Reklama

Reklama

Eastwooda poznáváme v roli Earla Stonea, muže, který je ve svých osmdesáti letech zlomený, opuštěný a navíc čelí propadnutí majetku své firmy kvůli neplacení hypotéky. V této situaci je mu nabídnuta příležitost k výdělku – místo řidiče. Brnkačka. Jenže Earl neví, že se právě upsal jako kurýr drogovému Mexickému kartelu. Počíná si dobře — popravdě tak dobře, že zboží, které přepravuje, roste exponenciálně na objemu až vše dospěje do okamžiku, kdy Earl dostává celý kšeft na starosti. Earlovy potíže s nedostatkem peněz jsou tytam, jeho minulost je mu však neúprosně v patách a kartel není jediný, kdo na Earla dohlíží. Tajemný pašerák také poblikává na radaru snaživého agenta DEA Colina Batese (Bradley Cooper). Dávné hříchy na Earla doléhají a není jisté, podaří-li se mu všechny urovnat dříve než bude dostihnut strážci zákona nebo vymahači Kartelu. (Vertical Entertainment)

(více)

Videa (1)

Trailer 1

Recenze (542)

ClintEastwood 

všechny recenze uživatele

Tohle je problém vaší generace. Jak nemáte internet, neotevřete si ani konzervu! Viděl jsem všechny filmy Clinta Eastwooda od roku 1964, kdy natočil Pro hrst dolarů, ale ještě nikdy mi jeho postava nebyla tak sympatická, jako zde (konkurovat může snad jen Bronco Billy či Walt Kowalski). Jeho Earl Stone, jako vášnivý pěstitel lilií, milovník žen i dobré hudby, hrdina korejské války a hlavně - pašerák drog, si vás omotá okolo prstu. První polovina snímku je taková lehčí, Clint zde hláškuje jako o život a MEZEK se nese v téměř humorném duchu. Zbylá část filmu pak hodně potemní a silný závěr už je takovým mistrovým know-how, na které je divák zvyklý. A jestli to byla Eastwoodova definitivní rozlučka s herectvím, tak odešel na vrcholu. Parádní old-school. Díky! ()

Cervenak 

všechny recenze uživatele

Keď Clint zlovestne prižmúri oči, vycerí zuby a povie: "Shoot that motherfucker!", je to stále tam. Aj polku si zatancuje, aj pokurizuje, aj dve dievčatá si vezme na motel ("Len zavolám kardiológovi, či je to OK.") "Pašerák" je viac ako príjemný oldchool, má pohodové tempo, je tam dosť veľa vtipných hlášok, ale je to aj napínavé a trochu dojímavé. ()

Reklama

silentname 

všechny recenze uživatele

Možno posledný film Clinta Eastwooda. Môže nás ešte prekvapiť, no osobne si myslím, že toto bude záver jeho kariéry. A je vôbec úžasné, že má 88 rokov a ešte nám dokáže priniesť film s takou dávkou energie a charizmy ako tu. "The Mule" som z filmu bral, že pôjde o vážnu drámu. A aspekty toho tam sú, no vďaka Clintovi Eastwoodovi je film v mnohých miestach oveľa uvoľnenejší, príjemnejší a poviem pravdu aj živší než som čakal. Všetky scénky s Earlom sú super a musím povedať, že Clint je bez debaty najlepším elementom celého filmu. Tá jeho charizma celý film robí zaujímavým, pôsobí veľmi úprimne a reálne. Ani raz som pri ňom neváhal. Bol fantastický. Bradley Cooper je podľa mňa tiež dobrý. A celkom mám pocit, že dáva do role typického policajta trošku viac ducha a života. Jeho kolega ale je trošku iná story. Michael Pena je maximálne nevyužitý. V podstate by som sa mohol opýtať, načo je v tomto filme? Nič o ňom nevieme, nič tomu nepridá, len tam proste je. A to je celé. Trošku problémy by som našiel ale aj v príbehu. Najprv som mal pocit, že je to story, kde Earl potrebuje zarobiť prachy na to, aby si opäť získal priazeň svojej rodiny, na ktorú celý život zabúdal. A na prvom mieste boli jeho záľuby a práca. A spočiatku to tak pôsobí. No potom sa vo filme objavujú už len veľmi zriedka. A preto, hoci je pre mňa záverečný moment medzi Dianne Wiest Clintom Eastwoodom uveriteľný, tak som sa nemohol ubrániť pocitu, že to mohlo byť urobené silnejšie, keby sme viac videli, ako sa snažil ku svojej rodine viac dostať a ako sa tie vzťahy opäť obnovovali. To by tomu mohlo niečo dodať. No často ho vidíme užívať si život vo svojom Lincolne. A je tam skvelý, ale mám pocit, že mohol toho viac povedať zo svojho rodinného života. Takže v tomto film trošku mohol podať viac. Ale myslím si, že vďaka tomu príjemnému tónu, Clintovej charizme a celkovo skvelému spracovaniu si ma film získal na svoju stranu. Možno mohol byť ešte o niečo silnejší, no rozhodne ide aj tak o skvelý film, ktorý odporúčam v kine vidieť. Čeknite si ho a uvidíte sami. Hodnotenie: B+ ()

