Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

MIMI.kry odpad!

Vůbec mi to nebere a ty legrační masky! Star Wars mi míjí a prostě je nedávám, zvlášť a nejvíc  ty mimozemské postavičky jak z večerníčku, ty dojem nejvíc kazí. Nedá se na to koukat. Nechápu jejich popularitu. ()

Vronsky

George Lucas pojal znovuzrození své hvězdné ságy jako 133 minut dlouhou reklamu na své trikové studio ILM. O tom, že karta, na kterou jinak oblíbený režisér vsadil, esem rozhodně nebude, se prostřednictvím trpkého zážitku z první epizody přesvědčila většina příznivců původní trilogie. Právě ve srovnání s ní totiž The Phantom Menace povětšinou až nepříjemně hladce prohrává. Digitální triky diktují příběhu, a tak stejně jako před lety tehdy nepříliš známí herci příjemně překvapili, tak nyní celá řada slavných aktérů nevyhnutelně selhává. Až příliš mnoho prostoru dostávají nejslabší články filmu: nudná postava Liama Neesona a Jar Jar Binks. Postavit ale jednoho z nejlepších herců nedaleké minulosti a současnosti do stejné kvalitativní roviny s onou digitální potvorou je trochu silná káva, takže zatímco Qui-Gon Jinn je jen lehce nezajímavý, Jar Jar svým rádobyvtipným chováním doslova trhá srdce všem fanouškům Star Wars. Naopak Ewan McGregor jako mladý Obi-Wan Kenobi a postava Darth Maul, potencionální tahouni snímku, zůstávájí v ústraní. V celkovém výsledku je pak Skrytá hrozba jedním z největších zklamání filmové historie a pro mě, obrovského fanouška Hvězdných válek, velká rána. ()

rsimonyi

Zvláštní film a úplně jiný než bych čekal. Není to špatný film, ale uvítal bych více napětí a trochu jiné obsazení, alespoň co se týče Anakina Skywalkera. ()

newt17

Fenomén Hvězdných válek mě opravdu zasáhnul až v mých třinácti letech, kdy šla do kin první epizoda. ()

Emzet

Kdo jiný by měl režírovat novou trilogii Star Wars než duchovní otec série Lucas, že? Bohužel, tento úsudek nepočítá s tím, že George sice má nápadů habaděj, ale ta dlouhá léta bez režírování, kdy se plně věnoval produkci, se na něm dost radikálně podepsala. Když se totiž dívám na původní trilogii (respektive Novou naději, kterou měl jedinou režisérsky v prackách), cítím rozvážné epické drama (byť poněkud stylizované), které diváka unese někam pryč, ale unese ho svým příběhem, nikoliv monstry, planetami a hlavně digitálními triky. The Phantom Menace funguje docela dobře jako rozšiřující "encyklopedie", která vypráví začátek, rozkresluje historii některých postav a trochu pobaví, ale drama a příběh stojí v pozadí a projevují se spíše v roztříštěných jednotlivostech. Popravdě - nebýt některých postav z původní trilogie, místy bych měl docela potíže uvěřit že jde o Star Wars. Hromady soubojů a přestřelek, závody v kluzácích (pro mě asi nejnudnější scéna filmu, především pro tu extrémní natahovanost) a popcornový feeling zde zabírají většinu stopáže. Darth Vader není ten astmatický temňas co dřív, ale malý fracek s kukučem Jaka Lloyda a světelné meče už nejsou symbolickými a vznešenými rekvizitami, ale hlavním rubadlem dne ve většině scén. A to už vůbec nemluvím o tom ušišlaném rádobyroztomilém a neskutečně otravném Binksovi, který možná rozesměje menší díváky, ale ti starší dostanou po Ewocích další těžkou ránu. Na druhou stranu mě velice potěšilo duo Neeson-McGregor či Natalie Portman. A pak... Lucas je prostě Lucas. Výprava, zobrazení Republiky desítky let před tím jak ji známe, jemné narážky a odkazy na dřívější filmy (ačkoliv to místy zachází ad absurdum - osobně jsem měl dojem, že se Tuskenové ukázali a po kluzácích během závodu stříleli jenom proto, aby mohl Lucas ukázat jak zvedají svoje gaffi hole nad hlavu s hrdelním "éhehehé") - to všechno diváka uchvátí a vtáhne, dokud si neuvědomí, že to je sice krásné pozlátko, ale pevné a stabilní základy chybí. Škoda že Lucas nepřenechal režii někomu jinému. Třeba Spielbergovi. ()

