Žena v okně

• USA The Woman in the Window (více)

Kvůli agorafobii se drží doma, ale posedlost novými sousedy jí nedá spát – psycholožka, co se snaží vyřešit brutální zločin, který na vlastní oči viděla z okna. (Netflix)

hanagi

Já nemám s filmem žádný problém, dostala jsem přesně to, co jsem očekávala - hezky vypadající a dostatečně zmatený thriller v hitchcockovském duchu. Odkazy na Okno do dvora a Rozdvojenou duši mi jako Mistrově fanynce musí udělat radost. ()

Johnny.ARN

Začal som to pozerať, hovorím si, je to podľa asi nejakej dobrej knihy, hneď hľadám vychytávky na druhý plán a zvraty. Pozerám so záujmom. Po hodine si ale hovorím, čo to kurva je? Nie a nie sa rozbehnúť, nie a nie doniesť a ukázať nejaký záchytný bod aby divák vedel alebo aspoň začal tušiť že čo. Záujem opadol. A čím ďalej to išlo, tým viac z toho bol len klasicky TV film thrillerového typu. Bez zásadného zvratu, s otrlým koncom a vyvrcholením príbehu, ktorý už vlastne nikoho nezaujímal. Joe asi nemal do čoho pichnúť tak na toto kývol. Pozitívum ale je, že blond robí Julku mladšou. Sklamanie. 2 z 5 ()

Yoshimitsu

Čumějící, nenamalované Amy Adams z okna skoro nic neuniklo. Byla skoro, jak stará Kelišová s moderním vybavením, která si dopřávala laciné víno s hromadou prášků, které zobala, jak lentilky. První půlka velká zívačka potom trochu akce, ale na průměr to stejně nestačilo. Dávám 40% ()

hroubek

Zklamání. Mám rád většinu filmů Joea Wrighta a považuji ho za výborného vypravěče. O to více mě bolelo sledovat tento film. Na film jsem se těšil kvůli Wrightovi, hereckému obsazení (Adams, Oldman, Moore nebo Leigh) a zápletce. Bohužel je film hodně podprůměrný. Od nudného scénáře (zde to pravděpodobně vychází z předlohy), přes nevýraznou režie, nevyužité herce až po samotný fakt, že všichni si tady vydělávají na nájem a jedou na půl plynu. Úplná ztráta času to není, ale žádný zázrak to taky není. ()

JohnSmith

Na tomhle filmu je fajn atmosféra, ale tím to asi tak končí. Je to celkem průhledné a jelikož nemám Amy Adams moc v oblibě, tak jsem s ní nesoucítil. ()

bizz_mjc

Dle nálady i o hvězdu míň, neb výsledek by mohl být silnější a nepůsobit místy jako divadelní hra, ale zkouknutí mi šrámy nezpůsobilo žádné. ()

mkubalikova

Vlastně mě to celkem bavilo, slušná režie i herecké výkony, jen s tím scénářem si někdo mohl trochu víc pohrát. Hitch by se asi neurazil, i když Okno do dvora je jiná liga. 60% ()

blackkocour

Okno do dwora ryloudit. Mě se nelíbilo ani samotné "kultovní" hitchcovské povyražení, a pořád se ještě chystám na Disturbia, ale slibuju, že se minimálně do konce roka, na to vrhnu. Jenže to by nebyl Kurvfix, aby se nám, mastným flekům na botě, neobtěžoval sesmolit sriller, ve stejném rozpoložení jako Dívka v autobuse, či něco takového. Já veřejnou dopravou moc nejezdím, takový exoty, co dokážete v hromadné dopravě potkat. Ženské, co silně šplouchá na věšák, si po večerech, kdy do sebe zalije celý sud červeného vína, kouká na stejné výplachy, jako každý z nás asociálů, teda pardon filmových fanoušků, si taky jednou v týdnu, občas podráždí, doktorskou berlí kundu, se její mastný vlásek připlete do kriminální potyčky, s vrahem od vedle. Jako, na jejím místě se vůbec nedivim, že se bojí o svůj zbytečný život, když se jí tak snadno dá dostat do baráku, páč ten předražený zámečník teprve dodělal první měsíc na učňáku. Někdy jí solidně kope do karborátoru, a pilule co tak rádá snídá s ovocnýma vločkama, začnou dost učinkovat, a divák těžce zpozná, co je realita, a co halušky šáhlý milfky. Dost si to pak pohrává s divákovou inteligencí, a typ jako já, co má problém se soustředit na něco jiného než na porno s lišákama, mi to dělalo dost techle v makovnici. Ale už to není tak špatné, porucha se zlepšuje, baže na to beru prášky, a doufám že někdy nastane chvíle, kdy to zapiju alkoholem, a já se už ráno nevzbudím. Protože dost často se mi stává, že zaspím klidně i deset budíků najednou.. ()