lamps 

všechny recenze uživatele

Sázka na jistotu. Byť celá rodinná linie až překvapuje svou nepřekvapivostí, která se v závěru rozvíjí do neadekvátně pohádkové moralitky, a celkově se směřuje za nevyhnutelným finále, bavilo mě to a chvílemi i dojalo. Osobnost režisérské a hlavně (v tomto případě) herecké legendy je patrná z každé s gustem pronesené repliky i každé kamerové jízdy, vyprávění nedrhne a sympaticky rozvíjí Earlovy motivace i pozici vyšetřovatelů, takže lehce repetitivní schéma nabírá postupně na dramatičnosti, a navzdory oné možná až přehnané uvolněnosti je z příběhu cítit upřímné ohlédnutí starého muže za životem, který se nedá prožít znovu a jehož chyby nelze napravit. Clint je zase super, s jeho postavou se sžijete, budete se s ní smát a bude vám jí líto. A solidní řádka známých herců ve vedlejších rolích to celé jen zpříjemňuje.. 80% ()

3DD!3 

všechny recenze uživatele

Poctivý rozlučkový snímek o květináři, který si nakonec uvědomil, že rodina je víc než práce. Příběhově jde o klasický vzestup a pád, ale v hlavní roli je devadesátiletý Clint, který si to neskutečně užívá. Pan charizma nemá problém vzít si na pokoj dvě šlapky nebo říkat "černým lidem" negře, stačí nahodit nevinný starouškovský kukuč a projde mu to. S klukama z kartelu je za dobře než do toho začnou tahat efektivitu a plán. I textovky se psát naučí. Humorné sekvence se střídají s napínavými i vyloženě smutnými neuvěřitelně přirozeně. Oldchool. Plán na důchod mám jasný. ()

Galerie (17)

Zajímavosti (16)

  • Earl (Clint Eastwood) je úspěšným pěstitelem lilií, za něž je ve filmu i oceněn a jimž věnuje svůj život na úkor rodiny. Přesto se jeho dcera jmenuje Iris, což v překladu znamená „kosatec“. (cze.Oi)
  • Přesto, že film není přesnou životopisnou rekonstrukcí, je inspirován pašerákem Leonardem Sharpem (1924–2016), který ve velmi pozdním věku pracoval pro drogový kartel. (ClintEastwood)
  • Kostymérka Deborah Hopper použila ve filmu několik kostýmů z předchozích filmů s Clintem Eastwoodem. Např. jeden z obleků z filmu S nasazením života (1993) nebo košili z filmu Gran Torino (2008). Sám Clint Eastwood se tím bavil a pokaždé, když měl scénu s „novým“ kusem oblečení se Deborah Hopper ptal: „Ve kterém filmu jsem měl tohle?“ (Lukyy)

Reklama

Reklama