Const.ex

Když budu brát Epizodu I jen jako film tak není špatný a je dokonce vysoko nad průměrem některých jiných brakových sci-fi takže ****, ale když budu brát Epizodu I jako Star Wars tak je to spíše zas už jen ten průměr :-( a tedy ***. -- Film sám o sobě se ze začátku rozjíždí.. přímo skvěle a naplňuje očekávání skalních fanoušků. Ať už samotný přílet na palubu jedné z lodí blokády Obchodní federace, "agresivní" vyjednávání nebo povedený akční útěk, to všechno je skvěle zvládnuté a podtržené skvělou hudbou J. Williamse. Ale když dojde na okupované planetě Naboo k setkání rytířů Jedi s Jar-Jar Bingsem, jsme tam, kde jsme byli už v epizodě 6, při setkání s "odporně" roztomilými Ewoky.. a tedy dost "zklamaní". George Lucas se nechal opětovně unést něčím, co dokáže pochopit asi jen on :-) Děj dál po ignoraci Jar-Jara už zase skvěle odsýpá a přichází opravdová zábava.. která končí příletem na Tatooine, kdy potkáváme Anakina Skywalkera v podání šišlajícího Jakea Lloyda. V té chvíli začíná opětovná ignorace, teď již DVOU postav. Které ale na Tatooinu dokáže skvěle vyvážit megalomanský závod kluzáků, který je špičkovou přehlídkou digitálních triků (a na DVD ještě o trochu prodloužený :-). Dál už přicházejí jen jen skvělé okamžiky, ve kterých s trochou námahy musíte stále ignorovat dvě již zmíněné otravné postavy, které budete již ignorovat do konce filu :-( Toť stručný návod :-) -- Všechno jinak šlape skvěle. Většina herců podává skvělé herecké výkony, za které se vůbec nemusejí stydět. ba naopak mohou být pyšní. Darth Maul je skvělým démonickým protivníkem na jedno použití. Efekty jsou také parádně zpracované.. ALE je tu něco, co podvědomě sráží film z nám známé galaxiie o řád níž. Je to ten neutuchající pocit, že tohle přeci nejsou Star Wars, ne které jsme zvyklí a hlavně, které chceme vidět. Vše je až moc naleštěné a blískavé.. až člověku příjde, že jde hlavně o efekt a vizuální orgie, které nemusí vždy fungovat. Fanoušek musí trochu vypínat mozek a na své si příjde převážně nižší věková skupina. -- Epizoda I je hlavně pohádkou. Pohádkou, která v už Epizodě IV vyšla nečekaně kvalitně a Skrytá hrozba z ní hodně kopíruje (převážně celou šablonu děje). Celkově tedy 75% ()

Raimok

Je to prostě Star Wars - stačí když je tam ta nepopsatelná atmosféra, skvělá akce, pár světelných mečů, Yoda, pár dalších prvků a zase je tady perfektní zážitek. Natalie Portman byla už tehdy k sežrání. 93 % ()

