Nemocnice New Amsterdam

• USA New Amsterdam
USA, (2018–2023), 64 h (Minutáž: 43–54 min)

David Schulner

Předloha:

Eric Manheimer (kniha)

Ryan Eggold, Freema Agyeman, Janet Montgomery, Jocko Sims, Anupam Kher, Tyler Labine, Clifton Davis, Cindy Cheung, Zabryna Guevara, Lisa O'Hare, Gary Perez (více)

Seriál čerpá inspiraci z Bellevue, což je nejstarší veřejná nemocnice v Americe. Hlavní hrdina – nadaný a okouzlující doktor Max Goodwin – byl čerstvě zvolený do čela nemocnice. Je rozhodnutý zde odstranit veškerou byrokracii a zajistit špičkovou zdravotní péči pro všechny. Jak toho může dosáhnout právě on? Doktoři a ostatní personál už tohle všechno slyšeli mnohokrát. Goodwin se však nechce vzdát a pokusí se vdechnout nemocnici nový život. Jde totiž o jediné místo na světě, kde jsou schopni léčit pacienty s ebolou, vězně z jedné z nejhorších věznic na světě a např. prezidenta USA pod jednou střechou. Goodwin chce nemocnici vrátit na výsluní a zajistit jí stálé místo na mapě. (TV Nova)

ariari

dobre nakladajú americkej mašinérii  a šialeným postupom  z toho vyplývajúcim..celkom ako u nás, len s tým rozdielom, že my zatiaľ nemáme v školských zákonoch  nariadenie oblbovať  psychofarmáciou žiakov základných a stredných škol keď sú živí, alebo majú neboráci  adhd.  Vzali si skrátka na mušku taký protiklad..vesmír, kde totálne nasadený jedinec sa pokúsi v takom to m správnom vesmíre zabojovať so zlým skazeným systémom. Pomerne reálne  zhodnotenie rezidentúr, funkcie nemocníc a normálne príbehy , rozhodne iná káva a ko priblblá sága chirurgové zo Siettlu. to bola teda naozaj volovina ,za ktorú by mala tvorkyňa zahájiť sedenie na psychiatrii. ()

jprmusic

Chicago Hope, Pohotovost, New Amsterdam - všechno na jedno brdo - ale ....v New Amsterdam je víc "ale" než kdekoli jinde, Dokonalý ředitel s pohledem ztlučeného psa by pro každého chcípnul - teda kromě svý ženy (Eggold mi lezl na nervy už v Černé listině). Každá z hlavních postav je tak přiblble dobrá a laskavá, že to je až směšně nereálný ( zvlášť dr Kapoor a homosexuální dětský terapeut vynikají - ať žije genderová vyváženost). celé té komedii odpovídá naprosto příšerně utahaná hudba, díky které je obraz vysokorozpočtové mexické telenovely doveden k dokonalosti. Jediný co je fajn jsou dvě hlavní doktorky - jedna bohužel skončí na odvykačce a ta druhá to celý sama neutáhne. ()

Aslan

Zaujímavé prostredie, zaujímavé postavy, plno Neomarxizmu. Všetko čo kultúrny marxizmus používa na zničenie naše civilizácie, nám tu servírujú veľmi nežným spôsobom, proti ktorému hádam nikto nemôže namietať. Máme tu gay manželstva a adopcie detí, máme tu potraty, máme tu boj za antikoncepciu, máme tu transgender deti a máme tu aj láskavú eutanáziu. Prosto nechutný humac, ktorým dokáže zasrat seriál len Netflix. ()

DavidS.

1. - 2. sezóna: Dietl by se divil a Cvach záviděl...Zběsilé tempo od diagnózy k diagnóze a každý v bílém plášti svými schopnostmi bez potřeby spánku i odpočinku nadčlověk...Ale jako žánrová oddechovka funguje Amsterdam skvěle, za což vděčí i výbornému castingu...3. sezóna: První díl důstojně shrnuje covidovou pandemii, ale pak se seriál stane hlásnou troubu současného největšího civilizačního zla - KOREKTNOSTI. A tím pro mě sledování skončilo... ()

misterz

Zatiaľ som videl dve série a musím povedať, že Good doctor ani Doctor House to nie je. Kvalita natočenia i pútavosť tu trocha zaostávajú. No stále je to dosť dobré na to, aby si to človek nadpriemerne užil. Škoda tej dejovej linky Iggy Froma (psychiater), to bolo celý čas vážne iba také liberálne fňukanie. Dosť to bralo na pútavosti. Tretiu sériu však určite pozriem. Nadpriemer. 75/100 ()

Galerie (1 690)

• Předobrazem seriálové nemocnice New Amsterdam byl newyorský zdravotnický komplex Bellevue, který je jednou z nejstarších nemocnic v USA. (raininface)
  • Biopsie, ať už jde o odběr z jakkékoliv části těla, se provádí přísně sterilně. Zde je vidět několik osob nad pacientkou a všichni jsou bez roušek. (Winster)
  • Ve 23. minutě je vidět ventilátor AVEA (přístroj na umělou plicní ventilaci), jenž se používal i v českých nemocnicích. (Winster)