Reklama

Reklama

Obsahy(1)

Příběh o tom, co dětem může způsobit obyčejné brouzdání po internetu. A rodičům změnit život… (Televize Seznam)

Recenze (35)

Igwar 

všechny recenze uživatele

"Na hory" je krátkometrážny film so šokujúcim koncom, ktorý má i edukatívny charakter. Nemyslím, že v ňom niečo chýba, ako uvádzajú niektoré komentáre. Kedže pri krátkometrážnom filme nie je dostatok priestoru, autor vybral tú zlú možnosť, aby apeloval ako to nemá byť (vrátane neempatických a nesympatických rodičov). Ak by mal film inú (dlhšiu) formu, dalo by sa polemizovať o miernejšom konci s návodom na riešenie. Inak je film natočený veľmi dobre po hereckej i režisérskej stránke. Čo sa týka zobrazenia nahoty, celé je to natočené v tomto smere pomerne vkusne, bez jej zbytočného explicitného zobrazovania. Dôkazom je aj to, že jedna z dvoch takto "chúlostivých" scén filmu je zachytená aj na bežne verejne vystavovanom filmovom plagáte. Ak niečo láka úchylákov na tento film, tak určite prehnaný komentár aký napísal napr. Vikki O erotike (alebo dokonca o autoerotike) nemôže byť ani reč - absolútne žiadna vo filme nieje. ()

petrsv 

všechny recenze uživatele

V podstatě to nejlépe napsal salahadin. Film není natočený špatně, ale chybí řešení. Nad tímhle se někdo zhrozí, možná si někdo uvědomí rizika kyberšikany, ale těm mladým to nepomůže vůbec v ničem. Zakončit to prostým sdělením, že mají děti mluvit s rodiči, přičemž těm rodičům ve filmu bych to na místě kluka neřekl ani náhodou, to je poněkud úsměvné. Film tak vlastně jen sděluje, že tady problém kyberšikany je. Což není nic novýho, píše se o tom furt. Proč vzniká, jak se to dostane do takové krizové situace a hlavně, jak z toho ven, to už se nedovíme. ()

Reklama

zdepapepa 

všechny recenze uživatele

Chyběl mi tam lepší závěr, nemyslím vyústění děje, spíš mi jde o odmávnutí jednou obrazovkou s několika statistikami a následný přechod do titulků uvozených pár odkazy a telefonním číslem na linku bezpečí. Klidně to mohlo pokračovat pár ukázkami skutečných případů, jakou měly dohru, aby bylo jasně vidět, že prezentované není jen čirá nebo přibarvená fikce a že kontaktování autorit pomohlo (a jak). Klidně i přihodit něco pro lidi odmlouvající stylem "tak TOHLE se mně stát nemůže" (vyvozený závěr např. proto, že prezentované byl místy extrém) nějakým příkladem "a co když už se to děje, jenže zatím v menší míře?"). Druhou vadou na kráse pro mě byly postavy rodičů, ostatně z tohoto důvodu beru Na Hory jako výstrahu nejen dětem, ale i rodičům. Závěrečné poselství "Nenechávejte si své problémy pro sebe. Mluvte s námi." je pro mě dost komické. Nečekal jsem idylické vztahy, ale například člověku jako je tento filmový otec bych se s moc věcmi nesvěřoval. ()

Macinkacz 

všechny recenze uživatele

Jako jo, dobrý to je. Ale vadí mi, že je to spíš upozornění pro mládež, jak by se měla zachovat. Ale Teda o chování rodičů ve videu už není řeč. Přitom si myslím, že v tomhle videu to spíš ukazuje na problém v rodině. Komunikace je na bodu mrazu. Tohoto otce bych snad ani za otce nechtěla a kdybych se mu měla s něčím takovým svěřit, tak si asi raději hodím lano. Video postrádá radu, jak na to, když nastane takováhle situace. Ale ono to asi ani nejde ukázat, právě díky přístupu těchto rodičů... ()

Big Bear 

všechny recenze uživatele

Mno salahadin a petrsv tu píšou, že na konci chybí řešení, ale ono tam je. Kdo vydrží u titulků, dozví se kolik dětí je dnes takhle vydíráno a jen 2% procenta se svěří rodičům. Ono nabízené řešení je ve větě ,,nenechávejte si své problémy pro sebe, mluvte s námi''. Jaké další řešení by to mělo být nevím. Dnešní generace teenagerů i dětí školního věku běžně vlastní smartfouny. Jsou díky nim v neustálém kontaktu s otatními a i když se rodič snaží, tu kontrolu prostě nemá a mít nemůže. A pak tu jsou sociální sítě a další šílenosti, kde už dokonce pod nějakou identitou mohou chatovat s kýmkoliv... Hrají si na velké, ale přitom si neuvědomují, že jsou stále mláďata, kterou jsou zranitelná. Zakázat mobil? To asi nejde. Takže je to jen a jen o té komunikaci a důvěře. Film byl dost drsný a ač jsem od začátku tušil, že je chlapec vydírán a nejde o srandu, ten konec mně dostal. Takhle by měly vypadat krátké varovné filmečky apelující na nějaký problém. Já tedy dávám za 4 sms. * * * * ()

Galerie (3)

Zajímavosti (4)

  • Vedoucí projektu „Seznam se bezpečně“ Martin Kožíšek se nechal slyšet, že ho k projektu motivovala mladá nezletilá slečna, která mu zavolala a prosila ho o smazání jejich nahých fotografií z emailového účtu jejího bývalého přítele. Slečna však nenechala žádné informace, tudíž ji nebylo pomoci. Bohužel spáchala sebevraždu. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)
  • Termín natáčení filmu byl záměrně naplánován na únor, kdy meteorologové slibovali na horách sníh. V termínu natáčení bylo ale slunné počasí a sníh byl pouze v Praze. (pan.sponka)
  • Je až ironické, že po zveřejnění filmu se mladému Lukáši Veřtátovi, představiteli Patrika, začali přes sociální sítě ozývat nejrůznější individua a požadovali po něm nahé fotografie. [Zdroj: Stream.cz] (Scelleton)

Reklama

Reklama