thunnus

Co se týká technického zpracování skvělé, co se týká příběhu, dialogů, scénáře a logiky naprosto strašné a nekoukatelné. Pozor obsahuje celý děj filmu, kdo to ještě neviděl nemusí číst, ale nemusí se na ten film taky ani dívat, o nic nepřijde. Někdy jsem měl skutečně pocit, že se jedná o parodii nebo, že ta Lucasova mašinérie už senilní. Po akčním nesmyslném začátku, kdy dva hlavní hrdinové přežijí útok plynem i droidů (zaujala mne scéna, kdy se najednou objeví dva světelné meče v mlze, aby pak hlavní hrdinové seskočili odkudsi hodně vzdáleně od místa, kde by podle těch mečů měli být, ledaže by stáli ve vzduchu a meče měli obráceně - teda ti jediové jsou borci), vidí invazi na Naboo, tak se tam svezou taky, zachrání obludku Jar Jara (otravný, nicméně to zdaleka není to nejhorší), procestují s ním přes jádro planety (zajímavé, že tam je voda - uprostřed planety..), kde je jedna nestvůra zachraňuje od jiné, aniž by se jejich lodi cokoli stalo, osvobodí královnu, která je tak velkodušná, že se dobrovolně chce nechat zabít radši než aby opustila svůj lid a čistě náhodou (ne pomocí síly) a za pomoci R2D2 se dostanou na Tatooine, kde náhodou přistanou v místech, kde náhodou žije i Anakin Skywalker. A teď přichází první obrovský logický kopanec (pozor spoiler) do nebezpečného a kriminálníků plného prostředí se rozhodne sice v přestrojení, ale téměř bez ochrany jít sama královna z důvodů mě nepochopitelných.. Něco, co tady zjevně nevrtá hlavou nikomu a nad čím by se podle mě měly zastavit i ty pětileté děti, kterým zejména je tento produkt (můj překlep prdukt se tu hodí) určen. Setkáváme se s malým Anakinem, prototypem dokonalého dítěte, jehož zrození se Lucas opovážil vykrást z bible, ale budiž. Dostáváme se do asi nejlepší části filmu, kdy hlavní hrdina v podání Neesona (nevím proč, ale jeho postava mi připadala jako by měla až podezřelý pedozájem o mladého Aniho), přes protesty královny vsadí všechny peníze, které mají, na jízdu malého otroka, který žádný závod nejen že nevyhrál ale ani nedokončil..(opět velmi logické a sugestivně uvěřitelné). Nicméně následující závod, ač bych měl k němu výhrady je dynamický a asi je nejlepší částí celého filmu, kdy se na to dívá nejlíp a nevadí, že je celý ukradnutý z Ben Hura, což je věc jiná, ale tohle bych odpustil. V závodě Neesonův Qui-gon vyhraje Anakina a dá mu svobodu a poté, co se ten srdceryvně rozloučí se svou matkou, která takové štěstí nemá (při tom mě napadlo, proč je prostě nějak oba dva nepropašoval pryč - myslím, že pokud jsou jediové takoví machři, tak by to nebyl takový problém - a hned bylo po srdceryvnosti) přijde první a zcela zbytečný souboj na světelné meče, který je dělaný jen na efekt a k tomu ještě blbě. Mimochodem, celou dobu jsem přemýšlel, jak ten Darth Maul dokázal tu loď na tom Tatooinu najít, když je hledala celá obchodní federace a nepovedlo se jí to, on našel planetu, ale nemohl najít na ní loď (to mi moc logické taky nepřipadá), následuje intermezzo, kde, což mi na tenhle film připadá až moc důvtipné, se senátoru, kterého hraje McDiarmid, což je jediný herec, který si zde udržuje jakous takous důstojnost, podaří zmanipulovat tu blbou královnu k tomu, aby vyvolala hlasování o nedůvěře kancléři, aby se následně novým kancléřem stal on sám. To mi připadá na celém filmu až podezřele inteligentní, bohužel mé naděje na zvážnění příběhu budou zklamány. Následuje zkoušení Anakina radou jedi vedenou moudrým zeleným Yodou, kde je odmítnut pro údajné stáří (tedy tomu asi 10-ti letému klučinovi se asi nedá dokonale vymazat mozek) a Neeson z toho radost nemá a hádá se i se svým učedníkem. Královna se rozhodne vrátit se zpět na svou planetu - nechápu proč, ale později je její záměry jakž takž pochopitelně vysvětlí a následuje další logický paradox. Jediové, ač mají důvodná podezření týkající se toho sithského bojovníka (jediný možný dějový důvod toho souboje) místo aby poslali celou armádu nebo alespoň partu bojovníků jedi (což bych považoval za logické) nebo, pokud by se tedy nemohli nijak angažovat, zůstali neutrální a tedy by neposlali nikoho (což není logické, ale je to typické řešení mnohé a nejen naší armády), pošlou stejné dva jedi a s nimi malého 10-ti letého supernadaného Anakina do regulérní bitvy (nabízí se tak otázka zda velcí jediové jsou lepší než diktátoři z Afriky, kteří tohle