Ti, kdo přežili, se snaží dostat do bezpečí; Chluponozi bojují se zlem; Durin se rozhoduje mezi přátelstvím a povinností; Adar zvažuje nové jméno. (Prime Video)

Chermy

Mám sto chutí snížit veškeré hodnocení předchozích dílů minimálně o jednu hvězdu dolu. Už je jasné, že tohle skončí jako jeden z nejhůře napsaných seriálů... amatérismus cáká na všechny strany.. tak zjednodušené a dětské vnímání světa se často nevidí... Galadriel se najednou z militantní afektované megery proměnila v chápavou ženu, protože ji asi probral pyroklastický proud, který by reálně samozřejmě všechny zavraždil.... Všechno je tu postavené na hlavu - Balroga dle Tolkiena probudila chamtivost trpaslíků - proto se jmenuje "durin's bane" tedy prokletí... měl to být trest za nenasytnost... a ne, že balroga probudí lístek, když Durin otevře své srdce s touhou pomoci příteli... Jaké je poselství v tom? Tvůrci strávili tolik času aby ze skřetů udělali nešťastné bytosti, které prošly utrpením a jen touží po místě, kterému by mohli říkat domov, že vedle nich fanatická Galadriel nutně působí jako dozorce z Dachau.. A opět, mám věřit, že otočila jen proto, že ji trefila žhavá a smrtící mračna? A jak se s tím chtějí poprat v budoucnu? Podají si ruku s Adarem? Nebo je dál bude vraždit, ale cítit žal? A za co se sakra Númenorijcům omlouvá? Vždyť celá tato událost jen potvrzuje její slova a vážnost situace... nikdo se tu nechová jako dospělý člověk... Elendil pláče jako v představení na školní besídce... a smrtelně zraněný Halbrand si klusem odjíždí pro meducínu.. zatímco mu celý "southland", chci říct jedna vesnička kdo ví proč skanduje "sláva králi"... je to jako by to napsalo 12 leté dítě, vše je zkratkovité, černobílé, hloupé a naivní... Táta Nori má dojemný proslov k sebrance budižkničemů, kteří je celé putování chtěli obětovat kvůli jednomu zvrknutému kotníku, dokonce jim chtěli rozbít vůz :-D A tahle nesnášenlivá ženská má být najednou "ta co má vždy pravdu"? :-D Chvíli po tom co vyhnali Gandalfa s jedním jablkem na cestu? :-D Je to k smíchu, je to opravdu černobílé, jak jen vidí svět děti předškolního věku... Jen ten Durin s tátou mají kliku na zajímavější linku a jsou asi nejlepší herci seriálu. Ale s Tolkienem nemá ta jejich zápletka vůbec nic společného, zejména pak nesmysl, že nějaká mithril jim má prodloužit život... to je naprosté nepochopení/ignorace toho, proč Tolkien napsal elfy nesmrtelné. Každý díl popírá předchozí... ()

Warle

Dějová linka elfů a trpaslíků je zatím stále výborná, zbytek ale za moc extra nestojí. Chtělo by to do toho scénáře fouknout trochu styl R. R. Martina, protože vidím až moc rádoby nesmrtelných hrdinů a žádné twisty. O umělé romanci mezi některými postavami ani nemluvě. Když totiž nepočítám scénář a trochu herecké výkony (které ale samozřejmě můžou souviset s přehráváním kvůli scénáři), tak by to bylo úplně na pohodu fajn výpravné fantasy, co krásně vypadá (obří budget je vidět) a hraje k němu hezká muzika. Takhle to je zatím taková slátanina, která už má nějakých 8h stopáže, ve kterých je ale vesměs jen halda wtf momentů. ()

Litvicek

Tááák, v předešlém díle jsme měli minibitvu mini rozměrů. V tomhle dílu se tedy musel najít balanc a pro změnu se tady nestalo nic. Až tedy na poslední epické tři minuty před konce dílu, kdy jsme se dozvěděli, jak vlastně vzniknul Mordor. What a show! A jestli už finishujeme, ta jedna hvězda/Odpad se k celkovému hodnocení blíží daleko víc a víc. Jebat, že je to seriál za všechny prachy. ()

