Mazací hlava

• Česko Eraserhead (více)

Lupes

Atmosféra podepřená psychedelickou hudbou a zvuky ve mně zůstala i 30 let po shlédnutí. V tomto případě se za svůj nic neříkající komentář trochu stydím, ale po několikerém zklamání a jisté averzi vůči mému kdysi milovanému režisérovi nemám už chuť to znovu vidět. Za atmosféru a hluboce zasutou vzpomínku ***. ()

Amonasr

Naprostá Lynchova halucinační bláznivina, v níž dominuje posedlost hnusem a ošklivostí. Možná chtěl stvořit něco tak odporně ošklivého, až to bude krásné, ale na mě to tak bohužel nezafungovalo. ()

Jadis

Už jsem si docela zvykla na to, že Lynche nechápu. Jeho styl je jaky vždy fascinující a dokonale vykresluje tíživou atmosféru situace a příběh je dost šílený (a místy dost nechutný)...zajímalo by mě, co se takovému režisérovi může odehrávat v hlavě... ()

Steel

Hodně zvláštní film, děj jsem pochopil tak (tedy většinu) jako impresionistické znázornění lidských obav, pomíjivosti života, reflexi všudypřítomných tlaků, kterým je člověk vystavován a následný únik do snů (v tomto případě spíše nočních můr) ()

Euchrid

Pro mě další (tzn. pořád stejný) Lynch, který je jiný tím, že se jeho snová pocitovost (tak dobře, feeling) pohybuje v rovině mnohem temnějších nočních můr, než jak jsem je v jeho podání znal. Nedává to smysl a nikdy dávat nebude. Ale některé záběry jsou tak úžasně atmosférické obrazy, že bych si je skoro pověsil na svoji zábavnou zeď vedle gigerů, nebo něčeho podobného. Třeba toho maličkého. Ťuťu.. ()

john.h

Strašné psycho s minimem dialogů. Celý film mi přišel, jako kdyby mi chtěl říct, že potraty jsou špatné. A vůbec. Henry byl pěkný parchant. Byl nevěrný, když viděl, jak venku někoho přepadli, tak se nijak neobtěžoval zasáhnout a do toho ještě spáchal vraždu. Přesto byl jaksi vykoupen a dostal se do Lynchovy verze nebe. Co se tím mistr snažil říct, nevím, každopádně na mě těch 90 minut neuvěřitelně zapůsobilo. Pohrávat si tak jako Lynch v tomto filmu s táhlými dunivými zvuky, pro lidskou bytost nepříjemnými obrazy, na první pohled hnusnými materiály, lidským strachem a nočními můrami, nepříjemnými situacemi, nepříjemným lidským chováním, tak to umí jenom Lynch. ()

monique89

„Mazací hlava je film, který se musí prožít, nikoli vysvětlovat." Paul Taylor. Nebo jak řekl sám Lynch „Mazací hlava vychází z břicha, ne z hlavy." ()

M4rkl4r

Mutanti, tužky v hlavě, embryo stoupající z úst, sliz v posteli, hybridní strava, retardi, všude samí retardi a neskutečná noční můra, hnus a deprese. Pocity to umí navodit dost dobře, přestávám kouřit a jdu se učit, aby ze mě nebyl retard. ()

PavelH

Ze všech jeho filmů mi tenhle dává smysl vůbec nejmíň. Vůbec to nechápu a nevěřím, že to kdy někdo pochopil ()

hero_bk

Šílená noční můra. Nic víc, nic míň. Neustálý ruch, hukot, řev "dítěte", to vytváří skvělou atmosféru, jenže... o čem tento film je, to neví vůbec nikdo. A to mi docela vadí. ()

GudMen

Hned poté, co jsem se začal nezadržitelně smát, jsem si uvědomil, že surrealistického básníka sice nikdy nepochopím, ale přesto jsem se do té ustavičně hlučné, okázale odpudivé mystičnosti pro silné žaludky, co ovlivnila celé generace, nenapravitelně zaláskoval. Ne nadarmo o ní Nathan Lee poznamenal, že ji nestačí pouze vidět, ale že se musí i slyšet. ()

Arachno

Na konci jsem se díval na černou obrazovku a nebyl jsem schopen slov, pohybů, ničeho. A pak začal název filmu dávat smysl. Nebyla vymazána jen moje hlava, ale celý jsem si připadal vymazaně. Tohle už nikdo jiný nedokáže. Pět hvězd. ()

giaruj

Film, ktorý v pozeranej chvíli absolútne sadol do môjho psychologického rozpoloženia. Som na dovolenke a pozerám za radiátor. Povinné pozeranie pre budúcich a novopečených otcov v hnusnom stereotypnom gete. ()