dělají taky, ale to odbočuji). Vyjde najevo, že královna není královna a její ta holka, co šla na Tatooine a tím se (opět nelogicky-ten úsměv McGregora musel být ironický) získá přízeň gunganů, kteří jen tak pro přízeň královny a proto, že si prý ta nemyslí, že "má mozků hlavu plnou" rozhodnou, že pošlou celou armádu proti "mechaňákům", kteří obsadili její hrad, aby ona, jediové a parta vojáků (zajímalo by mě, odkud se vzali) mohli zaútočit na šéfa droidů idioticky působícího místokrále. To vše jim vychází, Anakin sedne do stíhačky a bez toho, že by v ní někdy dřív v životě seděl sundá několik droidů a s ní odletí bojovat s velkou lodí připomínající koblihu, která ovládá droidy, aby toho nebylo málo, tak právě tenhle 10-ti letý kluk, který dřív v životě stíhačku asi ani neviděl zaparkuje do hangáru té lodi a nazdař bůh vypálenou střelou ji celou zničí, protože asi trefí její baterky nebo co, nevím, radši jsem o tom nepřemýšlel. Tím zničí i droidy, kteří jinak porazili (nepřekvapivě) gungany a místo toho, aby ty dlouhouché a dlouhooké potvory postřílely (mohl být konec toho jar jara), je nashromáždili a čekali asi na soudný den. Mezitím královna a její početná skupina vojáků potká sitha Dartha Maula a zřejmě protože jsou jím přečísleni, nebo možná obklíčeni, se rozhodnou jít oklikou a nechají s ním bojovat 2 Jedie, jejichž hlavním úkolem bylo chránit královnu a případně i Anakina, a ti navzdory svému původnímu poslání se rozhodnou, že s ním svedou čestný souboj muž proti muži, dva proti jednomu. Pro začátek, celý souboj je nepřehledný a hlavně nelogický, jediný, kdo vypadá, že trochu s tím svým dvoustranným mečem umí máchat, je Darth Maul, kterého hraje mistr bojového umění Wutsu (doufám, že to píšu dobře)a jinak neherec Ray Park, oba jediové jsou k smíchu a jen poskakují. Po té, co Maul zkopne McGregora z jedné z těch říms, co tam jsou, se pro mě z nepochopitelných důvodů rozhodne Neeson, že Maula bude zahánět co nejdále, asi proto, aby mu Obi-Wan McGregor nemohl pomáhat, nevím, logicky jsem to nedokázal pochopit, načež se dostanou do jakýchsi laserových dveří, kam za nimi McGregor nestihne doběhnout. Maul, celkem logicky, převezeme iniciativu a rychle Neesona zabije. McGregor se naštve a až se dveře otevřou a po předvedení několika figur (které jsou nepraktické a nelogické), přesekne Parkovi meč, ale místo toho aby ho jednoduchou ranou zabil, přes něj udělá salto a nechá ho utéct. Ten toho využije a po několika dalších saltech ho shodí do jakési díry, tak, že se Obi drží jen tak tak jakéhosi výstupku. Pak to vypadá, že si oba uprdnou (promiňte mi ten výraz) a protože pšouk McGrregora je asi silnější, tak ho z té díry vznese a ten sebere meč a Maula rozsekne vejpůl a shodí do díry, tak, že se rozpadne na dva kusy. Další stupiditou je, že Maul tento zásah a pád prý přežije, jak jsem se dozvěděl nedávno, nepochybně je to proto, že byl populární postavou a tak ho páni z Lucasarts chtějí využít, aby mohli vydojit víc peněz. Umírající Neeson ještě řekne něco jako, že Anakin je vyvolený a královna, která šla oklikou a její dvojnice, která se objeví odkudsi odnikud, zajmou místokrále. Následuje konec, kdy Neesona pohřbí, řeknou něco o sithech, udělají z učedníka McGregora rytíře a Anakina jeho učedníka a oslaví vítězství. Kdybych se měl nad filmem zamyslet, skutečně nevím, jestli je to fakt tím, že film je asi určen primárně tříletým dětem, nebo jako tzv. guilty pleasure. Jeho postavy jsou nelogické a nesympatické - počínaje pedálem Neesonem, drzým a prostořekým McGregorem, pokračujíce přes královnu, která mění šaty s každou scénou, a je ztělesněním dokonalosti, jakž takž přijatelnými naivním Anakinem a naopak intrikánským Kancléřem, užvaněným, nešikovným, do hoven šlapajícím a větry zvířat čuchajícím Jar Jarem, který má neuvěřitelně nepříjemný hlas, a relativně cool, ale naprosto nevyužitým Darthem Maulem. Logické kotrmelce jsem už popsal výše, takže všem doporučuji, ať se tomuto dílku vyhnou velkým obloukem, nebo ať o něm aspoň moc nepřemýšlí, mohli by dojít k úhoně. Sice si za tento komentář možná vysloužím nějakou nepříjemnou soukromou zprávu, nebo pár nadávek, ale je to můj názor a já říkám ruce od tohoto pryč! Je to ztráta času a od odpadu to u mě zachraňují jen vizuálně efekty, které způsobují, že se na ty bitvy a závody dívá hezky. () (méně) (více)

