Star Wars: Epizoda I - Skrytá hrozba

• Česko Hvězdné války: Epizoda I - Skrytá hrozba (více)

V Galaktické republice přibývají neshody ohledně zdanění obchodních cest k odlehlým hvězdným soustavám. Chamtivá Obchodní federace doufá, že záležitost vyřeší její armáda bojových droidů, která zcela zablokuje mírumilovnou planetu Naboo. Zatímco kongres vede o těchto dramatických událostech zdlouhavé rozhovory, nejvyšší kancelář tajně vyšle dva rytíře Jedi, aby konflikt zažehnali. Na pomoc ohroženým se vydávají mistr Qui-Gon Jinn a jeho mladý chráněnec Obi-Wan Kenobi. Poté, co muži zachrání mladou královnu Amidalu, ztroskotají na pusté planetě Tatooine. Tam objeví devítiletého Anakina Skywalkera, mladého otroka, který vládne neobyčejnou silou. Anakin zvítězí v napínavém závodě kluzáků, tím získá svobodu a stane se učedníkem řádu Jedi. Všichni se pak vrací do Naboo, kde musí Anakin s královnou čelit masivní invazi, zatímco oba Jediové se střetnou se zákeřným nepřítelem jménem Darth Maul. (TV Nova)

im_arwen

Podle mě Lucasovi jeho záměr vyšel, tím záměrem myslím nalákat nové fanoušky SW. Alespoň u mě to 100% vyšlo. Byla jsem 6ti letá holka, když se můj táta rozhodl vzít mě na to do kina (Kde bral tu jistotu, že tam neusnu nebo neuteču, to nevím, ale patří mu můj velký dík). Bylo to vlastně moje první nahlédnutí do světa SW a okamžitě jsem propadla. Všechny díly šly tak, jak měly. V 9ti letech jsem poprvé viděla Klony útočí, ve 12ti Pomsta Sithů a až téměř v dospělosti jsem si pustila původní trilogii. Těžko říct, jestli bych se k tomu odhodlala bez nové trilogie, takže Lucasi díky. ()

dr.Hyena

Předtím než napíšu něco k tomuto filmu, rád bych se vyjádřil k procedurálním komplikacím spojeným s tímto komentářem. Vše jsem dopodrobna probral ze všech stran a v tento okamžik musím, již bez dalších prodlev, učinit rázné gesto. Mimochodem , doporučuji komparaci tohoto mého současného gesta a mými předešlými, o něco méně teatrálnímy, gesty. Z hlediska historie mých komentářů je tento komentář tím nejkratším, který jsem měl kdy možnost napsat, takže již bez dalších průtahů........po 16-ti letech, mimo kino, děsná nuda. ()

Ananas462

Kdo začal sledovat star wars počínaje týmto dílem tak si řekne je to bomba a podle mě je to bomba ale některý scény mi přijdou trochu nepravděpodobné ale co star wars : epizoda jedna byla super . Takže mi zbývá popřad hezkou zábavu a ať vás provází síla :) ()

Malinko

Star Wars... Všetci okolo toho veľké haló, tak som si povedala v poriadku, idem sa nato pozrieť.. no nestálo to za nič... najlepšie zaujímavé scény z filmu boli preteky a bitka na konci s mečami... úplne najotravnejšia postava z celého filmu bol ten Jar Jare... už som si myslela, že dám pästačku do počítača.... ()

Gluminator

Vskutku povedené, trochu odlišné, než starší díly, ale nejvíc se mi líbil mladý Anakin. Nikdy jsem nebyl fanda Star Wars, ale před nadcházející episodou VII je to nutnost. 80% ()

Domitri

Docela zklamání... na první trilogii to nemá ani zdaleka... s tím průměrným scénářem se ale i tak bylo na co dívat.. ikdyž chvilkama to začínala bejt hrozná nuda. Ale pak přišla nějaká povedená scénka která ji aspoň na chvilku zahnala. A finální souboj s Darth amulem bylo to nejpovedenější na filmu. 65% ()

tribican

Nerozumím kritice, která se na novou trilogii neustále snáší. Podle mě jsou totiž i novější díly skvělé, dozvídáme se tu spoustu o Republice, která mi přišla z původní trilogie jako dokonale fungující systém, nyní už konečně chápu její problémy. Je také zajímavé sledovat cestu Anikana, ačkoli mi jeho příběh zas tak velkou příběhovou logiku nedává - je příliš mladý. ()

mujotec

Musím říct, že nechápu nevraživost vůči nové trilogii, za mě dobrá podívaná, výborná výprava, Jar-Jar se dá taky snést. ()

