Chegi

Jeden z nejzaslouženějších Oscarů jak pro Dustina, tak pro Levinsona. Příjemně lidský film, který mě naprosto odzbrojil při prvním shlédnutí a pokaždé od té doby. ()

wooozie

Jediné co mě na tomto snímku nadchlo, byl (tradičně) skvělý výkon Dustina Hoffmana. Vše ostatní je ale takové nijaké, bez emocí, bez ničeho, co by tento snímek dělalo jedinečným, prostě je to takové pro mě moc americké. Navíc si připadám jako jediný, kterého údajná "proměna" Cruise ve filmu z arogantního frajírka na dobrosrdečného bratra absolutně nezasáhla, slabší 4*. ()

Kuny27

"Raymonde, využívám tě?" "Jo" "Drž hubu!" Nemám slova na komentář. Možná jen, že po přečtení komentářů jsem byl zvědavý, jak Dustin Hoffiman zahraje autistu, když byl tolik chválen. Zahrál to ještě lépe. Vše potřebné již zmíněno. ()

Zagros

První mainstreamový film, ve kterém byla jednou z hlavních postav postava autisty. Za odvahu přijít s podobným tématem tvůrcům patří obdiv. Nutno říct, že byli také náležitě oceněni. Byl natočen velmi dobře a Dustin Hoffman podal mimořádný výkon, přesto bych jednu podstatnou výtku měl. Možná to není ani chyba tvůrců, ale po Rain Manovi, si všichni začali myslet, že ví, co to je autismus. Film vytvořil jakousi škatulku či nálepku, do které spadají všichni autisté bez rozdílu. Pokud chcete poznat autismus ve všech jeho podobách, začněte třeba sledováním pořadu Přicházíme v míru s Michalem Roškaňukem. Je opravdu dobrý – poučný i zábavný. Rain Manovi přesto náleží zaslouženě vysoké hodnocení, za mě jsou to silné čtyři hvězdy. ()

-Dawe-

Dokonalost balancující na hraně smíchu a občasného mrazení v zádech. Konečně viděno v originále [KVIFF2018] ()

Revolver

Krásný, dojemný příběh s výbornými hereckými výkony jak Hoffmana, tak Cruise, i když Cruise se celý film spíš ztrácí v Hoffmanově stínu. ()

eagle-eye

Barry Levinson je můj celkem oblíbený a respektovaný režisér a film určitě má své kvality, ale moc dobře nechápu, co dělá v první desítce. Dobře, Hoffman zahrál výborně(resp.je to jeho asi poslední pozoruhodná role), ale Cruise byl přesný opak. Cruise je vůbec tragik, i když v Magnolii jsem nevěřil vlastním očím, tam byl excelentní, ale to byla výjimka, v tomto filmu byl snad obsazen jenom pro to, že byl zrovna "in" a že byl jen o něco málo větší než Hoffman, takže kameraman měl ulechčenou práci. Poslední co mě vadilo byl fakt, že autisiti se takhle vůbec nechovaj, ani v tom "lepším" případě, takže ač se Hoffman snažil sebevíc, a to oceňuji, jeho roli psal evidentně někdo, kdo by si na průjem vzal místo černýho uhlí projímadlo. Takže tři a víc ani prt. P.S.: Jen podotýkám, že Oscary u filmů beru spíš jako známku punku ne, ale jako razítko nevalné kvality. ()

Stružák

Naprosto fascinující, roztomilý a nezapomenutelný film. Excelentní Dustin Hoffman filmem proplouvá s takovou lehkostí, že člověk zapomíná, že je vše pouze hrané. Film vtipný i smutný zároveň - vážné drama, u kterého se člověk místy hodně pobaví. ()

Lukiš

Už za samotného Hoffmana dávám ***** - klobouk dolů, nemyslím si, že by to někdo mohl zahrát lépe než on. Zasloužený Oscar. ()

showxman

Herecký gala koncert Dustina Hoffmana, jemuž zdárně sekunduje Tom Cruise. A taky dojemný příběh o nalezení bratra - autistického bratra. Kdo neviděl neuvěří. ()

Milan25

Výborný herecký výkon jak Dustina Hoffmana, tak Toma Cruise. Příjemně provyprávěný příběh, ale 5* tomu nedám, scházelo mi tam něco víc. ()

Sgt.Pepper

Musíme si uvědomit pár důležitých věcí..když prší, nechodíme ven..letadla jsou nebezpečný..dálnice jsou nebezpečný..rybých prstů vždy 12 kusů a samozřejmě javorový sirup musí být na stole dřív než palačinky..a ve 23:00 je večerka..co však nikdy nezjistíme, kdo je sakra na tý první metě? ()

Sancty

Dustin Hoffman to ťahá nahor. Pokiaľ je na scéne je sa rozhodne na čo pozerať. Našťastie je tam takmer nepretržite a to čo predvádza je dokonalé herectvo. Cruise sa snaží a ide mu to celkom dobre. Zdarilá Levinsonovka. ()

Akční thriller Zúčtování dostane sequel

Akční thriller Zúčtování dostane sequel