Hees

Tento film je typologicky veľmi podobný s ostatnými Almodóvarovými filmami (videl som ich deväť v momente písania tohto komentáru). Netypické je to, že tu v tomto filme nie sú transexuáli. Ako vždy Pedro neukazuje dôležité scény a tentokrát je to scéna s autobusom, aj keď tentokrát to ukazuje z diaľky. V iných jeho filmoch proste povedal (povedali herci), že sa niečo stalo a to niečo bolo dosť dôležité pre vývoj (dej) samotného filmu. Film má veľmi podobnú kostru s inými jeho filmami, ale tento je jeden z lepších. Penelope tu síce hrá len chvíľku, ale Liberto Rabal hrá nadštandardne. Celý film je dobre zamotaný a musím povedať, že ma rozhodne prekvapil koniec (neviem či v dobrom, alebo zlom), ktorý je príliš nečakaný k celkovému vývoju filmu. Príbeh je slušný a napätie (nie elektrické) sa stále s blížiacim koncom zvyšuje. ()

dopitak

Pomalu se vracím Almodovarovou minulostí po schodech postavených z jeho filmů, Na dno vášně je zatím nejstarší, ač v předsálí už se hřeje Kika i Květ mého tajemství (budu sledovat zanedlouho) a na opačném konci čekají rozkoukaná Rozervaná objetí (dokoukány budou zítra). Mini srovnání stále vede Volver, ačkoliv Na dno vášně je opravdu dobrý, a v tomto případě bych k rozlišení nuancí potřeboval spíše desetistupňový žebříček. Pedrovy filmy mají hodně společného - hraje v nich Penélope, dost často také Javier Bardem, a taky pokaždé se v zápletce totálně ztratím, ačkoliv přesto nic není ztraceno, protože moje slečna mi pokaždé děj vysvětlí. A asi to se mi na Pedrových filmech líbí ze všeho nejvíc, fakt nejsou pro blbce. ()

Frenegonda

Pedro mě ještě nikdy nezklamal. Vždycky přijde s něčím co mě naladí na jeho vibrace. Sledovat jak se mění Madrid je v jeho podání jednoduše lahůdka. V tom Madridu krom toho všeho ještě žijí individua, který se v setkávají a rozcházejí. Ježiš to zní banálně, že? Heh ale v tom případě je banální život. Protnout se na cestě s lidma, kteří tě někam posunou to je dar. Dík Pedro, potkali jsme se!!! ()

Juto

Príbeh je veľmi chytrý a provokatívny. Tento príbeh zahŕňa postavy, ktoré sa zdajú byť úplne vedené osudom a vždy viazané na svoje osudy. Každá z postáv prechádza v relatívne krátkom čase radikálnou premenou. Nakoniec nie je nikto nevinný a všetci sú obeťami, ale existuje romantická nádej na svetlejšiu budúcnosť a nový štart do života. 8/10 ()

Autogram

Mám rád filmy, kde čas plynie rýchlo a objavujú sa titulky O dva roky, O štyri roky, O dvadsať rokov... A hlavne, keď sú tam zaujímavé postavy vo zvláštnych situáciách, aké nevymyslí hocikto. A ešte som rád, že Almódovar sa nesústredil na nejaké štvor a menejpercentné menšiny a ani na hĺbku ženskej mysle. Takže vo výsledku je pomsta ešte sladšia a vášnivejšia, ako bol pôvodný plán, a to bol plán pekne desivý. Silné štyri hviezdy, takmer také silné, ako pri Koži, v ktorej žijem. A za GÓL, za ten patrí osobitná pochvala, ako do drámy vtesnať humorný prvok bez násilia na divákovi. –––– Vy, čo nepijete, si myslíte, že sa tým všetko vyrieši. –––– "... Prekliaty budeš, keď vojdeš, aj keď vyjdeš." Keď to Mojžiš písal, určite myslel mňa. ()