Mandalorian spojuje síly se starými spojenci a pomáhá jim podniknout nebezpečnou misi. (Disney+)

Kinofil

|| TV-14 || Disney/Lucasfilm || Už abych si zvykl, co skutečně od seriálu čekat. Je to prosté - víc Baby Yody, víc podzápletek, míň návazností a řešení záhad. Nejlépe na to byla první epizoda, co se týče vyprávění a obsahu. Favreau víc, co dělá. O těch ostatní si nejsem jistý. Alespoň se vrací víc známých postav a konečně to začíná s první sérií zapadat do sebe. Yodovy výtržnosti mi sice vždy vykouzlí úsměv, ale Disney už to přehání. Kromě toho je po celé 4 epizody úplně zbytečnou postavou. Pokud tedy zafunguje duch předchozí série, potom nás snad čekají poslední 4 akcí nabité a příběh vysvětlující epizody. Jinak nevím, kam chtějí Ashoku nacpat. Přitom materiálu je tu tak na jeden slušný celovečerní film. 70%. ()

BROKEN_

Trailer složený ze 4 epizod, v dalších dílech to bude asi velký nářez a proto nám radši nic neprozradili. Mando nám konečně předvedl jaký skvělý pilot je, ta scéna vzala do kapsy celou sequel trilogii, musel jsme si to potom pustit ještě několikrát. Epizoda nám nejspíš nabídla propojení s 9 epizodu Rise of Skywalker, na kterou bych nejradši zapomněl. Miluju soundtrack který hraje při scénách Moff Gideonem. Budou se dít velké věci a já se neskutečně těším, jen tak dál! P.S. Baby Yoda opět nezklamal :) ()

Eliott

Dokonalá akce, srandovní baby Yoda, ale děj se neustále opakuje a vlastně se nijak neposouváme. Nejvíce mne však mrzí jak moc moje oblíbená postava Gina Carano přibrala na váze. V první sérii vystupovala jako neuvěřitelně sexy mohutná a silná žena a teď už ani nevím jak jinak bych ji posal než tlouštíkem. Trochu mi to kazí prožitek z filmu. Jinak zhruba průměrná epizoda. ()

warrenur

Slabucke ako cajik. Kazdym dalsim dielom sa naplna to, ze Mando bude v kazdom dieli niekomu pomahat, zastavovat sa hladat medziclanok, opravovat rozbitu lod a k hlavnej linii, totiz, aby dostatl "moncicaka" k Jedio-m, sa snad nedostaneme ani v poslednom dieli. Ano, ucelom bola zrejme cesta a nie "ciel", ale aspon to mohli servirovat s ohladom na tento umysel. Tento diel je sablonovitou epizodkou z hociktoreho predosleho filmu. Az v zavere, z krizniku, je nejaky naznak dalsieho posunu. Skoda, premrhany potencial. ()

Martrix

Ale tak proč ne. Některé pasáže byly velmi dobré (honička), jiné přiblblé, ale celkové vyznění se lepší. Dokonce je tady jakýsi náznak zápletky. Doteď to bylo spíš poskakování od úkolu k úkolu, resp. akční roadmovie. Návrat k otevřenému konci první řady sice přišel docela pozdě a pořád je ve hřa slibovaná Ahsoka, ale aspoň se něco děje. Škoda, že jsou jednotlivé epizody tak podivně poskládané. PS: prdelatá Cara Dune tentokrát působila vcelku mdlým dojmem, snad se jí Favreau nepokusí dávat víc prostoru. ()

• Když se Baby Yoda snaží opravit Razor Crest a Mando mu dává instrukce, je to odkaz na scénku ze Strážců Galaxie 2 (2017), kde se Rocket snaží vysvětlit Baby Grootovi odpalení bomby. (Doli10)
  • Zločinci, s ktorými v úvode bojuje Cara Dune (Gina Carano), patria k druhu Aqualish. Ten nám bol predstavený už v Star Wars: Epizóda IV - Nová nádej (1977), kde sa v kantýne jeden z príslušníkov tohto druhu pokúsil napadnúť Lukea Skywalkera a Obi-Wan mu pritom odsekol ruku. (ČSFD)
  • Ve scéně, kdy Mando, Cara Dune a Greef Karga odnáší Baby Yodu do „školy“, je v záběru za nimi vidět socha robota IG-11 jako pocta jeho oběti v 1. sérii. (Doli10)