Poslední království

• Velká Británie The Last Kingdom
Velká Británie, (2015–2022), 42 h 33 min (Minutáž: 51–59 min)

Předloha:

Bernard Cornwell (kniha)

Alexander Dreymon, David Dawson, Ian Hart, Millie Brady, Eliza Butterworth, Harry McEntire, Mark Rowley, Emily Cox, Arnas Fedaravicius, Adrian Bouchet (více)

Alfréd Veliký brání své království před seveřany. Uhtred, který se narodil jako Sas, ale vychovali ho Vikingové, se snaží nabýt svého právoplatného dědictví. (Netflix)

HAL

Vikings jsou vedle tohoto nažehlená pohádka pro děti, skoro přesně takhle jsem chtěl aby to téma od začátku vypadalo. Last Kingdom se víc drží při zemi, realismu, ale pořád s velmi dobrými a vypointovanými charaktery a jejich příběhovými linkami. Při srovnání s filmy typu Outlaw King či The King samozřejmě bude tahat za kratší konec provazu, ale mezi akčně laděnými historickými seriály je to špička. /// Po konci páté řady zvedám na plné hodnocení - Last Kingdom není bezchybné, ale bezpochyby patří mezi nejlepší historická díla jaké jsem viděl, nejen mezi seriály. 9/10 ()

ywo666

Velmi tazke hodnotit. Zacina to zle. Velmi zle. Postavy otasne. Uhtred absolutne nesympaticky. Dej bez extra zaujimavosti. Kazdy robi iba hlupe rozhodnutia. Proste po vsetkych strankach slabsie ako Vikingovia. Ale postupne sa to rozbieha. A serial paradoxne ustoji aj smrt tych malo dobrych postav, ktorych som si oblubil. Kazda seria je trochu lepsia ako ta predtym. Uhtred je zly otec, zly manzel, zly frajer, zly vazal, zly kamarat. Proste cudny sociopat. Ale ak nieco, vie, je to vyhravat bitky. Jeho postava ma sral stale menej a menej. Na zaciatku som chcel dat dve hviezdy. Nakoniec to zatiahnem za 4*, lebo sa to fakt nakoplo. Stale je to horsie ako Vikingovia. Ale klobuk dole ako sa tvorcovia prepracovali zo sracky na dobry historicky serial. Dodatok po piatej serii. Stale plati ze serial rastie. Na rozdiel od podobnych Vikingov ktori neskor uz stracaju dych. ()

Ratemus

Nejdříve jsem tomu dal tři hvězdy, ale s druhou řadou musim změnit rozhodnutí od základů. První řada byla nic moc, nejvíce mě bavil Ubba a Uvřed se svým adolescentním knírkem spíše otravoval. Druhá řada nabrala jiné tempo a fakt mě bavila. Jedna věc mě teda ale opravdu štvala, někomu se zdá sen o hovně a to hovno je druhý den král, hlavně že to tak chce bůh, postavy přichází a odchází. Tento seriál je učebnicovej příklad toho, že s věřícími se prostě nedá bavit natož s nimi žít. Scéna kdy jednomu vezmou majetek s tim že to bude sloužit bohu a pak se otec (čti pedofil) cpe masem jako to prase mě fakt nasrala. Ale jinak výborné, skvělá kamera, akce a pletichy, u mě dobré a jak jsem se netěšil na druhou řadu tak na tu třetí se těším....jinak ten Alfréd byl opravdu takovej idiot? mimochodem v té době se ještě meče na zádech ani nenosily, vlastně je to šíleně nepraktický ()

ivan bohatyr

Dobrý seriál, pěkné prostředí, děj na můj vkus trochu pomalejší, nicméně přední problém je v tom, že herecké obsazení mi přijde nevhodné, především Alexander Dreymon je velká chyba. Hlavní dvojice mi není sympatická a obecně jsem se s nikým nesžil, takže bez zájmu sleduji děj, ale nikomu nefandím, nikdo mě nezajímá jak dopadne. Podobný seriál Vikingové je v tomto směru úplně něco jiného. ()

Chrustyn

Hodnoceno na základě první série. Po několika dlouhých měsících a s velkým zpožděním, jsem konečně dokoukal celou Hru o trůny. Navnaděn historickým tématem jsem vyhlížel co dalšího rozjedu a Poslední království se zdálo jako velice dobrá volba. Hodnocení vysoké a vzhledem k tomu, že je seriál přirovnáván ke skvělým Vikingům, těšil jsem se moc. První dojmy velice dobré. Skvělá špinavá atmosféra, působivá ruční kamera a i postavy byly zajímavé. Bohužel jsem si někdy v druhé půlce začal víc a víc uvědomovat, že se toho vlastně moc neděje a bohužel se tento pocit až do konce nezměnil. Nudil jsem se, vývoj příběhu a postav jsem moc necítil a po první sérii končím a vyhlížím něco jiného. ()

Galerie (1 485)

• Natáčeno z velké části v Budapešti. (mmajjkii)
  • Seriál je inspirován knižní sérií Bernarda Cornwella „The Saxon Stories“ („Saské kroniky“). „The Last Kingdom“ („Poslední království“) je první kniha ze série. (Doomcourier)
  • Bitva o Tettenhall, která byla v tomto díle zpracována, se odehrála 5. srpna 910. O jejím průběhu se neví mnoho, nicméně si prokazatelně vyžádala několik tísíc obětí. (slipknotfan)

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

NEJ roku dle TOP uživatelů a adminů ČSFD

30.12.2023

Rok 2023 se uchýlil ke svému konci a přišel tedy čas, abychom vám stejně jako v předešlých letech opět představili výroční topky tří filmů a případně taky tří seriálů podle některých z… (více)

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

TOP 2018 dle TOP uživatelů ČSFD.cz

29.12.2018

Nejoblíbenější uživatelé ČSFD.cz tradičně sestavili trojku nej filmů a seriálů, uvedených do distribuce nebo na filmových festivalech v uplynulém roce. S pěti hlasy jednoznačně vyhrávají mezi filmy… (více)