John Shaft (Samuel L. Jackson) se v roce 1989 dostal do přestřelky, které byla přítomna i jeho žena s dítětem. Nestalo se jim sice nic, ale tahle událost vedla k rozvodu. Od té doby Shaft svého syna JJ (Jessie T. Usher) neviděl. Ten momentálně pracuje jako kybernetický analytik u FBI. Jednoho dne je jeho nejlepší přítel, bývalý voják, nalezen mrtvý. Podle policie se předávkoval heroinem a případ je uzavřen, nicméně JJ najde pár nesrovnalostí, které indikují vraždu. Obrací se proto na svého otce, který pracuje na volné noze jako soukromý vyšetřovatel. (C0r0ner)

Hollohlaway

Naprosto kouzelnej Samuel Jackson v akční komedii jako ze starých časů. Prostě nigga motherfucker hláškující drsňák. Je to vtipný, herecky dobrý, i když ten hipsterskej chcípák mě dost štval, a hlavně po delší době film co má koule. Padlo mi to do nálady a bezvadně zabavilo. Tři generace Shaft family? To chcete. ()

iXtr3m3

Omnoho lepšie ako predposledný Shaft. Do klasickej Jacksonovej One Man Show sa nakoniec podľa nemastných neslaných traileroch Jessie T. Usher hodil, nebola to čistá komédia, skôr krimi s komediálnymi prvkami na úrovni. Jackson bol fantastický a zo synáčika sa nakoniec vykľul tiež celkom zaujímavá moderná (Capuera) varianta Shaft. Malý film, ktorý ani nenudil, skôr potešil a na Netflix jeden z tých lepších počinov. ()

warrenur

Velmi chaby pokus o nejaky revival z 80tych. Samotny L. Jackson si z tych hlasok, co mu scenar vkladal do ust, a ktore pozname od Pulp Fiction hadam, z kazdeho jeho filmu, uz asi ani nemusel citat. Cely "coolovy" a radoby "vtipny" hav stoji za deravy gros a neskutocne ma nudil. Neuveritelny cajicek, ktory by chutil pred 20timi rokmi. Nie teraz, ked je x-krat vyluhovany. Slabe dvojhviezdie. Neodporucam. ()

IceQueen

Mojim prvým omylom bolo, že som si neokontrolovala žánre. Píše sa tam, že Shaft je komédia, čo je vzhľadom na extrémnu nevtipnosť (nebála by som sa použiť výraz trápnosť) veľmi ťažko detekovateľné. Druhá chyba, neklikla som na režiséra a scenáristu, to by som zistila, že ide o černošskú komédiu, tie majú isté špecifické poznávacie znaky, bez ktorých sa celkom úspešne zaobídem (radšej nebudem zachádzať do detailov, aj keď ide o fakty). Viac akcie, menej afektovania a pokusov o humory by novému Shaftovi určite prospelo. Ku koncu som sa pohrávala s myšlienkou na tri hviezdy, ale keď mladý prišiel v tom kabáte do práce, vybavili sa mi potlačené spomienky na zúfalú prvú polovicu. Nemôžem tvrdiť, že by nevyšiel žiadny fór, to naozaj nemôžem a dokonca aj niektoré akčné sekvencie sa vydarili, ale Shaft ako klauniáda, to mi nejako nesedí. ()

silentname

"Shaft" ma nakoniec bavilo viac než som si myslel, že ma bude. Samuel L. Jackson je pán a v tomto filme si to užíva absolútne naplno. Možno to nie je najlepšia tohtoročná akčná komédia a napadne mi možno jedna, ktorá ma chytila o niečo viac, no na druhú stranu nemôžem povedať, že by som sa na tom nebavil. Príbeh je celkom okey, hoci nemôžem povedať, že by bol reálne nejako vysoko prekvapivý. Väčšinu vecí viete veľmi jednoducho odhadnúť. A záverečné odhalenie tým niečo stráca. No na druhú stranu tu je niekoľko dobrých monológov a pár skvelých scénok. Okrem toho nemám problém uveriť, že Samuel L. Jackson je otcom Jessieho T. Ushera. Pôsobia veľmi prirodzene. Akcia je dobrá a film ma celkom baví. Miestami zachádza svojim humorom trošku nie najšťastnejšími cestami, no na druhú stranu tu neboli fóry, ktoré by mi nejako extra vadili. Ako celok je to pre mňa pozerateľné akčné krimi. S prvkami komédie. A myslím si, že na večer ako film v pohode stačí. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B ()

• Na konci filmu po prestrelke rozreže JJ (Jessie T. Usher) svojej priateľke putá, avšak o pár scén nato má ruky opäť zviazané. (johnsnow)