Poslední království

• Velká Británie The Last Kingdom
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

Diskuze

Helo

Do Paříže, ve které nechal účelově selhat Flokiho (a jeho božstvo) ve velení v útoku na město. Já nemluvím vysloveně jen o názorových přeměnách Ragnárka, ale o tónu celého seriálu. Dříve to bylo pohanské maso vysmívající se křesťanství, člověk snad tak mezi řádky tušil, že tvůrci jsou nezbední ateisté, ale ve třetí řadě se nám trochu začíná otáčet, křesťanství už je bráno  v potaz a dokonce se  nám zjevil sám velký Bůh, který promlouval přímo k mnichovi. Je to možná jen můj subjektivní pocit, ale začínám z toho cítit ježíška.

na příspěvěk reagoval Morholt, erased

Helo (hodnocení, recenze)

Zeck

Nemyslím si, že je to až tak horký. Jasně, Ragnar nad tím dost přemejšlí a na jednu stranu ho to křesťanský nebe možná láká kvůli Athelstanovi, ale na druhou stranu tomuhle úhlu pohledu dal dost na prdel, když to křesťanství a jeho zvyky využil jen k tomu, aby se dostal do Paříže, takže...

na příspěvěk reagoval Zeck

Uživatel Gallienus smazal svůj příspěvek.

Gallienus

Zle to od tebe brát nemůžu, i kdybych chtěl, protože oba dva píšeme to samé a razíme úplně stejný názor. První řada, ve které se plenil křesťanský kostel, vraždili mniši s výsměchem jejich víře, ve druhé v podstatě to samé, zajatý mnich opouští  víru v Boha. To vše bylo svěží a zábavné a hlavně to křesťanství ukazovalo v pravém světle. Třetí řada ale už taková není, mnich se vrácí ke křesťanství, Ragnar skrze něj objevuje "krásy" křesťanství a touží po křesťanském nebi, aby si tam spolu mohli leštit bambusy.  Nemyslím si, že je ta změna udělaná proto, aby demonstrovala, že i Vikingové postupně přijímali křesťanství, ale z toho důvodu, že na FB stránce toho seriálu se člověk první dvě řady nedočetl v komentářích nic jiného než hate pokojných amerických křesťanů, proč v tom seriálu prokřesťanskéhoboha tak děsně opovrhují jejich vírou.

na příspěvěk reagoval Helo

Uživatel Gallienus smazal svůj příspěvek.

Gallienus (hodnocení, recenze)

Zeck

Neber to ode mě zle, ale první díly Vikings jsem ocenil právě proto, že seveřané s černoprdelníkama vůbec nesrali a navíc se mi líbilo, že ten mnich začal svou víru ztrácet... Bohužel, jak říkáš ty, on jí zase našel a nakazil Ragnara..., alespoň jeho stará, která je mi sice těžce nesympatická, má ohledně křesťanů tak pozitivní přístup..., to musím ocenit.

na příspěvěk reagoval Zeck

Gallienus

I z toho důvodu mě začínají mírně, ale skutečně jen mírně srát Vikings. Třetí řada sice kvalitativně zvedá laťku asi o dva metry výš o proti dosti nudné druhé, ale Ragnárkovi začíná harašit ve věži a to jeho koketování s Bohem a křesťanstvím mi začíná lézt krkem. On tam sice má "pohanského" oponenta ve formě Flokiho, ale z něho pro jistotu scénáristé vytvořili dementa radikálně lobbujícího za jiné bludy. Jistou obhajobu vyspělosti římské historie zaostalé křesťanské Británie tam sice představuje ten král, ale ten je taky naprostej zmrd. Takže se celý seriálek, původně plný pohanských prasat pohrdajících křesťanskými symboly a hodnotami, pomaloučku, polehoučku šije na vkus a míru věřícího amerického diváka, případně jiných věřících dementů. Osobně tedy doufám v to samé, co ty.

na příspěvěk reagoval Gallienus

Helo (hodnocení, recenze)

Morholt

Jo, už se v tom začínám zase orientovat... do doby, než to všechno zapomenu, jako vždy. Ale díky :)

Uživatel Titerus smazal svůj příspěvek.

Gallienus (hodnocení, recenze)

Pevně doufám, že si v seriálu bude držet Uhtred to své proti křesťanské cítění a pošle pár černoprdelníku za jejich falešným bohem..., ale hlavně, ať zde ukáží ten kontrast mezi římskou Británii a tím bordelem, ve kterém on sám žije. Vůbec by mi nevadilo několik velmi trefných Uhtredových poznámek k římskému stavitelství, historií a srovnání s vyspělou křesťanskou kulturou..., a taky pár scén jak kněží nutí své ovečky ničit pohanské kulty. Docela mě zajímá, jaký herečky budou hrát ty nabíječky co Uhtreda tak uhranuli (Skade, Erce...), z mé strany velké očekávání.

na příspěvěk reagoval verbal, Zeck

Snekovka

Snekovka (hodnocení, recenze)

Není to špatné, jen se postavy vůbec neschodují s popisem v kihách. A není tam Ivar Vychrtlý a to mě vážně zklamalo.

Martas81

Martas81 (hodnocení, recenze)

Tenhle serál mi přijde více realný(na tu dobu) než Vikings ( ten je více fantasy)

verbal

Zajisté, bez toho to snad ani nelze provést, až na ty prsty, ty si zásadně ocumlávám až poté!

anomandaris: Pokud ho porovnám se žužu Fimmelkem, kterého dotáhli až z Austrálie, aby měli v čele nějakého fešného metrosexuálního árijce, tahle bruneta z toho vychází ještě dobře.

na příspěvěk reagoval anomandaris

Uživatel Zeck smazal svůj příspěvek.

verbal

Paráda! Jdu si to nelegálně stáhnout, abych podpořil tvůrce, kteří mi to ani nechtějí nabídnout a jdu si taky vyhonit!

na příspěvěk reagoval verbal

Zeck (hodnocení, recenze)

Do prdele! Jak je možný, že o tomhle seriálu vím úplný hovno? Už to běží??? Chci to vidět, hned, kurva!

na příspěvěk reagoval verbal

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD