Anglický pár s malým nemluvnětem se plaví na lodi u afrických břehů. Loď ztroskotá, sice se všichni zachrání, ale záhy jsou napadeni tygrem. Rodiče umírají, miminko ukryté pod dekou zachrání gorila Kala. Odnese ho mezi členy své tlupy, dá mu jméno Tarzan a vychovává ho jako vlastního. Jeho dobrodružný život v korunách stromů obrátí naruby expedice profesora Portera, který přijel do africké džungle studovat život goril. Tarzan si poprvé uvědomí, že je člověk, a zamiluje se do profesorovy dcery Jane. Čeká ho velké rozhodnutí. Zvolí život po boku krásné Jane, nebo zůstane se svojí gorilí rodinou? (TV Nova)

Maynard.

A máme tady za sebou dalšího animáka z pera Disneyova, a zase u toho byla nemocná dceruška :o). Po skončení se hrozně vyptávala kdo zabil ty rodiče a jak zabili tu malou opičku, tak sem se to snažil krapet okecávat, ale myslím, že už mi to uplně nežere, tak říkám rači skoropravdu :o). Tarzana sem nikdy v týdle podobě neviděl, takže sem vlastně netušil o čem film bude. Jedinýho, kterýho vlastně znám je s KEvinem Sorbo, taková ta americká slátanina z devadesátek. Tohle si drži kvalitu a napínavost až do konce. ()

Abiosis

*NATURAL BODYBUILDER* Kreslený Tarzan má stehná štyrikrát väčšie ako ja, ale je tiež pravda, že nabehá toho oveľa viac ako ja. Bicepsy má trikrát väčšie ako ja, ale je tiež pravda, že zavesený na lianách strávi oveľa viac času ako ja. O jeho bujnej hrive a opálenej pokožke sa vyjadrovať nebudem, len ticho závidím (i keď Photoshop dnes dokáže zázraky). Je to rozprávka zameraná najmä na akciu - toľko skákania a behania a zachraňovania a bojov nahustených do tak krátkej minutáže možno vidieť len v béčkových akčných filmoch - a preto logicky nedostáva priestor príbeh. Treba uznať, že na všetky tie parádičky, ktoré Tarzan predvádza, sa pozerá so zatajeným dychom a vypúlenými očami, lenže nič viac, azda okrem príležitostných vtipných situácií a replík, rozprávka neprináša. Dokonca aj nepriateľ pôsobí ako milý sused z vedľajšieho bytu a je premohnutý akosi príliš rýchlo a príliš ľahko. Verdikt v 1 vete: Akčná rozprávka s jednoduchým príbehom, určená skôr pre najmenších. 28.04.11 ()

honajz2

Animáky já hodně rád, ale nemůžu si pomoct, Tarzan mě fakt moc nezaujal. Slabý příběh, nevtipný humor, přehršel nudných písniček, strašně pomalá gradace děje... Všechno se tu sází jen na prostředí a skákání po liánech, ale to je dost  málo na to, aby mě to zaujalo. I kvůli tomu všemu jsem se u toho dost nudil a taky kvůli tomu z toho žádné další dojmy nemám. Animace je hezká, pár zajímavých scén to je, ale jinak to šlo dost mimo mě. 2* ()

Koda

Kdo by neznal Tarzana... aspoň odvyprávět děj. U tohoto filmu prakticky není moc komentovat. Hned ze začátku velice silná scéna, která nabudí člověka do filmu takovým způsobem, že si člověk řekne: No do hajzlu, na to že je to Disney film, tak se mejkři dost odvážili zahrnout krev do filmu. Písničky, které jsou prostě nezapomenutelné, ať od Phila Collinse, tak i Petra Muka dávají přesně tu duchovní sílu v písních, které tomu prostě dávají šmrnc. I já jsem měl tu šanci vidět v Praze muzikál na Tarzana, kde hrála Ivanka Korolová s Tomášem Traplem, a rozhodně to byl zážitek na celý život! ()

JohnnyD

Fantastické prerozprávanie príbehu o Tarzanovi do žánru animovaného filmu pre deti. Na Disneyovku je to prekvapivo drsné (aj sa tam zabíja a umiera), krásne farebné, akčné, so skvelými postavami a nadupaným humorom. Len tou CGI animáciou si tu Disney pomáha až príliš a piesne Phila Collinsa, hoc dobré, mi tu úplne nesedeli (hlavne úvodnému zhustenému flashbacku by sa hodila viac dramatická hudba). ()

• Aby animátoři přesně zachytili pohyb Tarzanova těla při sjíždění kmene, inspirovali se pohyby skatera Tony Hawka. (D3VIL)
  • Podľa tohto filmu vznikla v roku 1999 videohra s názvom Tarzan Action Game, ktorá využíva niektoré časti z filmu. (Kub_ees)