Reklama

Reklama

Epizody(2)

Obsahy(1)

Strhující dvoudílné drama vychází ze skutečné události, která se odehrála v německém městě Gladbeck v parném létě roku 1988. Dva maskovaní gangsteři přepadli tamní pobočku Deutsche bank, zadrželi rukojmí a požadovali výkupné, auto a volnou cestu na útěk. Řešením situace byla pověřena policie, ale události v bance si záhy získaly i obrovskou pozornost médií, jejichž touha po senzaci udělala ze zločinců celebrity. Vývoj přepadení gladbecké banky nemá v německých dějinách obdoby, protože jej provázela celá řada pochybení na straně policie, trestuhodný zmatek i snaha zbavit se politické odpovědnosti. Televizní minisérie režiséra Kiliana Riedhofa (Homevideo, 2011), která sleduje aspekty 54 hodin trvající krize s mrazivou autenticitou, vychází z důkladných rešerší dobových materiálů, včetně televizních záznamů a novinových článků. 54 hodin získalo řadu německých prestižních televizních ocenění a patří mezi nejvýraznější televizní díla německé produkce minulého roku. (Česká televize)

(více)

Recenze (26)

laik_60 

všechny recenze uživatele

ten film naozaj nemuože za to, že som mu dal iba dva body, to nízke hodnotenie je za tu byrokraciu v nemeckej policii, nezodpovednost starých uradníkov co sa schovavali za čísla paragrafov a vyhlášok. Takí ludia by si nezasluzili ani odchod do penzie ale rovno na smetisko bez narokov na financnupodporu ()

Arsenal83 

všechny recenze uživatele

Že napínavý príbeh, ktorý totálne rozhodil nemeckú spoločnosť. No neviem, nemal som ten pocit. Normálne som si pritom dal žemľu so šunkou a vôbec ma nenaplo. Ani nerozhodilo, pretože je tu síce dobre vykreslená atmosféra 80. rokov a ukázaná neschopnosť polície, ale mňa tá žandárska impotencia niečo vyriešiť už necháva chladným - to je súčasť ich práce byť nekompetentný. A že boli médiá odpad už v osemdesiatomôsmom, tiež nič prekvapujúce. Takže to celkom prešlo, ale zároveň ma aj trochu obišlo, čo nie je úplne jednoduché. ()

Reklama

ostravak30 

všechny recenze uživatele

Poměrně zajímavý film o tom, kterak policisté neuvěřitelně laxně a místy až hloupě přistoupili k únoscům. Dále hodně zarazí neskutečný přístup novinářů, kteří se na kořist vrhli jako hyeny lačnící po titulcích ve svých plátcích. Že policie s únosci v podstatě nekomunikovala a po celou dobu nebyla schopna se domluvit, diletantsky postupovala v podstatě v každém kroku je šokující právě s ohledem na vážnost situace a fakt, že se jedná o velmi vyspělou zemi. Přeci jen si ale myslím, že celkově snímek nepřekročil stín televizního filmu. Těžko přesně říct, čím to bylo. Možná délkou, možná herci, možná mohli přijít alespoň střípky skutečných archivních materiálů. ()

CarloRizzi 

všechny recenze uživatele

My tady máme snad 12 století. Tak klobouk dolů co němčouři natočili. Opět Němci ukázali to dokáží natočit a neboj se sáhnout historie. Další pohled do německé historie., Tentokrát na téma Bankovní loupež 54 hodin. Je teda dost neuvěřitelné že támhle neschopná policie byla v 80 letech v Německu. Po filmu Baader Mainhof Komplex tady máme další film který který ukazuje smutnou historii Německa. ()

Kozlowski8 

všechny recenze uživatele

Pokud by člověk netušil, že ve filmu vidí vcelku přesnou rekonstrukci případu z 80. let, mohl by to klidně a regulérně považovat za parodii (ne zcela povedenou). Ve skutečnosti se ale jedná o velice smutný příběh, ukazující až těžko uvěřitelnou nerozhodnost, nezodpovědnost a neschopnost tehdejšího policejního vedení při řešení oné situace. I kvůli tomu, jak se celý ten případ natahoval a v podstatě stagnoval - i tato filmová podoba působila postupně čím dál víc utahaně a stereotypně. Takže docela nuda. Na víc než průměr to nevidím. 60%. ()

Galerie (35)

Zajímavosti (6)

  • I přesto, že jednotlivé situace působí velmi bizarně a neuvěřitelně (hlavně chování a rozhodnutí policejních představitelů, ale i přístup a chování novinářů), jedná se o velmi věrnou rekonstrukci skutečných událostí dle pořízených nahrávek, policejních záznamů a výpovědí svědků. Na internetu lze dodnes například dohledat reálná videa rozhovorů zločinců s médii, které jsou téměř totožné, jako v této minisérii. (Sidarius)
  • ŠPZ na vozidle holandskej polície (HR-20-TN) sú iné, ako sa používali v minulosti. Písmo a medzery sa nezhodujú s tými, ktoré sa používali pre holandské poznávacie značky v roku 1988. (Tomu.Ver)
  • Úvodné titulky a aj tie záverečné uvádzali síce hercov, no žiaden z nich nebol zodpovedajúci názvu postavy, dokonca ani pre tie hlavné. (Tomu.Ver)

Reklama

Reklama