Mistr filmové parodie Jim Abrahams si vzal tentokrát na mušku slavné mafiánské filmy počínaje Coppolovým Kmotrem a konče Scorseseho Casinem. A tak můžeme znovu sledovat pohnuté osudy přední mafiánské rodiny, která se z chudých sicilských přistěhovalců vypracovala na nejvýkonnější zločineckou organizaci ve Spojených státech. Tentokrát se ale navíc pořádně zasmějeme, protože v mafiánských filmech je materiálu k parodování víc než dost. (oficiální text distributora)

MM11

Nepochybně podařená parodie, dnes je takových zoufalý nedostatek na trhu. Snímek nepotřebuje příliš známých tváří aby pobavil. To je docela zajímavé, obvykle totiž producenti doufají, že úspěšný herec vyřeší problematický scénář. To jistě ne, jen svým jménem na titul naláká. Maffioso má jediný problém v úspěšnosti gagů, některé jsou příšerné a sráží film dolů. Ty vtipné však určitě vedou a kvůli nim stojí za to film vidět. ()

Matty

Další z řady parodií snažících se být vtipné za každou cenu. Vtipy „až nadoraz“ (prdění, zvracení a jiné sprosťárny), desítky narážek na filmy všech žánrů nešikovně poslepované téměř neexistujícím dějem, pár docela vtipných okamžiků za hranou politické korektnosti („přivezl jsem ti Korejce“) a pochopitelně přehrávající herci. Nevkus až za hrob, ta nejčistší forma pokleslé zábavy, ale (!) stále zábavy. 60% Zajímavý komentář: Eddard ()

Malarkey

Další z řady opravdu výborných komedií, které buď milujete nebo nenávidíte a zřejmě poslední a nejlepší parodie, která byla spáchána na půdě bří Zuckerů a Jima Abrahamse a stála za to! Pokud neznáte Kmotra opravdu dokonale, tak si parodující scény moc neužijete, ale přesto se pobavíte i když to nebude ono. Výborný herecký výkon bohůžel poslední od Lloyda Bridgese veleznámého parodistického herce, který se díky Žhavým výstřelům stal opravdu slavný. Tímto je film jemu udělen na památku a to po právu. --- Jak se jmenuješ chlapče?...Tak Armani Větrovka ()

Prochy38

Jedna z těch povedených parodií, i když Žhavé výstřely to fakt nejsou ani v nejmenším. Oba hlavní filmy, které Maffiósso paroduje (Casino, Kmotr) znám a hodně můžu. J. Mohr i L. Bridges excelují. Dobře se kouká na kočky Ch. Applegate i P. Gidley. Zasmál jsem se dobře. Pár vtipů jako tradičně nepostrádalo fekální a oplzlý humor, který nemusím ani v nejmenším, to tomu hodně vzalo. Ale jako pohodovku se rád zasměju příště zas. ()

Frajer42

Dá se strávit. Několik vtípků vskutku vydařených, takže jsem se několikrát zasmál. Úplně si však nejsem jistý zda by se zasmáli i lidé, kteří žádný s parodizovaných snímků neviděli, i když při tak hojném jejich výskytu to snad není ani možné. Samozřejmě si film neudrží nějaké vyšší tempo moc dlouho. Nemá dokonce ani žádný smysluplný děj. Děj je tu vybudován jako koláž scének převážně z mafiánských velkofilmů. Viděl jsem mnohem lepší a vtipnější parodie. Tohle není žádný zázrak. 2* ()

• Během čtení titulků následuje ještě pár scén s osudy postav, dále „fun facts“, nebo co v krocích udělat po dokončení filmu. (griph)
  • Hned na začátku chlapec přeletí přes řidítka a narazí do podobizny Benita Mussoliniho. Film se odehrává roku 1901, kdy byl Mussollini teprve čerstvě vystudovaný učitel před odjezdem do Švýcarska. Navíc se podobizny Mussoliniho začaly v Itálii vyvěšovat až od roku 1919. (ypres.bass)