Tumbik

Celkem nudný díl, herci ne až zas tak dobří. Efekty se mi ale velmi líbily a český dabing se taky celkem povedl. :-) ()

the_weaver

Epizóda 1 má všetko, čo je pre Star Wars charakteristické. Uvádza na scénu ďalšie nové rasy (Gungani, Toydariani, Dugovia) a koncepty (obojstranný meč, droideka, závody klzákov, senát, rada Jedi, gunganské energogule). Oživuje nostalgické spomienky (prvé stretnutie R2-D2 a C-3PO, návrat na Tatooine), dávkuje výdatnú vesmírnu akciu a hrá slávnu Williamsovu muziku. Navyše však Jednička vhupsne do akcie rovno od začiatku a odohráva sa v nej uveriteľný príbeh - ako strastiplný problém s pokazenou loďou tak i celkom realistické rozpútanie vojny. Až tak, že som mal pocit, akoby som nebol vo vzdialenej galaxii, ale pozeral na dokument o Vojne za nezávislosť Chorvátska (blokáda a boj o Vukovar proti 20-násobnej presile, neschopnosť Európskeho spoločenstva konať). Ešteže tu bol Jar Jar Binks, ktorý mal zjavne slúžiť na odľahčenie vážnosti ponurého príbehu, čo sa mu s prehľadom podarilo, a mne prakticky nevadil. Viac mi prekážali závody klzákov, v ktorých si 6-ročné decko poradí s každým problémom stlačením pár tlačítiek či komicky náhodné zničenie veliacej lode Federácie. ()

Trunks

Jednoznačně slabší úvod do hexalogie Star Wars, jenž byl cílený na tehdejší mladší (nové) publikum. Star Wars se rozrostlo do té doby měrou nevídanou o nové rasy, techniku, planety, politická uskupení, prostě o kompletní a fungující universum. ()

SaMaeL98

Ten pocit, když o 20 let později jsou horší efekty. Tento díl je bezesporu nejslabší z celé ságy. Je to skvělý film sám o sobě, ale v rámci série je to černá ovce. Mimo závodů na Tatujnu a finálního fightu s Darth Maulem nemá takřka co nabídnout a většinu filmu doprovázeného Jar Jar zabijteho Binksem je spíše nudné utrpení. Rád ho shlédnu milionkrát, ale jen kvůli tomu, abych nevynechal... ()

Mr.Nobody

Když jsem viděl tento díl poprvé, měl jsem SW za něco úplně nového. To jsem ještě neznal původní trilogii. Každopádně první díl je takový lehký prolog k tomu, co přijde. Řada efektů je v tomto filmu skutečně impozantní. Velmi zajímavá je i velká varieta různých druhů akčních scén, ať už jsou to vesmírné bitvy, závody kluzáků či duely mezi Jedii a Darth Maulem. Jen některé herecké výkony celý film docela zkazily. Ať už to byla Natalia Portman, Keira Knightley, Jake Lloyd nebo Pernilla August. Každopádně v kontextu všech filmů světa Star Wars je to velmi zdařilý úvod do celého světa. ()

DirtyDozen odpad!

Přišel jsem z hokeje domů. Prohráli jsme, zlomili mi hůl, přítelkyně si vedle mne nacvičuje porod. Nemám pivo, jsem nasranej a k tomu v televizi vidím tento pořad. Šuliny se svítícími meči, zvukové efekty naprosto dementní, již půl hodiny naprosto bez děje. Jen bitva s meči a svítící náboje. Těším se, až usnu a doufám, že budu mít amnézii. ()

KuceraJohny

Skvělý film. Jsem obrovský fanda hvězdných válek a epizoda I je skvělý počin. Celý film jsem se bavil a vždy se cítím jako malý když film sleduji. Hvězdné války jako takové jsou výborné a epizoda I jim opravdu ostudu nedělá ba naopak. Je to jeden z nejlepší filmů ze série. Je hezké koukat na to jak to v galaxii vypadalo před tím než ji ovládlo impérium. Opravdu jsem se bavil vždy se na něj znovu rád podívám. ()

P@\/EL

Dějově nejstarší díl Hvězdných válek sice potěší, ale vyloženě nenadchne. Na můj vkus je děj zbytečně roztahaný, čímž místy ztrácí tempo a napětí. Filmu se ovšem nedá upřít výborná vizuální a efektová stránka a několik opravdu úchvatných scén jako jsou třeba závody nebo bojová scéna na konci. Škoda jen, že té akce není krapet více. ()

ondra.p

Jar Jare, ty **!@. Ehm, děkuji. Jinak moje milovaná klasika, kluzáky, světelné meče, spousta bojové akce, prostě všechno co chci od Star Wars filmu. Dříve jsem hltal spíše vizuál, dnes oceňuju, s jakou pečlivostí vymyslel G. L. začátek příběhu, kdy banální spor o prachy přeroste v celogalaktický konflikt. Ale to už je jiný příběh... Pokračování (Start) nejlepší filmové ságy v dějinách celkem za 70%. ()

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

Druhé Já, legenda se hýbe kupředu

03.12.2023

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

Druhý ročník Comic-Conu Prague se blíží!

18.09.2021

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

Jar Jar Binks dostane vlastní seriál

01.04.2021

Jen pár dní poté, co studio Lucasfilm odhalilo kompletní obsazení nadcházejícího seriálu s Obi-Wanem Kenobim, přichází ze světa Star Wars další zpráva. Nového seriálu na streamovací službě Disney+ se… (více)

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

Liam Neeson odchází do akčního důchodu

18.01.2021

Herec Liam Neeson (96 hodin, Schindlerův seznam) minulý týden oznámil, že se nadobro loučí s akčními rolemi. 68letý herec má před sebou údajně ještě asi dva akční snímky, a posléze si prý hodlá dát… (více)