jefff

Nápad dobrý, potenciální atmosféra rovněž, ale zpracování velmi slabé. Chyběla tomu jikra a konzistentní napětí. Chvilku se to tvářila jako temný thriller, ale kontinuitu narušovaly divné psycho mezihry nebo snahy o jakési dialogy, které vůbec nefungovaly. Bohužel. ()

Tejkina

Četla jsem předlohu a nemohla jsem se od ní odtrhnout, u filmu je tempo už slabší. Ale nemůžu říct, že bych byla zklamaná. Herečku asi nemohli vybrat lépe, Amy Adams byla skvělá a na tu roli se hodila naprosto perfektně. ()

sedm.1

Jak již samotný název naznačuje, je Žena v okně spíše takovým komorním thrillerem, o což víc je pak ale takovýto typ filmu náročnější na kvalitu zápletky a postavy, včetně jejich obsazení, a bohužel ani v jednom z těchto ohledů tento snímek nevyniká. Tedy, což o to, zápletku bych ještě dokázal ohodnotit jako průměrně neškodný žánrový zážitek, který sice nevyniká ani ve spádu, ani v nápaditosti, ani v množství napětí, vyhrocených scén, či nečekaných zvratů, a to ani nemluvě o pointě, která mě jednak vyloženě nebavila a jednak mi přišla strašně hloupá, nicméně i přesto všechno by šlo o sledovatelnou a lehce stravitelnou podívanou, která rozhodně neurazí, každopádně tu pak ale ještě máme ten casting a zde Joe Wright tedy asi zešílel, jelikož s takovou skvadrou nesympatických herců v jednom filmu jsem se snad ještě nesetkal a tahle banda mi teda od začátku až do konce celý ten film pořádně znepříjemňovala, no a když k tomu připočtu ještě ty jejich nevýrazný, podivínský a prudící postavy, ve kterých strašili, tak to byla pro mě nepěkná podpásovka. Ženu v okně tak zkrátka nemohu hodnotit zrovna nejlépe, vlastně ani nenacházím jediný zásadnější důvod, proč tento snímek někomu doporučit, zároveň ale opakuji, já osobně času u něj stráveného nelituji, neboť zas až takový dno to rozhodně není. Lepší obsazení a byl by to bez problémů uspokojivý žánrový přírůstek. ()

JADIM

Naozaj ťažko pochopitelná záležitosť s dosť náhodnými zvratmi, ktoré nikoho neprekvapia, keďže ani moc nedávajú zmysel. Nečudoval by som sa, keby nakoniec vysvitlo, že Anna je vlastne tá mačka. Musím však uznať, že tento zlepenec náhodných udalostí je stále záživnejší ako kultové Okno do dvora. Tento výborný námet dokázala dobre využiť snáď iba Disturbia. 4/10 ()

herr_carter

Ženu v okně bych přejmenoval na oficiální český název Otylá hysterka v okně (a to mám pro Amy slabost historicky). Celková pointa příběhu ok, ale je to prostě nuda nuda, šeď šeď, Adams tu kňourá, křičí, osočuje okolí, chlastá, kňourá, osočuje okolí - a jakkoliv sebezničující musí ztráta dítěte v autonehodě být, já jsem jí tady nevěřil ani ten prd, ani ten ořech...........................moje hodnocení = 3,5 z 10. ()

