Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

JohnMiller

Jim Abrahams bol............. (síce ešte žije ale moc toho za poslednú dobu nenatočil) asi jediný režisér/scenárista ktorý dokázal nakrútiť/napísať dobrú paródiu. žiadna alebo pomenej trápností, pomenej fekálneho humoru a dokonca aj skryté vtipy ktoré pochopia iba ľudia ktorý videli tie správne filmy. S paródií za posledných 10 rokov mi je zle. Je to neuveriteľne trápne a nehrozí mi pri nich žiadny náznak úsmevu. Pri Abrahamsových s 90 rokov sa však bavím kráľovsky. Mafioso najviac funguje vtedy ak má človek napozerané parodované filmy. Hovorím to s vlastnej skúsenosti pretože ako dieťa som sa vtipom síce nasmial avšak predlohy som nepoznal a tak mi ušlo poriadne veľa vtipov. Pozrel som si to teraz. Film ma na moje prekvapenie stále baví a spomedzi mnohých paródií prepadákov za posledné roky zrie ako víno. ()

El-Barto

"Máte v sobě něco sicilského? - Od včerejška ne." Kdo neviděl Kmotra ani Casino, tak ať se raději ani nesnaží pochopit. Jinak jde o docela slušnou parodii. Myslím si, že si tvůrci mohli odpustit několik fakt nechutných scén, které navíc nebyly ani vtipné. Jinak Lloyd Bridges jako Marlon Brando válí, hlavně s tím melounem :) ()

wosho

Pokud Maffiosso srovnáme se starší tvorbou Jima Abrahamse, tak se jedná o zcela průměrnou parodii s né moc dobrým obsazením hlavních rolí. Ale pokud Maffiosso budeme brát jako rozloučení starého matadora ze ZAZ s touto tvorbou, lze jej pak brát mnohem smýřlivěji. A jak podotkl Douglas, Maffiosso si divák vychutná, jen pokud bude znát všechy gangsterky, ze kterých si děla Abrahams laskavou srandu (což je asi největší rozdíl mezi partou ZAZ a dnešní tvorbou parodí od prasat a sviní). ()

JADIM

Niekedy sa až čudujem, nad akými hovadinami sa dokážem pobaviť. Niektoré situácie ma rozsekali fakt extrémne a to tam nemuselo ani ísť o prepracovaný vtip o tých drsných mafiánskych snímkoch, ktorým ja neholdujem. Keby som ich sledoval, tak sa bavím ešte viac. Výborná paródia. 8,5/10 ()

• Natáčení filmu probíhalo od 22. září do 10. prosince 1997. (GASTON73)