Caelos

Španělské filmy nemusím a španělské herce taky ne. Javier Bardem se mi líbil v Tahle země není pro starý a tady taky nebyl špatný i když role charismatického zabijáka mu sedla lépe. Filmů od Almodóvara jsem pár viděl, a některé mě nebavily, ale Na dno vášně je vážně dobrý film. Herecké obsazení sedí jak prdel na mísu a herečka co hrála Elenu mi strašně připomínal Michelle Pfeiffer. Podobně vztahově propletených filmů existuje hodně, ale tenhle má navíc koule. 9/10 ()

Malarkey

Pedro Almodóvar není z těch reziseru, které bych vyhledával. Když jsem ale na Cinemaxu narazil už po několikáté na tenhle film a viděl Penélopu Cruz jak tam těhotná rodí v autobuse, rozhodl jsem se, že už to konečně dokoukám. A nakonec musím říct, že to není zase tak špatné. Zvláštní kombinace lásky, vztahů a s tím spojených, někdy i osudových problémů. Od Almodóvara určitě standard, pro mě ale film, na který se musí hledat zvláštní příležitost, jinak bude hodně rychle nudit. ()

danoo

Čo je špeciálne na Almodóvarových filmoch je, že idú na dreň toho, čo znamená byť človekom. Ľudia sú odhalení ako ľudia. Je tam krutosť, úprimnosť, vášeň, zrada, lži, sex. Z pohľadu týchto tém je námet Dna vášne typicky brakový - prepustený trestanec sa chce pomstiť žene, čo ho v minulosti ponížila tým, že ju poriadne pretiahne, ona sa do neho zaľúbi a on ju nemilosrdne opustí. Tento „plán pomsty“ sa však veľmi rýchlo mení na mnohovrstevnatý vzťahový príbeh, kde má každý detail svoje osobitné miesto. Už len erotické scény, s ktorými sa väčšina tvorcov moc nebabre, sú úžasné: nie sú ani silné, ani slabé, sú krehké. A čo prišiel s tým všetkým Almodóvar urobiť je potešiť nás. A darí sa mu to. Plní celú stopáž zvratmi, dynamikou postáv a metaforami, ktoré držia diváka prilepeného k obrazovke! ()

skinnee

Ako obycajne Pedro ma nesklamal. Krasne vykreslene postavy, pricom do kazdej z nich sa da lahko vcitit a nachvilu riesit problemy spolu s nimi a uvazovat ake maju dovody na ciny, ktore robia. Nakoniec aj tak prideme na to, ze kazdy sme iny a veci riesime tym najlepsim sposobom. Aspon z nasho pohladu. A nastastie preto nie su zivot aj laska tak jednoduche veci. To by potom bola na svete strasna nuda! ()

becki_tu

Tak tady mi asi něco uniklo. Almodovár neAlmodovár, tomuhle filmu jsem prostě za celou tu hodinku a půl na chuť nepřišel. Jak tady tak pročítám některé komentáře, tak se mi zdá, že někteří v tom vidí i to, co tam není a za každých okolností budou slepě uctívat Almodovára, i kdyby natočil třeba pokračování Kameňáku. Neříkám, že je to špatný film, ale filmů s podobným námětem "běhá" po filmovém světě docela dost. A někdy i daleko lepších. 50% ()