik času. Nedotaženost scénáře lze krásně ilustrovat na Clarkově/Supermanově romanci s Lanou Lang. Ačkoliv nápad nechat nový (super)hrdinův milostný objekt zahořet (narozdíl od Lois) pro Clarka a ne pro Supermana je osvěžující, vyvrcholení romantické linie se s předchozími díly, kde Superman kvůli Lois vrátil čas či se zbavil svých superschopností nedá srovnávat. Ještě hůře je na tom postava ústředního padoucha, který je pouze převlečeným Lexem Luthorem (další aristokraticky povýšený, ale ani zdaleka ne tak vtipný a charizmatický megaloman s komickým poskokem a bimbem), nemluvě o tom, že Robert Vaughn nesahá Gene Hackmanovi ani po kotníky. Vrátím-li se k filmu, pořádné obrátky nabere až ve druhé polovině, kdy se Superman pod vlivem syntetického kryptonitu stane „zlým“, vyvede pár zlomyslných skopičin, následně se efektně porve sám se sebou na vrakovišti a zlikviduje padoušský tým. Škoda jen, že je finále u superpočítače komiksově hloupoučké a naivní jako Kačenka Langerová z VyVolených. Kdo tenhle scénář poslal do výroby... ()

numi odpad!

všechny recenze uživatele

Napotřetí se konečně povedlo dostat Supermana až na úplného dno filmového bahna. Mohl bych se tady rozepsat proč, ale nevím kde začít. Na tomhle snímku není dobrého vůbec nic. Nejhorším omylem je samozřejmě scénář, který by měl možná úspěch pouze tehdy, pokud by byl film určen pro pravidelné diváky Teletubbies. To ale bohužel není. Humor (?!) je tragicky infantilní a zápletka vycucaná z prstu. Neopírá se ani o jeden jediný pravdivý schůdek, ze kterého by se dalo šplhat výše. A tohle já prostě "sežrat" nehodlám. Byla by to urážka všech ostatních scénářů, které se alespoň pokouší postavit zajímavou sci-fi zápletku na základě skutečnosti. A logické krtince drtí děj čím dál tím pravidelněji. Vrcholem absurdity je závěrečná půlhodinka, kdy je nejdříve Superman uškrcen, později je uvězněn ve vakuu a jen tak tak si zachrání holý život (jak je to vůbec možné, když byl předtím uškrcen, vysvětlovat nebudu, neboť by šlo o spoiler), a když je po všem, tak si v klidu lítá ve vesmíru (kde by samozřejmě kyslík pohledal, zatímco vakua je přebytek). Ne, děkuji, mozek už mi vymyli naši politici. [říjen 2006] ()

Reklama

Tosim 

všechny recenze uživatele

I když bych k smrti rád dal čytři hvězdičky, nejde to. Superhrdinův příběh je obohacen o staronový milostný motiv, Robert Waughn je skvělý zloduch a boj dobra a zla v podání Supermana a Clarka Kenta na vrakovišti je úžasný, prostě to nejde. Mimo jiné mi to kazí ten obří počítač a moc nevýrazný Richard Pryor :-( ()

Kubaso 

všechny recenze uživatele

Dost přeplácané pokračování, v němž nezůstal kámen na kameni. Prakticky celá první půlka filmu je věnována Richardu Pryorovi a Superman je tu jaksi mimochodem. I když se tu najde pár slušných fórků, Lesterův smysl pro humor se u pokračování jednoho z nejlepších komiksových filmů naprosto míjí účinkem. Šílený Superman je sice fajn, ale mám dojem, že v Robocopovi 2 to byla větší sranda. Finále se superpočítačem je zbytečně protahované a přehnané. Kromě obsazení Pryora je největší slabinou bezradný scénář, ze kterého se určitě dalo vytřískat víc, viz. nedořešený vztah Supermana/Lois/Lany. Prvním dvěma dílům se dalo ledacos odpustit, ale trojka už je předsmrtná křeč. ()

Autogram 

všechny recenze uživatele

Pri úvodnej titulkovej scéne som váhal, či pozerám správny film, ale naozaj to začína groteskou. Slabou, ale ešte znesiteľnou, to horšie príde neskôr. Objaví sa jeden lúzer ako hlavná postava, ktorý potom doplní partiu nevýrazných záporákov, kde šéfuje osvedčený vrah od Columba. Zbláznenie sa a schizofrénia Supermana naozaj nie je to, čo divák od takéhoto filmu očakáva. To všetko v prepálenom trvaní vyše dvoch hodín a filmová katastrofa je na svete. Nemôžem dať ani dve hviezdy, pretože ide o zneuctenie kultovej postavy. –––– Chceš zbohatnout? Staň se počítačovým programátorem. ()

Galerie (62)

Zajímavosti (24)

  • Film měl v Evropě premiéru dříve než v USA. A to o sedm měsíců. To byl velmi neobvyklý krok. (Karlos80)
  • Když Superman vytváří diamant pouhou silou ruky, je to odkaz na původní komiksy, kde to dokázal taktéž. (WolfR)

Související novinky

Zemřel americký herec Robert Vaughn

Zemřel americký herec Robert Vaughn

12.11.2016

Poslední ze Sedmi statečných se odebral na věčnost. Robert Vaughn, jehož minulostí trýzněný Lee se navždy zapsal do westernové historie, nás včera opustil ve věku 83 let. Ačkoliv ho znáte z řady… (více)

Reklama

Reklama