Reklama

Reklama

VOD (1)

Mandalorian a jeho spojenci čelí nepřátelům. (Disney+)

Recenze (61)

Daniel2003 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Finále je vlastně fajn. Odpustím mu absolutní nelogiku objevování postav (Grogu, R4). Sice mě to štve, ale tak nějak cítím, že to muselo mít nějaký důvod (vynucené přepisování, málo času...), protože tohle by jinak Favreu prostě nenapsal snad ani z legrace. Akce a triky jsou vážně extrémní nářez. Ta choreografie má říz a epické měřítko, na seriál nevídané, má taky co do sebe. Záporákův odhalený plán (klony sebe?!) je tragédie, jeho smrt (?) taky. Ale celkově se podařilo získat zpátky Mandalore a uzavřít tuhle linku. Co bude dál? To ukáže čas... ()

filmfanouch 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Rick Famuyiwa se chopil režie posledních dvou epizod 3. série Mandaloriana, které dohromady tvoří jeden větší příběh, který již minule končil cliffhangerem, který se dle očekávání dočkává v 24. epizodě dokončení. Výsledkem je epizoda naplněná akcí, která po celou dobu působí epicky se správným nádechem finále, které definitivně na poměry televizní produkce nepůsobí kdovíjak lacině. Především se Mandaloriané představují v plné své kráse a vypadá to, že se skutečně může pomalu vrátit zlatý věk Mandaloru. Od počátku epizody tak dochází k slušné várce fyzické akce, kdy se za celou sérii nejvíce projevují fyzické schopnosti Dina Djarina, několik momentů slávy poté zažije Grogu, kdy vztah mezi Dinem Djarinem a Groguem dostává v této epizodě nové emocionální vrstvy, které především ve finále svádí k silnému dojáku, který podtrhuje symbolický vztah otce a syna. Především vidět Dina a jeho svěřence společně v akci je radost, Grogu se navíc nutně nemusí spoléhat pouze na exo skeleton v podobě IG-12, ale také na jiné své přednosti. Jsou budované zárodky do budoucna, víceméně uspokojivého vyvrcholení dochází i příběhový arch Bo-Katan Kryze v podání Katee Sackhoff, Giancarlo Esposito opět působí dojmem, že do role Gideona dává plné nasazení. Rick Famuyiwa potěší tím, že se mu v této epizodě podaří představit pár zajímavých POV, především skutečně působí, že akci zvládá jako jeden z nejlepších tvůrců, kteří se kolem seriálových Star Wars aktuálně motají. Svůj moment slávy poté zažije i R5-D4, který je nezpochybnitelným a často popíraným hrdinou již od Star Wars: Nová naděje a představuje se v pasáži, ve které by na něj by takový R2-D2 rozhodně pyšný. A možná přijde i Mouse Droid!  Bylo finále 2. série krapet uspokojivější? Možná, že ano. Finále 3. série má blíže k finále 1. série, především i díky zmíněné prakticky non-stop várce akce. Závěr 3. série ovšem dokáže být díky jednomu momentu skutečně emocionálně silně uspokojivý jako 3. série, především navíc celé finále skutečně působí řádně epickým a velkolepým způsobem, které navíc smyslně otevírá prostor nejen pro 4. sérii. I po 3. sériích je tak snadné se na další dobrodružství Din Djarina a Grogua těšit.... ()

Reklama

Kvajet 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

[SPOILERY, BYLI JSTE VAROVÁNI] Budu za hnidopicha, ale úplně se mi nelíbí, že od doby epizod VII až IX není žádoucí, aby o logice děje uvažoval divák, natož dokonce tvůrce. Jsem fascinován výběrem bojových scén. Kdyby mi někdo řekl "hele v tom Mandalorianovi bude prostě bitva, kde asi 200 lidí bude za pomoci jetpacků lítat v jeskyni, budou na sebe přitom střílet, trefovat se a do toho tam bude jedna slečna lítat se světelným mečem a druhá s kladivem a budou jako mlátit a sekat ty další lidi ve vzduchu", tak bych si myslel, že se dotyčný zbláznil. Ale tady se to opravdu stalo. Ani nemluvím o tom, že lítat ve vesmíru ve zbroji, která jistě není neprodyšná, není úplně možné, ale to by tak nevadilo. Vadí mi fakt, že seriál od Disney má zkrátka horší vesmírné bitvy než Hvězdná brána, která je 20 let stará a i přesto vypadá líp, než miliardová produkce od Disneyho. A to už vůbec nezmiňuju to, že když vesmírná loď narazí do stavby na planetě, tak ta věc zkrátka vybuchne a bude zdemolována na prach, ale tady prostě vše stojí, jak kdyby se nechumelilo. Mandalorian potřetí porazil toho samého záporáka a už to prostě není zábavné. Nebaví mě to, nerozumím tomu, že tomu přistávají pětihvězdy. ()

Remivsremi 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Když máte epizodu, která se chce představit jako akční finále, ale postrádá nápad, choreografii, přehlednost, nemůžete výsledek hodnotit nějak pozitivně. Nejlepší bojovníci, kterým najednou zbroj funguje o sto procent lépe než v jiných epizodách. Byl to prostě guláš a tvůrci spoléhali na pozitivní ohlasy jen kvůli tomu, že předvedli nějakou akci. Škoda. ()

warrenur 

všechny recenze uživatele (k tomuto seriálu)

Mandovia mali tentokrat silnejsie palivo o par oktanov, ked dokazali prelietat take vzdialenosti z krizniku. :) V dvoch epizodach predtym sa ukazala vzdialenost ako problem, preto nadvihnute obocie. Akcny diel a konecne stret Gideona s Mandom. Pobavil prcek v zavere, ktory nestastie nepouzil silu, aby trhal zabke nozicky. :) Nadpriemer. 55% ()

Galerie (1)

Zajímavosti (3)

  • Ke konci dílu má cameo Dave Filoni, jenž sedí v novorepublikovém baru/hangáru a má klobouk na hlavě. (Cardo)
  • „Skinny Pete“ Mandalorian (Charles Baker), jeden z přeživších, má ramenní chránič vyrobený z hlavy B2 Super battle droid. Můžeme to vidět ve scéně s podzemní flórou a jezírky. (Veskoslav)
  • TIE/IN interceptor si poprvé odbyl premiéru v Návratu Jediho (1983). Samotná stíhačka byla pokročilejší verzi klasického TIE stíhače, měla lepší pancéřování, zbraňové systémy, rychlost a manévrovatelnost. Impérium je začalo vyrábět v roce 3 BBY s pomocí Sienar Fleet Systems, které musely tento typ stíhaček navrhnout z důvodů příliš vysokých nákladů na výrobu TIE Advanced x1 (stíhač Dartha Vadera) a kvůli zavedení stíhačů Aliance v podobě RZ-1 A-wing interceptor. Přesto nedokázali dosáhnout jejich maximální rychlosti. Samotnou inspirací pro stíhač dle jejich tvůrce Joea Johnstona byli netopýři, proto i zavěšení strojů „odpovídá“ chování těchto tvorů. (Veskoslav)

Reklama

Reklama