Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

Kivis

Po deseti letech jsem se vydal do 3D kina (i když vlastně spíš poprvé - tehdy to bylo 4D) a tato technologie si mé srdce asi vážně nezískala. Ale aspoň při té příležitosti okomentuju film samotný. První epizoda byla i mým prvním setkáním se SW. V roce 1999 jsme se na to vypravili do kina se spolužáky, protože to se prostě muselo vidět a kdo to neviděl, nebyl in. Ještě jsem tak věděl, že se sága vrací po asi dvaceti letech, ale o nějakém Darth Vaderovi jsem, myslím, neměl ani potuchy. To je možná jeden z důvodů, proč jsem nikdy nehodnotil "jedničku" tak kriticky, jako mnoho lidí, kteří už předtím viděli staré díly. Prostě mě všechno okouzlilo tak, že jsem se nakonec zařadil mezi "light fanoušky" téhle legendy (viděl jsem mockrát, mám i nějaké ty SW propriety, ale jednotlivé součástky C3PO vyjmenovat neumím). Asi i proto, že jsem neviděl dřív staré díly, mi nikdy nevadil ani tolik proklínaný Jar Jar. Celkově jsem názoru, že stará a nová trilogie se srovnávat nedají. Jsou každá hodně jiná a ani jedna není lepší nebo horší. V rámci nové trilogie pak řadím Skrytou hrozbu na druhé místo a to hlavně co se týká stopáže zajímavých akcí. Tady jsou dvě: parádní adrenalin při závodu kluzáků (škoda jen, že vítěz je dopředu jasný) a souboj Darth Maul vs. Obi Wan a Qui-Gon podkreslený brutální hudbou... scéna, jak se otevřou dveře a tam Darth Maul v kápi, zůstavá jedním z nejsilnějších filmových momentů, jaké znám. Zbytek filmu za těmito dvěma akcemi celkem výrazně pokulhává.... Ještě bych dodal, že v tom devětadevadesátým jsem v tom kině určitě nebyl jediný, kdo neměl o tom, co vlastně SW je, moc ponětí. Dodnes si pamatuju, jak nějaká paní po konci filmu říkala něco ve stylu "No to ten konec udělali takoví určitě proto, aby mohli natočit ještě dvojku":o) ()

Jartian

George si splnil svuj sen, obsadit do hlavni role kastrola, kteryho moh denne klatit v maringotce. Teplost snimku nezna mezi, vetsi ouchylarnu by nenatocil ani troska ()

Oakenshield

Vím že spousta lidí namítne že jednička je hrozná a kdyby v ní nebyl Anakin tak nemusí vůbec být... Ale tenhle film nebyl dělanej aby ste v tom hledali síť konspirací... Prostě sedněte, užijte si efekty, které jsou super, velké plus je podle mě nejlepší krok Lucase ve vybrání Ewana McGregora pro Obi-Wana a hlavně, proč také dávám 4*, užijte si naprosto super konec s padnoucí hudbou a dle mě nejkvalitnější bojovou scénou ze všech SW. Není to nic epického, ale ještě pořád tu není mistr Christensen (naštěstí) :-D ()

teseth

No můžu říct, že film nesplnil mé očekávání. Děj je moc přeplácaný zbytečnými rozhovory a záběry. To ušatý co neustále běhalo kolem a vyvádělo různy hlouposti mě docela přinutilo přemýšlet proč ho tam scénáristi a režisér umístili. Nesedí mi do děje, nesedí mi chováním a vůbec je to prostě nejotravnější hrdina všech dob. Taky mi neseděl závěr kdy vše je najednou během 10 minut vyřešeno a na hurá ke druhému dílu. Nijaké a trapné. ()