filmfanouch

Švédsko-francouzská režisérka Charlotte Brändström natočila šestou epizodu seriálu Pán prstenů: Prsteny moci s názvem Udûn, která se rázem stala nejlepší epizodou celého seriálu, která nastavila laťku proklatě vysoko. Stačilo nyní jen doufat, že sedmá epizoda, která též vznikla pod režijním dohledem Brändström, si dokáže udržet minimálně část kvalit. Ve finále je ovšem bohužel smutný fakt ten, že ihned po zatím nejlepší epizodě přichází ta zatím nejhorší. Dle očekávání se navazuje na finále šesté epizody a následky zničení Jižních zemí. Vrací se trpaslíci i Chluponozí, hned start sedmé epizody přitom ještě má tu správnou atmosféru spojenou s následkem toho, co se minulý týden stalo. Spolu s Galadriel v podání Morfydd Clark ovšem rázem výrazně tráví čas mladý Theo v podání Tyroeho Muhadifina a celá jeho úloha v této epizodě je hodně na pováženou, kdy je rázem velmi těžké. Následky mají vliv i na poměry u Númenorejců, v tomto pohledu působí jako slepá ulička fakt, že divák díky událostem původní trilogie Pán prstenů ví, že se nemusí bát nejen o Galadriel. Částečně tu alespoň funguje nádech původních Tolkienových děl, kdy Tolkien do Pána prstenů vložil i své osobní zážitky z 1. světové války, kdy to zde celé krapet funguje. Někdo se tu sice snažil zachránit mnoha lidí před armádou skřetů, ve výsledku to ovšem bylo částečně marné. Absencí trpí prozatím nějaké to výraznější PSD, minimálně Lloyd Owen alespoň jako Elendil dostává konečně trochu víc prostoru a pomalu to vypadá, že si umetává cestičku ke svému vysokému postavení v událostech budoucích.  Cizinec z vesmíru v podání Daniela Weymana je pořád víceméně záhadou, linka s ním a jeho chluponohými kamarády ovšem prozatím dostává konečně nějaký výraznější progres. Chluponohé ovšem nejspíš ještě čeká dlouhá cesta, aby si získali větší uznání. Trpaslíci avšak nadále zůstávají solidně vykreslení, kdy dochází k vyhrocenější konfrontaci Durina III. v podání Petera Mullana a Durina IV. v podání Owaina Arthura. Tato linka má jednu velmi silnou scénu, potěšení z ní ovšem kazí dost pravděpodobný nástup jednoho starého známého z původní trilogie Pán prstenů. Tento známý protivník bude dost možná sloužit jako ideální protivník pro finále 1. série, jeho výstup je ovšem aktuálně přeci jen krapet tlačen na sílu. Na konci definitivně dochází k potvrzení jedné teorie, která je vysvětlena přepsáním názvu jedné lokace a to samotné vlastně působí tak trochu zbytečně, kdy by tentokrát bylo lepší nepoužít klasické Show, don't tell, ale naopak tell, don´t show. Sedmá epizoda i na status semifinále 1. série vlastně příběh a linky kdovíjak neposouvá a neprokresluje, po předchozí epizodě jde jednoduše o sešup. Především i v rámci dialogů, které rázem působí o poznání slabším dojmem a především snahou dolovat emoce z momentů, kde to v tomto případě skutečně krapet nefunguje díky plot armoru. Jak dokázala šestá epizoda výrazně namlsat na poslední dvě epizody 1. série, sedmá epizoda vlastně jen vyvolá naději, že to s osmou epizodou bude o poznání příjemnější a ta dostojí statusu finále série.  Tvůrci sice již nyní slibují, že 2. série bude o poznání lepší a velkolepější po všech stránkách, dost možná by to ovšem spíše chtělo zapracovat na tom, aby vše fungovalo už v 1. sérii. U osmé epizody musí i ten, kdo tento seriál předem neodsoudil a v jistých momentech (především po celou dobu předchozí epizody) si ho velmi užíval, uznat fakt, že osmá epizoda nastavenou laťku udržet nedokázala, samotně nastavená laťka to přitom sama obhájit nedokáže.... () (méně) (více)

liskam

S výbuchem Oroduiny vybuchla veškerá soudnost a snaha o logičnost seriálu. Jak tohle budou chtít zachránit, to by mě teda zajímalo. Chudáci herci, že si tímhle chaosem musí procházet. Někde jsem četl, že se Amazon uvolil k tomu, že Tolkienovcům, kteří mu prodali práva nechá kreativní dohled. Tak to se teda asi posrali úplně všichni. 30% a 1* ()

• Miriel (Cynthia Addai-Robinson) přísáhá Galadriel (Morfydd Clark) na jméno svého otce, že se vrátí do Středozemě, přičemž ale nepoužije jeho jméno v jazyce elfů Quenya, ale jméno v původní řeči Númenoru, Adunaic. V této řeči se Tar-Palantir jmenuje Inziladun. Jde o zvláštní volbu, protože Adunaic začali používat lidé, kteří zavrhli elfy a přerušili s nimi veškerý kontakt. (spacemaster)