nikoletkaa

Tak jsem tedy konečně po 19ti letech své existence měla možnost zhlédnout alespoň jeden díl z této série. Ani zdaleka nejsem příznivce sci-fi. A kdyby nebylo pár mých přátel, kteří každý díl Star Wars viděli nejméně 50 x, asi bych se na to nikdy ani nekoukla. Ale nelituji. Ačkoli jsem před koncem na pár minut usnula, nebylo to vůbec špatné - herecké obsazení vynikající, zvukové a vizuální efekty výborné, hudba naprosto brilantní. Můžu si tak ze svého seznamu odškrtnout další klasiku. A ne jen tak ledajakou klasiku, ale klasiku, na kterou odkazuje spousta dnešních seriálů a filmů. Musím říct, že jsem na sebe opravdu pyšná - tak dlouho jsem se k tomuto činu odhodlávala! :o) ()

JK-Stinger

No, je fakt, že se mi to jako mladšímu líbilo víc a některé věci, které mi nevadily mě teď už trochu vytáčí (ano především přitroublý Jar Jar a vůbec všechny ty infantilně laděné scény), nicméně je to pořád Star Wars a i když temnota se oproti původním dílům vytrácí (naštěstí se v dalších dvou epizodách parádně vrací), rád jsem si zašel i na to předělané 3D do kina. Musím uznat, že na remake 2D filmu je třetí rozměr příjemný a i když v některých scénách není vůbec patrný, zbytek patří k povedené tvorbě. Závody kluzáků opět na jedničku a přestože jsem z hodnocení ubral jednu hvězdičku, pořád to jsou moje oblíbené Star Wars. ()

IsaacNewton

Byla jsem teď nedávno v kině, dávali to ve 3D. Musím říci, že se mi jen potvrdilo, jak je tento díl skvělý! Ve 3D to prostě nemělo chybu. George Lucas prostě stvořil jeden z nejúžasnějších světů vůbec, mrzí mě, že nenatočil Návrat Jediho, protože to je jediný film, který mi na Star Wars 100% kvalitu příliš nesedl, krom konce na lodi, který byl prostě úchvatný. I když tu čtu nesouhlasné komentáře, že to bylo příliš dětské nebo že to bylo utahané, nesouhlasím. Tady se díváme na minulost, ne dalekou, ale přeci na minulost a to především postav jako je především Annakin a Obi van Kenobi. Sledujeme, jak se situace vyvíjela, než dospěla k onomu Návratu Jediho. Proto myslím, je tento díl obzvlášť tak skvělý, protože sledováním kluzáckých závodů a životě na pouštní planetce se dozvídáme o Legendě, o Annakinovi Skywalkerovi, který měl údajně navrátit rovnováhu sil Dobra a Zla. Stejně tak pozorujeme průběh řádu Jedijů, seznamujeme se s Obi vanovým učitelem a pozorujeme, jak se tento později slavný mladý padavan rozvíjí... Nejsilnějším zážitkem byly konečné bitvy a boje, k tomu úžasná Willimasova hudba a hvězdné výkony, především Liam Neeseon byl opravdu perfektní, stejně jako Natalie Portman a další. O efektech se rozpisovat nebudu, stejně nechápu, jak to ti lidé dělají, ale věřím jim každou sochu ve městech, každou bitvu vesmírných lodí... Rozhodně nechápu fanoušky, kterým se Skrytá hrozba nelíbí tak, že jí dají třeba odpad nebo 2 hvězdy, vždyť tento příběh se musí líbit každému, kdo má rád příběhy plné napětí, přátelství, dětské fantazie, zábavy a hlavně nesmírné odvahy Jediů... ()

simply

K Hvězdným válkám jsem se dopracovala po hrozně dlouhé době. Čekala jsem od toho trochu víc, protože když jsem se někoho v mém okolí zeptala na tuto slavnou sérii, vždycky se mu rozzářili oči a se zasněným výrazem dodal, že jde o kultovní záležitost. Jinak po vizuální stránce nádherná záležitost, obsahově to bylo trochu chudší. ()