Rychleji

Pěkný úvod k dalším dílů. Osobně jeden z mých nejoblíbenějších dílů... K tomu ještě moji oblíbení herci Ewan McGregor a Liam Neeson. Co víc si přát. Postavy Kenobyho, Qui Gon Jina a Darth Maula jsou také mé oblíbené, protoz mého pohledu 5/5;). Na něčí vkus málo boje a málo děje ... Pro mě osobně vydařené dílo. Efekty sice ještě nic moc, ale pořád mnohem lepší než jiné soudobé filmy. Na úvod do děje dost dobrý film, myslím :). ()

Antonymi

Pardon, ale o čem že to bylo? Vizuálně výborná, příběhově bezobsažná fraška s nejotravnější digitální postavičkou filmových dějin. Smutný "restart" legendární série. ()

Habansz

Star wars 3D jsou naprosto fenomenalni!!! Kdo rekne ze Avatar ma lepsi 3D nema tu co delat,protoze narozdil od 13 let starych SW ktere byly po tak dlouhe dobe do 3D konvertovany, byl pro treti rozmer specialne natocen. Konverze si vzala svou dan v podobe kvality obrazu, kterou se bohuzel nepodarilo dovest k dokonalosti ani remasterovanim.ta chte nechte odpovida dobe technologii za jejichz pomoci film vznikal. Neni to naobtiz. Konec koncu, v roce 1999 nikoho ani nenapadlo, ze neco jako trojrozmerny film spatri svetlo sveta. Vznika i kontrast mezi digitalne vytvorenymi zabery a temi neupravovanymi. Napr.: Kdyz clovek stal vedle jineho tvora,byl mnohem mene ostry. Pro me samozrejmost, kterou lze prominout, pro nekoho naopak neomluvitelna chyba, jiny si toho ani nevsimne at uz s timto upozornenim nebo bez nej. Mile me prekvapily nove zabery. Nebylo jich mnoho, radove sekundy a dohromady to bylo jen nekolik minut filmu. Nejvice jich bylo pri zavodech kluzaku, kde byl 3D efekt nejvyraznejsi. Pak uz to byly jen drobnosti,kterych si vsimnou fandove. Muj verdikt? Na krase to prequelu nejvetsi filmove sagy vsech dob,ktera svou eru zapocala uz pred neuveritelnymi 35 lety. Prave naopak, prijemne to film ozivuje a i kdyz neni efekt vzdy uplne vyrazny uzil jsem si stejne, jako poprve v 9 letech. Mozna jeste vice. Dobrou zpravou je,ze se chysta uprava vsech sesti dilu a alespon u tech novych bude 3D efekt lepsi nez u tohoto, protoze ruku v ruce s dobou jde kupredu i technologie a tak cim novejsi film, tim snazsi konverze. Za me 100% pro film a 90% za 3D, protoze takovy thor nebo harry potter jsou pomerne novymi kousky a jejich 3D nekdy ani zdaleka nedosahuje takovych kvalit jako zde. ()

DarkViper

Darth Maul dokonalej, efekty dokonalý, příběh dokonalej, hudba dokonalá, k tomu řezání dveří světelnými meči co víc si přát. ()

Arany

Je mi líto, že musím dát tak málo Star Wars projektu, ale první epizoda je určitě nejslabší z serie... Mám štěstí, že mě Star Wars pohltilo až teď, protože bych se určitě netěšil na další díly nové trilogie, ty jsou o trochu lepší... Hudba: skvělá, příběh: je to Star wars, ale ze všeho nejhorší je výběr scén, protože v sedmdesátých letech si Lucas mohl dovolit pár nudných scén, ale v konkurenci dnešních filmů si Lucas nemůže dovolit mít 20 minut jenom nudné dětské závody... Škoda ()

pop.z.pop

Asi jedna z největších slátanin co kdy byla natočená :/ za zvuk a hudbu by to zasloužilo zničit všechny kopie na světě, aby si z toho snad někdo nevzal příklad a nesnažil se to napodobit v nějakém jiném filmu. Jedna hvězda za ty dravé rybky a Natalii ()

