Mandalorian - Season 2 (2020) (série)

Kapitola 13: Jedi (S02E05)

(epizoda)
  • USA Chapter 13: The Jedi (více)

Mandalorian cestuje na planetu, které vládne krutá místodržící, jež má velice mocnou nepřítelkyni. (Disney+)

dO_od

// Skvělý, takže nová trilogie udělala Star Wars ostudu tím, jak byla nekoherentní a lajdácky napsaná, a Mandalorian jim zase dělá ostudu tím, že si tahá nejlepší věci z lore, a pak je přetavuje v béčkové epizody Hvězdné brány. Celý ten díl vypadá, jak kdyby vznikal v amatérské produkci s budgetem východoevropského akčního filmu s Brucem Willisem v roli záporáka. Sorry, miluju Star Wars, but not like this... ()

cyphercz

Dlouho očekávané shledání Baby Yody s "jeho druhem", na které nás navnadilo a připravovalo x předchozích epizod, je nakonec celkem dost antiklimaktické, Ahsoka nám v podstatě sdělí že sorry, musíte jít zase o dům dál a zkusit to u jiných Jedi, přičemž sama podotkne, že jich už moc v galaxii není, resp. ona sama pravděpodobně o žádném dalším neví, čili ta cesta na další planetu může být naprosto k ničemu a zbytečná, navíc když nebyla schopna pomoct ona, tak proč by jiný Jedi měl uspět? Plus souhlas s dO_od, tento díl byl v podstatě epizoda SG1 - O'Neill a jeho tým přijdou do zaostalé vesnice, která je pod krutovládou Goaulda XY, kterého však nakonec po epické přestřelce přemůžou a tento primitivní svět zachrání, the end... ()

Lacro

Nařachanej díl, kterýho jsem se nemohl dočkat. Konečně jsem viděl hranou Ashoku, která měla moc povedenej příchod do tohoto seriálu a ukázala nám její lightsabery v plný parádě. Zjistili jsme jak se jmenuje náš mrňous, slyšeli jsme zmíňku o Yodovi a Anakinovi. Samozřejmě naše hlavní dvojka v akci je vždycky top, ještě když vidíte, jaký mají mezi sebou pouto. Za mě prostě a jednoduše naprostá spokojenost. ()

Dolby.130

Mando a Jedi pekná dvojka. Pekne sa posúvame v príbehu ďalej. Zbytočne sa nekecalo, proste všetko mi to dávalo zmysel, len mi to ubehlo pekelne rýchlo. Konečne sa dozvedáme niečo nové o The Kid a to ma potešilo a navnadilo na ďalšie pokračovania. PS: ale taký kov by som aj bral. Mando ma šťastie no. :D ()

KukulienkaHO

"Chapter 13: The Jedi" je dosť slušná epizóda, no mám s ňou určité problémy. Rozhodne som nečakal, že sa Ahsoka Tano objaví hneď v úvode. Bál som sa ako bude vyzerať, Rosario Dawson som nepovažoval za dobrý výber, pretože jej tvár mi skrátka na Ahsoku nesedela. Musím však uznať, že ju zamaskovali skutočne veľmi dobre. Irituje ma však dĺžka jej lekku (Jako prečo sú také krátke, keď by mala byť už dlho dospelou Togrutkou a navyše už na konci klonových vojen ich mala dlhšie než tu?). Počítal som určite s hlasovou prítomnosťou Ashley Eckstein, no tá sa na moje veľké prekvapenie nekonala (WTF?!). Každopádne, s Ahsokou prišla aj dávka nových informácií o Baby Yodovi (teda pardon, o Groguovi) aj jednej známej postave. Čo je hlavné, tak sme sa dozvedeli, že náš malinký kamarát nie je také mimino, za ktoré sme ho doteraz všetci mali, ale že toho už má skutočne dosť odžitého a zažitého. A zrejme jeho roztopašné správanie a neschopnosť rozprávať zapríčiňuje jeho polživotné odtrhnutie od spoločnosti. Príbeh epizódy je fajn, no koniec nefunguje úplne na 100%. Ako fakt som dúfal, že Ahsoka si Grogua zoberie a začne ho cvičiť a tým sa ho seriál v podstate "zbaví" a posunie sa ďalej. Nuž... nestalo sa tak. Ahsokine dôvody, pre ktoré to odmietla sú pochopiteľné a ja ich beriem (čo ale neberiem, je jej nedodržanie sľubu), ale aj tak by som bol oveľa radšej, keby ich nemala a zobrala si ho. Tým by si aj do budúcna vlastne zabezpečila v seriáli väčšiu rolu. Sú nejaké drby, že by mohla mať svoj vlastný film alebo skôr seriál a doň by to bola skvelé téma. Dozvedeli sme sa, že sa Ahsoka snaží nájsť Thrawna (zrejme kvôli Ezrovi), no neviem ako sa dá aj táto téma zapracovať do tohto seriálu. Z toho mi vyplýva a zároveň ma aj mrzí, že si z tejto epizódy tvorcovia spravili v podstate len akúsi reklamu na jej prípadný vlastný seriál. Celkový príbeh sa nám v podstate nikam neposunul, bude ale zaujímavé v ďalšej časti sledovať, ako sa Grogu spojí so silou. P.S.: Začínam sa báť, že finále série nebude moc konzistentné. ()

• V závere epizódy sa dozvieme, že Ahsoka Tano hľadá Veľkoadmirála Thrawna. Thrawn je jedným z najinteligentnejších a najnebezpečnejších vodcov Impéria, ktorý nám bol predstavený v seriáli Star Wars Rebeli (2014–2018) a ktorého príbeh bol rozvinutý v nekánonických dielach. Poslednou vecou, ktorú o ňom vieme z kánonu, je, že zmizol, keď mladý Jedi Ezra Bridger s pomocou vesmírnych veľrýb (purrgil) uniesol jeho loď do neznámych končín vesmíru. Ahsoka Tano od tej doby očividne pátrala po Ezrovi a po Thrawnovi. (ČSFD)