Lukoboss

J. Wright má za sebou slušný filmy nebo taky spolupráci na seriálu Black Mirror, k tomu si vybral hned několik hereckých es, resp. zkušených herců. Je potřeba taky zmínit inspiraci anebo možná vzdání pocty A. Hitchcockovi, protože ta je patrná, diváka potěší a vykouzlí úsměv na tváři (scéna s nožem v záblesku světla). Hra s kamerou, světlem a barvama (ty se různě v průběhu filmu mění) je naprosto precizní, vrchol přichází ve scéně "autohavárie v obýváku". K tomu je to podložený dramatickým soundtrackem, kterej místy taky připomíná tyhle starý horory. Zatím jsem v podstatě jenom chválil, protože jsem považoval za nutný tohle vypíchnout. Nicméně kámen úrazu je ve scénáři. Už samotnej fakt, že hlavní hrdinka trpí úzkostí, depresema a podobnýma strachama, tak zasadit děj do několikapatrovýho baráku, kde žije sama s kočkou a většinu času se tam pohybuje potmě, navíc dole v suterénu má nájemníka (cizího chlapa) - já říkám na rovinu, že tam bych se taky bál, a to si připadám docela normální. To bylo první, co mě praštilo do očí. No a pak některý scény jsou přitažený za vlasy a tradičně s přibývajícím časem se z toho stává ptákovina. Poslední dobou se to děje často, nevím, co vede scénáristy solidně rozepsanej text takhle domrvit, ale je to tak. A zase jsme u toho, že komorní žánrovka mohla být poctivým psychothrillerem, místo toho se ale stala jen průměrnou podívanou, kterou není třeba vidět znovu. ()

Litvicek

U tohodle filmu jsem trpěl určitě mnohem víc, než představitelka hlavní role, která chlastá, sjíždí videa na nolťasu a mazlí se svou kočkou bez nutnosti chodit do práce a to všechno v pětipatrové obrovské vile, kterou celou vlastní ale nicméně obývá jeden, či maximálně dvě patra. Jsem asi dementní ale když jsem to viděl, chtěl jsem vidět nájemní smlouvu, nájem a počet metru krychlových, který obývá. Celý film je neskutečně nudný, natáhnutý a nezajímavý - Finální scéna je sračkoidní píčovina, u které potěšil jenom ten fakt, že konečně ta debilní ženská dostala přes hubu. Nicméně tahle borka šoustala se Supermanem (musel být slepý a nebo na jeho planetě jsou hodně nízký standarty), takže ji ani rýč v obličeji, natož pár ran nezastaví a tak se probudí zdravá a živá v nemocnici a co víc? Její fóbie jsou najednou pryč a ona se stěhuje do jinýho bytu. No ty pičo, to jako fakt? Když to tak po sobě čtu, je to docela solidní biják. ()

Warhorr

Ach jo. Tahle kráva v okně mi teda dala zabrat. Druhá Disturbia či Okno do dvora se vážně nekoná. Knihu jsem nečetl a ani nehodlám ale docela by mě zajímalo, čím si vlastně tento film/kniha takový název získal. Ve filmu to bylo asi kvůli těm dvěma minutovým okamžikům z nichž první nastal ve chvíli, kdy tahle cvokařka trpící agorafobií, o které kdyby se nezmínila tak bych ani nepoznal že jej trpí, uslyšela ve vaně výkřik a to ji donutilo ihned ukončit koupel, vytáhnout svůj Nikon a hrát si na Ethana Hunta. Žádné velké překvápko se tady nekoná a nějaký mindfuck konec určitě nečekejte. Dávám jednu hvězdu za to, jak ji jedna dotyčná osoba vrazila kus anténího kovu či co to bylo, rovnou do ksichtu a alespoň trochu mi zpravila dojebaný víkendový večer. Také si vždycky říkám, co na stará kolena přesvědčí  herecké hvězdy jako Oldman či Moore vzít roli do takový hovadiny. ()

woodsman

jo dalo sa to zaujimava atmosfera ten zvrat ma fakt dostal kdo bol vrach zmrd zdechnul Lois mala zavolat supermana na pomoc :D ()

Prochy38

* za A. Adams, která i když ze scény malinko zmizela, na kvalitě jejího hraní to neubralo... Super soundtrack, super obsazení, ale ................................. ale jako celek je to takové ... no.... slabé. ()

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

Byly zveřejněny nominace na Zlaté maliny

07.02.2022

Jak už je tradicí, den před vyhlášením nominací na prestižní Ceny Akademie přichází seznam nominací na nechvalné Zlaté maliny (Razzies), tedy anticeny mířící k nejhorším filmům a tvůrčím výkonům… (více)

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

Jake Gyllenhaal jako známý spisovatel

21.08.2020

Herec Jake Gyllenhaal (Bojovník, Demolice) míří do televize. Upsal se novému projektu režisérky Janiczy Bravo (Zola), která teď napíše a natočí adaptaci článku A Suspense Novelist’s Trailt of… (více)

PF 2020

PF 2020