e-pilot

Ve středověku by za podobné zneuctění idolů usekli Lucasovi obě ruce. Ale koneckonců zesměšnil tolikon svoji vlastní dřívější tvorbu, takže jen jedna bude stačit...! ()

kloubich

Chápu Lucase, že potřeboval naverbovat novou generaci diváků, ale v první epizodě to opravdu přehnal. Jar Jar Binks, dítě Anakin Skywalker a celá rasa Gunganů představuje těžkou zkoušku pro milovníky této ságy. Film neobsahuje mnoho akčních scén, ovšem souboj s Darth Maul stojí za to. Pro mě asi nejhorší film celé série, přesto jsem se na něj v TV znovu s chutí podíval a kdyby nebyl tak špatně nadabován možná bych dal i čtyři hvězdy. ()

FoxxX

Velkolepý restart legendární ságy... no asi ano. Uvidíte spoustu vesmírných stíhaček, mimozemských civilizací, zlých Droidů a tak podobně. Je to všechno strašně pěkný, ale pojí to dohromady poněkud moc jednoduchý příběh. Ani dialogy nejsou příliš nápadité, i když to je možná jen kvůli českému dabingu. Myslím že Hvězdné války jsou jen pro skalní fanoušky žánru, ostatní asi zklame jednoduchý příběh. Ale kdo ví, třeba mě při sledování prostě jen neprovázela Síla... ()

pokoutnice

Tři hvězdičky jen z úcty k fanouškům série. Film je krystalická nuda. Ten ušišlaný kříženec varana a kozy byl vymyšlen, aby se líp prodávaly laserové meče? ()

prometheusll

No,George Lucas po pár letech natočil dlouho očekávané pokračování.. Toto ale bylo už v jiném světle než jsem čekal.. Počítače zde byli už až moc vyditelné a nemělo ten pravý Star Warský nádech vesmíru.. Obsazení ale výborné! John Williams též dobrý.. ()

Hrobař

Celý války jsem zatím neviděl, ale z nostalgie protože tenhle díl jsem jedinej znal, trošku z nemožnosti porovnat to s jakejmako-li jinejma a taky díky těm supr závodům dám 4*. Za Džadžara bych, ale nejraději jednu ubral, ten mě fakt rušil. ()

Otan

Více méně mám jednotný názor na SW.Asi se budete zlobit vy,co jste SW propadli.Já moc ne,i když sci-fi,fantasy a pod můžu.Zrovinka tento díl kromě závodů jinou akci nenabídne a to mi přijde málo i když jsou hezkou podívanou.60% ()

mentos.

Ano je to slabší než předchozí dva díly, ale přiznejme si, že je dost těžké něco takového překonat. Kdyby film neměl v názvu Star wars, ani bych neřekl, že jde úplně tak o pokračování. I když měl film "jen" dvě hodiny, občas mi přišlo, že tam toho bylo tolik, že to sleduji mnohem déle. Jinak závod a souboj se světelnými meči je skvělá podívaná. Natalie Portman bezpochyby krásná. Přes to všechno dávám filmu ty hvězdy jen 3. ()

Filatov

Předně - ke Star Wars jsem měl vždy odpor, ale řekl jsem si, že jim prostě dám taky jednou šanci a podívám se na ně a kde začít než tedy epizodou jedna. No musím říct, že do krve se mi asi nikdy nedostanou. Nemám moc rád ty různé xichty a pastvoření (zajímavé, že v jiných sci-fi mi to nevadí). Liam Neeson je výbornej, stejně jako Obi Wan a Anakin Skywalker. Tahle trojice pro mě byla nejlepší z celýho prvního dílu. Jinak jsem si užil snad jenom výpravu, luxusní exteriéry a závod kluzáků, kterej byl na pět hvězd. Víc mi Epizoda I. nedala, tak uvidím, jak se mi bude sága líbit dál. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)