Johnny žije ve stínu svého někdejšího úspěšnějšího soupeře, pije a je na dně. Rozhodne se proto znova otevřít školu karate Cobra Kai. (Netflix)

Sany33

Príbeh: Johnny stále bojuje s démonmi minulosti kedy sa jeho život navždy zmenil v jednom jedinom momente a síce prehrou s Danielom Larusom. Teraz sa potĺka životom a snaží sa nájsť jeho zmysel. Prevedenie: Veľmi silná dávka nostalgie. Umocňujú ju aj zábery z pôvodného filmu a veľmi dobrá hudba. Hlavný hrdina celkom sympaťák a uvidíme akým smerom sa seriál vydá. Zatiaľ to vyzerá veľmi dobre. 95% ()

Trevor

Pre jednu generáciu bol karate kid priam kultovou záležitosťou, treba povedať že jeho návrat ma celkom zaujal a rozhodol som sa mu dať šancu. Moje očakávania nuie sú príliš veľké, na druhej strane kto nič veľké nečaká nemôže byť sklamaný a to asi vystuhuje najlepšie prvú epizódu tohto seriálu. Žiadne sklamanie ale ani diera do sveta, celkom milý priemer. ()

MM_Ramone

V roku 2018 mal premiéru americký televízny seriál "Cobra Kai". Prvá séria obsahuje desať dielov. Je to voľné pokračovanie kultového kino filmu "Karate Kid", ktorý bol natočený v roku 1984. Dej sa odohráva tridsať štyri rokov po udalostiach, ktoré sa odohrali v pôvodnom snímku. V hlavných úlohách sa znova objavili herci William Zabka a Ralph Macchio. Znova vypukne rivalita medzi Johnny Lawrenceom a Danielom LaRussom. Prvý, úvodný diel z prvej série nesie názov "Degenerovaný macher" (Ace Degenerate). Zničený, zlomený a životom znechutený Johnny Lawrence sa rozhodne, že jediným východiskom z jeho nezávidenia hodnej situácie bude to, keď znova otvorí školu karate dódžó Cobra Kai. ***** ()

SpaceOdyseus

Na Karate Kidovi jsem vyrostl, tak jsem prirozene k pokracovani po triceti letech pristupoval s velkymi obavami. Jaky neverici Tomas jsem ale byl. Podivat se na cely stary konfilkt z druhe strany byl genialni napad. Postava, ktera v osmdesatkach byla proste jen zly sablonovity zaporak, aby se mel kladas s kym prat, ma najednou opravdovou hloubku? A to cele na prijemne nostalgicke vlne, ktera vubec nepusobi na silu? Ano, prosim! ()

castor

Nostalgie, 80. léta, limonádové trable. A staré dobré karate. Kdysi to bylo naopak. Sic zmetek, ale prachatej. Otčím Johnnyho Lawrence měl peníze, ale dobře se k němu nechoval. I proto začal Johnny s karate. Daniel LaRusso žil rovněž v neúplné rodině, peníze navíc neměli. Teď se jejich role vyměnili. Danny má velký dům a prosperující firmu, Johnny čistí septiky a věsí plazmové televize na špatné stěny. Žije sám, má syna, se kterým se nestýká, do dojo dávno nechodí, chlastá a čumí na staré fláky (Železný orel nebo Do útoku). Navíc mu zrovna mladá ucha nabořila jeho milovaného Pontiaca. Z opravny odchází s bonsají. Od kohopak ji asi dostal? Je úžasné vidět, jak tvůrci vzali z úvodní trilogie jen to smysluplné (staré dobré karate, slušně uchopené postavy) a obalili to dalšími nosnými prvky pro svoje mnohem bohatší vyprávění. Tohle dvacetiletí diváci nemůžou absolutně pobírat. ()