Dejvi21

Decentní začátek celé ságy. Skrytou hrozbu beru jako pilot, no a pilotní díly bývají takové... jiné. Jde o to, jak vše začalo, včetně pro mě nejzajímavější dějové linky - dlouhé životní cesty Anakina Skywalkera. Rozhodně nepatřím mezi nepřátele této trilogie a přestože Skrytá hrozba je spíše taková fantasy pohádka, nebudu to nesnášet jenom proto, že to není takové, jako epizody IV - VI. ()

Hepy13

Jestliže je film natočen o nějakých 20 let pozděj než jeho předchůdci, očekával bych alespoň posunutí efektů na jiný level. Bohužel není tomu tak. Teď k postavám - Jar Jar mi vůbec nevadil, ba právě naopak. Jake Lloyda (Anakina) vybral režisér dobře celý Luc Skywalker, nejlepší postavou je bezesporu Qui-Gon-Jin (Liam Neeson). Obi-Wan Kenobi (Evan McGregor) hraje pouze druhé housle, Darth Moul je pěkná kompenzace za Dartha Vadera. Hudba si pořád drží svojí vysokou kvalitu. Nejvíc ze všeho se mi líbil závod Luca Skywalkera. ()

Blue.Shark

Úvodní film k nové trilogii sice není nepovedený, ale na mě až moc rodinný. Věřím tomu, že Jar-Jar odstartoval tu blbou éru filmových ťulpasů, co se po plátně pohybují jen aby se měly dětičky čemu smát. Když se ale přenesu přes tento fakt, dostávám například hezky provedené závody nebo několik minut krásně vyvedených bitev. Hlavní doménou Star Wars obecně je ale absolutní designový orgazmus. Miluju veškerou architekturu, obleky, masky, droidy, válečnou techniku a lodě v této sérii. Tohle je rozpohybovaná óda na neomezenou lidskou fantazii. ()

cyphercz

Jako film pro děti je to paráda, pro dospělý tragédie. Díky tomuto filmu jsme poznali nejdementnější postavu, co kdy byla pro film vytvořena, ano, mluvím o tom imbecilním člověkožabákovi. Celej film postrádá jakoukoliv logiku, naprosto všechny postavy se chovaj totálně iracionálně, herecký výkony strašný (čest několika málo vyjímkám co se pro tenhle shit upsali), spousta scén nemá absolutní význam pro děj (třeba několikaminutový závod kluzáků) atd. atd. Jedna hvězda za soundtrack (Duel of the Fates je boží), druhá za nostalgii z dětství, kdy bych tomuhle výtvoru dal 5* :) ()

Johny303

Dávám alespoň jednu hvězdu, protože si uvědomuji, že Hvězdné války jsou kultovní (ačkoliv to osobně nechápu). Z mého pohledu šlo o hloupoučkou pohádku s hromadou divných bytostí... ()

Fajla

Valná většina SW fanoušků tenhle film prostě nemá rádo, stejně tak jako E2... u E3 už většina vyměkla, ale koneckonců završení prequelové trilogie opravdu bylo nejlepším dílem novodobých SW, i když těžko dokázalo navázat na původní trilogii. Na jednu stranu sice fanoušky chápu, ale na druhou mi přijde že to přechází spíš v levnou pózu "prequel trilogy is bad". Já musím přiznat, že ačkoliv jsem si zrod impéria a vlastně všechno, co bylo před E4, představoval úplně jinak, tak zbožňuju celou prequel trilogii a neváhám jí dát 5*. Jasně, někdo může namítnout, že to není objektivní hodnocení, ale k tomu jsou přeci ty procenta, které tu máme. :-) Nové Star Wars byly prostě natočeny v nové době a přinesly něco jiného, nového. Těžko se na Lucase v tomto zlobit. V 70. a 80. letech v zásadě dělal to samé. Točil filmy nově a převratně a chtěl technologii a efekty někam posunout. V prequel trilogii od tohoto nijak neupustil. Pravda je to možná víc samoúčelné, ale musí se uznat, že svou představivost dokázal na plátno přenést bravurně a zas nám naservíroval skvělé dobrodružství. Pod-racing, Coruscant, Darth Maul, Qui-Gon Jinn, Jedi Council, Duel of the Fates, Battle for Naboo... prostě to zbožňuju :-) ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)