Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

El-Barto

"Máte v sobě něco sicilského? - Od včerejška ne." Kdo neviděl Kmotra ani Casino, tak ať se raději ani nesnaží pochopit. Jinak jde o docela slušnou parodii. Myslím si, že si tvůrci mohli odpustit několik fakt nechutných scén, které navíc nebyly ani vtipné. Jinak Lloyd Bridges jako Marlon Brando válí, hlavně s tím melounem :) ()

Stíba

Mafiánské filmy znám velice dobře a tak jsem byl dost zvědavý jak bude tahle parodie vypadat. Místy je film vcelku dost podařený, často je to ale spíše průměrná podívaná. Stejně tak je na tom dějová linie filmu, která mi příšla podivně poslepovaná. Nejlepší scény se týkaly Casina a zbytek jednoznačně převršovaly. ()

(Z)denny

Proboha! co chtěl Jim Abrahams tímto snímkem dokázat? Asi jen to, že umí točit skvěté parodie.. Parodie, které jsou určeny pro opravdové znalce filmového uměmí, protože průměrný či podprůměrný divák, který neviděl všechny parodované snímky, se zasměje asi jen pár vtípkům (které jsou však dost dobré..). Naproti tomu opravdový filmový fanda se trhá smíchy od začátku do konce.. ()

Tommassi3

Nechápu, co mají Forrest Gump, Dětská hra či Jurský park společného s "gangsterkami".. Navíc ani zde se Abrahams nevyhnul prdícím a blicím scénkám, což moc nepotvrzuje zdejší četná zamyšlení nad údajnou poctou nejen "mafiánským" filmům, ale předně těm vůbec nejkvalitnějším snímkům historie.. V rámci žánru mám skutečně "nakoukáno do zásoby", ale potíž je v tom, že ten vtip tu prostě nevidím a postrádám !! A tak i nadále za vrchol Abrahamsovy tvorby považuji dvojici Žhavých výstřelů !! Co se těch zmiňovaných poct týká, stačí si pustit jakýkoliv film Quentina Tarantina, ten skutečně ví, co dělá !! ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)